Kripto Paralar

VTHO Coin Nedir? Geleceği ve Yorumlar

Bugüne dek kripto para piyasaları içerisine tedarik zinciri yönetiminin blok zinciri üzerine taşınması adına çok sayıda proje ortaya çıktı. Bu projelerden bazıları başarıya ulaşıp varlığını sürdürürken, bazılarının adını ise artık duymuyoruz. Hem tedarik zinciri yönetimi konusunda, hem de işletmelerin sermaye verimliliğini artırmak için kullanabileceği uygulamaları geliştirmeleri konusunda hizmet vermekte olan VeChainThor blok zinciri de bu projelerden biri. VTHO coin ise bu projenin yerel tokenı olarak yaratılmış.

VTHO Coin Nedir?

Halka açık bir blok zinciri platformu olan VeChain, aynı zamanda VeChainThor olarak da adlandırılıyor. Topluluk içerisindeki faaliyetler topluluk tarafından oluşturuluyor ve gerçek dünyadaki ekonomik sorunların çözülmesi amaçlanıyor. VeThor Token ya da VTHO ise platformun yerel tokenı olarak hizmet veriyor. Hem VeChainThor blok zinciri hem de VTHO token 2018 yılında Çinli Sunny Lu tarafından hayata geçirildi. VTHO coini benzersiz yapan en önemli özelliklerden biri VIP-180 standardına sahip olması. VeChain ağına katılmak isteyen yatırımcılar hem VTHO coin, hem de çeşitlilik oluşturulması açısından üretilmiş olan VeChain Token (VET) kullanabiliyor. Açık kaynaklı bir tasarıma sahip olan VeChain sayesinde geliştiriciler yüksek işlem hızlarına sahip olarak bir arada çalışabiliyor. VeChain ağının en temelde yatan amacı ise tedarik zincirlerinin yönetimini blok zincir üzerine taşımak.

VeChainThor ağının çalışması ve işlem ödemelerinin gerçekleşmesi VTHO coin sayesinde olur. VeChain ağının öne çıkan özelliklerini ise şu şekilde listeleyebiliriz:

  • VeChain ağının genişlemesi ve büyümesi önemli bir rezerve sahip olan VeChain Vakfı tarafından desteklenir.
  • VeChain ağı üzerinden blok zinciri hizmetleri satın alınabilir. Her sektörden işletme sermaye verimliliğini artırmak ve daha pek çok faaliyet için VeChain ağı üzerinde kurumsal uygulamalar geliştirebilir ve VeChain teknolojilerinden faydalanabilir.
  • VeChain ekosistemi değer kazandıkça ekosistem içerisinde yer alan kullanıcılar da bundan fayda sağlar.
  • Kullanıcılar VeChain ağı üzerinde çeşitli uygulamalar geliştirerek yatırımcılardan sermaye ve teknoloji desteği alabilir.
  • VeResearch programı sayesinde piyasa ihtiyaçlarını karşılamak adına yürütülen araştırma ve geliştirme faaliyetlerine katılabilirsiniz.

VeChainThor tüm bu özellikleri sayesinde her geçen gün gelişen ve büyüyen bir platform. Projenin gelecekte ne tür bir gelişim göstereceğine tanık olabilmek için yakından takip etmekte fayda var.

VTHO Coin Analizi

VTHO coin 2018 yılı Ağustos ayında $0.03 seviyesinden satışa çıkmış olsa da, daha piyasaya çıktığı ilk gün büyük bir düşüş yaşadı ve yalnızca birkaç gün içerisinde $0.01 seviyesinin altına geriledi. 2018 yılını da yine çok büyük bir düşüşle $0.0003 seviyesinde kapattı. 2019 ve 2020 yılı da VTHO coin için hemen hemen aynı seviyelerde geçildi. Fakat 2021 yılına gelindiği zaman fiyatta yukarı yönlü bir hareketlenme başladı. VTHO coin 2021 Şubat ayında $0.001 seviyesini, 2021 Mart ayında ise $0.01 seviyesini aştı. 2021 Nisan ayı içerisinde $0.02 seviyesini görse de bu seviyelerde tutunamadı ve 2021 yılının Temmuz ayında $0.004 seviyesine kadar geriledi. 2021 Ağustos ayında yeniden $0.01 seviyesinin üzerine yeniden çıkarak herkesi heyecanlandırsa da buradaki varlığı kalıcı olmadı ve VTHO coin 2021 yılını $0.006 seviyesinde kapattı. 2022 yılına da iyi bir başlangıç yapamayan VTHO token 2022 yılının ilk çeyreğini de $0.003 seviyelerinde kapattı.

Bir diğer yandan VTHO coin Reddit üzerinde en çok konuşulan kripto para birimlerinden biri durumunda bulunuyor, yani geniş bir takipçi kitlesine sahip olduğunu söylemek mümkün. Twitter üzerinde 600.000’e yakın takipçisinin olması bile VeChain ağının ne kadar geniş bir topluluğa sahip olduğunu gösteriyor. VTHO coin Atomic Wallet ile saklanabiliyor. 

VTHO Coin Geleceği

Günümüzde karbon emisyonu hem hükümetlerin hem de büyük ölçekli şirketlerin bir numaralı gündem konularından biri durumunda. Nitekim karbon emisyonu konusunda veri yönetiminin de doğru şekilde gerçekleştirilmesi gerekiyor. Pek çok şirket ve proje karbon emisyonunun minimuma indirilmesi için üst düzey çalışmalar gerçekleştiriyor. Günümüzde karbon emisyonunu minimuma indiren ya da bu konu hakkında çeşitli girişimleri bulunan şirketlerin ve projelerin bir adım önde olduğunu söylemek mümkün. İşte bu yüzden VeChain, VeChainThor blok zinciri üzerinde VeCarbon adını vermiş olduğu bir karbon emisyonu veri yönetimi platformu kurdu. VeCarbon sayesinde dijital karbon emisyonu veri yönetimi ile dönüştürücü çözümler sunuluyor. Bu yüzden VeChain platformunun benzer projelere oranla bir adım önde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tüm bunların dışında VeChain ilk stable coini olan VeUSD stable coinini de yaratmış durumda. Bu da VeChain ağını kullanan kullanıcılara pek çok açıdan fayda sağlayacak. Sonuç olarak VeChain ağında bu ve buna benzer pek çok gelişme yaşanıyor ve bu durum ağın piyasadaki kalıcılığını güçlendiriyor. Nitekim gelecek dönem için yaşanan bu gelişmelerin fiyata da yansıyacağını söyleyebiliriz. Bu yüzden VeChain hakkında gelişmeleri yakından takip edin ve VTHO coin yatırım fırsatları yakalamak için tetikte kalın!

VTHO Coin Yorumlar

VeChain ağına dair yaşanan gelişmeler fiyatın yukarı yönlü olarak hareket edebileceğinin sinyallerini veriyor. Yine de geleceğe dair fiyat tahminleri yapabilmek için daha fazla veriye ihtiyaç var. Bu verileri toplayarak analiz eden ve çeşitli tahminler yaratan tahmin botlarının ortaya koyduğu fiyatlar her zaman nokta atış olmamakla birlikte, bir fikir sahibi olmak açısından faydalı olabilir. Wallet Investor, Priceprediction.net ve Digital Coin’s tarafından yapılmış olan uzun vadeli fiyat tahminleri şu şekilde:

  • Wallet Investor tarafından yapılan tahminlere göre 2022 yılı ve 2023 ilk çeyreğine kadar VTHO coin fiyatı $0.0004 seviyesine kadar gerileyebilir. Yani Wallet Investor’a göre VTHO coin doğru bir yatırım stratejisi değil.
  • Priceprediction.net tahminlerinin biraz daha iyimser olduğunu söylemek mümkün. Fiyat 2023 sonuna kadar $0.007 seviyesine ulaşabilir ve 2025 yılına gelindiğinde de $0.014 seviyeleri görülebilir.
  • Digital Coin’s tarafından yapılan tahmin de diğerlerinden çok farklı değil. VTHO coin fiyatının 2025 yılına kadar $0.008 seviyesine, 2030 yılına kadar da $0.018 seviyesine gelmesi bekleniyor. 

Elbette yapılan bu tahminler her zaman gerçekçi sonuçlar vermiyor. Fakat kendi analizlerinizi ve fiyat tahminlerinizi yapmak için yol gösterici olabilir. 

VTHO Coin Nereden Alınır?

VTHO coin başta Binance olmak üzere pek çok borsadan satın alınabilir. İşlemlerin en çok yapıldığı borsa ise Binance. VTHO coin henüz yerli borsaların hiçbirinde listelenmiyor. VTHO coinin listelendiği borsaların en yüksek hacimden en düşük hacme göre sıralaması şu şekilde: Bitrue, Pionex, Bitvavo, OceanEx, MEXC, BitMart, Crypto.com Exchange, LATOKEN, Gate.io, CoinEx, Nominex, Tokocrypto, Vexchange, BigONE, Bitcoiva, CoinW, Hotbit.

Bu metin içerisine yer alan bilgiler yalnızca okuyucuları VTHO coin hakkında bilgilendirmek için yazıldı ve herhangi bir yatırım tavsiyesi içermiyor! 

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu