En İyi Kripto Para Fenomenleri

Kripto para dünyası zaman içerisinde pek çok kripto varlığın yaratılmasına, yeni kavramların ortaya çıkmasına ve daha pek çok yeni gelişmeye sebep oldu. Elbette böyle bir sürecin içerisinde kripto para dünyasının kendi fenomenlerini yaratmaması düşünülemezdi. Hem Türkiye’de, hem de dünyada bugüne kadar yaptıkları analizler ve doğru tahminler ile yüksek sayılarda takipçilere ulaşan pek çok kripto para fenomeni mevcut. Biz de bu yazımızda sizler için Türkiye’deki kripto para fenomenlerinden oluşan bir liste hazırladık…

Kimleri Takip Etmek Gerek?

Günümüzde o kadar çok kripto para fenomeni ortaya çıkmış durumdaki, hepsini tek bir liste altında toplamak imkansız. Fakat bunlar arasındaki öne çıkanları ayırmak ve bir seçki yapmak mümkün. Bugün çok sayıda takipçiye sahip olan ve genellikle nokta atış tahminler yapan başlıca kripto para fenomenleri şunlar:

 • Selcoin
 • Crypto Kemal
 • İslam Memiş
 • Crypto Emre
 • Stevedabitcoin
 • Expert Para

Bunlar arasından isterseniz kendinize en yakın bulduğunuzu takip edebilir, isterseniz hepsini takip listenize ekleyebilirsiniz.

En İyi 6 Kripto Para Fenomeni

Piyasada bu kadar çok kripto para fenomeni varken bunlar arasından bir seçim yapmak oldukça zor olabilir. Bu yüzden biz de sizler için en iyi 6 kripto para fenomenini içeren bir liste hazırladık. Bu fenomenlerin her birini takip ederek kripto para dünyasındaki gelişmeler hakkında anlık bilgi sahibi olabilir ve yatırım tavsiyeleri alabilirsiniz. İşte karşınızda en iyi 6 kripto para fenomeni…

Selcoin

selcoin

Selcoin Türkiye’nin en popüler kripto para yatırımcısı olarak değerlendirilebilir. Aynı zamanda bir finansçı olan Selcoin, bu piyasaya en erken katılanlardan. Bugüne kadar yapmış olduğu tahminlerin neredeyse tamamı tutan Selcoin, Youtube videolarında yalnızca kripto para dünyasını değil, tüm ekonomi dünyasını ve dünyada gerçekleşen, kripto para piyasalarına etki edebilecek olayları değerlendiriyor. Selcoin’i takip ederek yalnızca kripto para piyasaları hakkında değil, dünyada meydana gelen önemli gelişmeler hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Selcoin oldukça başarılı ve bilgili bir yatırımcı olmasının yanı sıra, her şeyi mümkün olan en açık şekilde anlatıyor.

Twitter’a 2010 yılının Eylül ayında katılmış olan Selcoin’in şu anda 500 bine yakın takipçisi bulunuyor. Katıl özelliği ile ekstra avantajlara sahip olabileceğiniz Youtube kanalının abone sayısı ise 317 bin civarında. Unutmadan şunu da belirtmekte fayda var: Selcoin’in yazmış olduğu Altın Kapının Anahtarı Bitcoin isimli bir kitap bulunuyor. Bu kitabın fiziki baskılarını ikinci el dışında bulmak mümkün değil fakat dijital versiyonunu satın alabiliyorsunuz.

Crypto Kemal

crypto kemal

Gerçek adı Kemal Hiçyılmaz olan Crypto Kemal, uzun zamandır piyasada bulunan bir kripto para yatırımcısı ve zaman zaman takipçileri ile yatırım tavsiyelerini paylaşıyor. Bazı kesimler tarafından sevilmeyen bir isim olmasına rağmen, aynı zamanda Türkiye’nin en önemli kripto para analistlerinden biri olarak gösteriliyor. Her ne kadar yatırım tavsiyesi vermediğini söylese de, kendi yatırımlarını ve analizlerini takipçileri ile paylaşıyor. Crypto Kemal’in 2021 Eylül ayı itibariyle 477 bin Twitter takipçisi bulunuyor. Bu kadar fazla sayıda takipçiye sahip olmasının sebebi, elbette başarılı tahminlerde bulunmuş olması.

Eğer kripto para dünyasında bulunuyorsanız, o halde Crypto Kemal mutlaka takip listenizde bulunmanız gereken isimlerden biri. Aynı zamanda yatırımcının Youtube hesabı üzerinden paylaştığı analiz videolarını da takip edebilirsiniz. Youtube kanalında 240 bin takipçisi bulunan Crpyo Kemal aynı zamanda Ninja Traders adında bir şirket kurmuş.

İslam Memiş

islam memiş

İslam Memiş aslında bir altın piyasaları uzmanı ve ekonomi yorumcusu. Fakat kripto para dünyasının gündeme oturması ile birlikte, sahip olduğu deneyimleri de kullanarak kripto paralar hakkında yorumlar ve analizler yapmaya başladı. Ekonomi dünyasında eski bir isim olduğu için ve piyasalara da hakim olmasından dolayı kripto para dünyasını anlaması ve bu piyasalar hakkında doğru yorumlar yapmaya başlaması çok zor olmadı. Youtube kanalında altın ve gümüş başta olmak üzere pek çok ekonomi video yayınlayan İslam Memiş, zaman zaman kripto para piyasalarını değerlendirdiği başarılı videolar da yayınlıyor.

Çeşitli gazetelerde ekonomi yorumculuğu yapan İslam Memiş, zaman zaman televizyon programlarına da katılıyor. İslam Memiş aynı zamanda kripto para dünyasında bulunan genç yatırımcıların ağabeyi durumunda. Başarılı yatırımcının Twitter hesabının 55 bin, Youtube kanalının ise 115 bin takipçisi bulunuyor.

Kripto Emre

kripto emre

Kripto Emre ya da gerçek adıyla Emra Aksoy, Bitcoin’in piyasaya çıktığı ilk yıllardan bu yana kripto para dünyasının içinde yer alıyor. Bilkent Üniversitesi’nde Endüstri mühendisliği ve ardından Uluslararası İlişkiler ve Kamu Politikaları okuyan Emre Aksoy, bunların ardından yurtdışında MBA yapmıştır. BTSE isimli şirkette pazarlama uzmanı olarak çalışan Emre Aksoy, aynı zamanda kripto para yatırımlarına ve kripto para dünyasına dair analiz ve tavsiyeler yapmaya devam ediyor. Kripto Emre’nin Twitter hesabında 273 bin, Youtube kanalında ise 254 bin takipçisi bulunuyor. Bugün Türkiye’nin en çok bilinen kripto para fenomenlerinden biri olarak bilinen Kripto Emre’nin mutlaka takip listenizde yer alması gerekiyor.

Stevedabitcoin

stevedabitcoin

Twitter’da 400 binden fazla takipçisi olan Stevedabitcoin, özellikle altcoinlerde yapmış olduğu analizler ve yol gösterici grafiklerle takipçilerinin beğenisini toplamayı başarıyor. Ayrıca oluşturduğu akademi videolarıyla kripto para analizi konusunda yeni başlayanların bu işi öğrenmesini sağlıyor.

Instagram ve Twitter’da açtığı canlı yayınları binlerce kişi takip ediyor. Anlık piyasa analizi, altcoin fırsatları ve özellikle Ethereum incelemeleriyle her gün bilgilendirme için Stevedabitcoin’i takip edebilirsiniz.

Expert Para

expert para

Kripto para dünyasında eğitim denildiğinde akla ilk gelen fenomenlerden birisi Expert Para. Youtube yayınlarıyla popüler olan Expert Para’nın işlemlerin nasıl yapıldığından, piyasayı nasıl analiz edebileceğinize kadar birçok videosu bulunuyor. Sade bir dille herkesin anlayabileceği “nasıl yapılır, nedir” videoları için Expert Para’nın Youtube kanalına abone olabilirsiniz.

Eğitim videolarının yanı sıra Expert Para “altcoin sepeti” videolarıyla da ilgi görüyor. Bu tarz videolarda kendi sepetinde hangi coinlere neden yerdiğini tüm detaylarıyla anlatıyor.

Elbette kripto para dünyasının fenomenleri yalnızca bunlarla sınırlı değil. Takip edebileceğiniz daha sayısız kripto para fenomeni bulunuyor. Bunları kendiniz araştırarak ve takipçi sayılarına bakarak da bulabilirsiniz ancak biz sizin için birkaç tanesini daha buraya bırakalım:

 • Stratrade,
 • Sima Baktaş,
 • Mehmet Yıldızlı,
 • Fidelitas Lex.

“En İyi Kripto Para Fenomenleri” üzerine bir yorum

 1. Crypto Kemal ile hem kazandım hem kaybettim kazandıklarıma bakınca onu affediyorum 🙂 kemal 2 kelimesinde bir yatırım tavsiyesi değildir der ama tavsiyenin kralını verir. Bazen beni çok güldürüyor. Tablo okuması nokta atışı tüyoları ile ben her zaman takip ederim.

  Cevapla

Yorum yapın