Kripto Paralar

TWT Coin Nedir? Geleceği ve Yorumlar

Kripto para borsalarının en eski kripto para birimleri, her zaman gücünü koruyamıyor ve bazen listelerde çok daha gerilere düşebiliyor. Buna örnek verebileceğimiz kripto para birimlerinden biri de TWT coin. Elbette bu durumun tersine dönmesi gibi bir olay da söz konusu olabilir. Peki TWT coin nedir ve kullanıcılarına neler vadediyor?

TWT Coin Nedir?

TWT Coin, BEP-20 tabanlı bir hizmet tokenı ve tam adı ise Trust Wallet Token. TWT kullanıcılarına çeşitli avantaj ve teşvikler sağlıyor. TWT aynı zamanda bir cüzdan ve Ethereum, Binance ve Tron da dahil olmak üzere pek çok kripto popüler varlığı destekliyor. Trust Wallet tarafından desteklenen kripto para birimleri arasında popüler olanlar dışında çok sayıda yerel varlık da bulunuyor. Trust Wallet’ın kripto para birimi olan TWT coini elinde bulunduran kullanıcılar bir yandan uygulama içerisinde kripto para birimi satın alırken, bir yandan da merkeziyetsiz borsa hizmetlerinden faydalanırken çeşitli indirim avantajlarına sahip olabiliyor. TWT sahipleri aynı zamanda Trust Wallet yönetimine de katılıyor ve bununla birlikte oylama haklarını kullanarak platformun geleceğini şekillendirebiliyor.

Ellerinde Trust Wallet Token bulunduran kullanıcılar, bu TWT coinleri Binance Smart Chain üzerindeki başka bir cüzdaga aktarabileceği gibi, başka varlıklarla takas edebilir ya da herhangi bir hizmet satın almak için kullanabilirler. TWT coin, Binance Smart Chain üzerinde listelenen ilk kripto para birimlerinden biriydi. TWT aynı zamanda oldukça düşük işlem ücretlerine sahiptir ve aynı zamanda “hemen” denilebilecek kadar hızlı işlem sürelerine sahiptir. Trust Wallet Token hakkında öne çıkan diğer bilgiler ise şu şekilde listelenebilir:

 • dApp’lere (merkeziyetsiz uygulamalara) erişimi olduğu için merkezi cüzdanlardan daha farklı bir yapıdadır.
 • Projenin amacı, kripto varlıkları daha ulaşılır bir hale getirmektir.
 • Trust Wallet blok zincirlere bağlanan bir köprü görevi görür.
 • Trust Wallet üzerinde kripto varlık ticaret işlemleri yapılabilir.

Trust Wallet Token hakkında kripto para analistleri çeşitli fikir ayrılıklarına sahip. Geleceğine dair olumlu yorumlar yapıldığı gibi, olumsuz yorumlar da mevcut.

TWT Coin Analizi

Trust Wallet çok uzun zamandır piyasada olan bir kripto varlık. Geçmişte pek çok büyük dalgalanma yaşadı. Çoğu zaman piyasanın genel hareketlerinden büyük ölçüde etkilendi. Son yıllardaki verilere bakıldığı zaman, TWT coinin fiyat grafiği hakkında şöyle bir liste oluşturabiliriz:

 • TWT coin 2020 yılını 0.12 dolar seviyesinde kapattı.
 • 2021 yılının ilk 2 ayında 0.86 dolar seviyesine kadar çıkan TWT coin, Mayıs ayına kadar 0.50 dolar ile 0.80 dolar arasındaki seviyelerde gezindi.
 • 2021 yılının Mayıs ayında piyasanın hızlı yükselişine ayak uydurdu ve Mayıs ayının ilk günlerinde 1.30 dolar seviyesine çıktı. Fakat bu seviyede çok uzun kalamadı ve Mayıs ayını 0.54 dolar seviyesinde kapattı.
 • TWT coinin düşüşü devam etti ve 2021 yılının ilk yarısını 0.33 dolar seviyesinde kapattı.
 • 2021 yılının Ağustos ayı ortasında TWT coinin yukarı yönlü hareketi başladı ve 5 Eylül 2021 tarihinde 1.65 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdı.
 • 2022 yılı ilk çeyreğinde 0.65 – 0.70$ arasına düştü.

TWT coinin 1 milyar adetlik bir toplam arzı bulunuyor ve bu arzın 350 milyon adetlik kısmı da dolaşımda.

Kaynak: Coinmarketcap

TWT Coin Geleceği

TWT coinin yaşamış olduğu en büyük çıkış Mayıs ayında gerçekleşti ve yine Mayıs ayı içerisinde en yüksek değerini gördü. Bu süreçte TWT coinin genellikle Bitcoin gibi büyük kripto para birimlerinin hareketlerinden etkilendiği görüldü.

TWT coinin gelecekte 1.50 ila 2 dolar arasında bir seviyede olacağı ve bu seviyeyi aşmasının zor olduğuna dair fikirler var. Elbette bunların hiçbiri bir yatırım tavsiyesi değil ve TWT coin de geleceğine dair çok keskin tahminlerin yapılamadığı bir kripto para birimi.

TWT coinin gelecekte ekstrem hareketler yapma ihtimali çok da yüksek görünmüyor fakat köklü bir kripto para birimi olması sebebiyle ona tamamen sırt çevrilmiş değil. Ayrıca Trust Wallet projesini takip etmek ve gelişmelere göre bir yatırım stratejisi geliştirmek gerekiyor.

TWT Coin Yorumlar

Piyasada bulunan bazı anonim kripto para uzmanlarının ve analistlerinin, TWT coin için yaptığı yorumlar bulunuyor. Biz de sizler için yapılmış olan bu yorumlar arasından bir derleme yaptık:

 • TWT coin 2021 Ağustos ortasında yüzde 50 seviyesinde bir artış gösterdi ve 2. direnç seviyesini kırdı. Fakat bu durumun çok uzun solukluğu olmadığı görüldü ve kısa süre içerisinde yatırımcı TWT coine olan ilgisini kaybetti.
 • TWT coin eğer yukarı yönlü bir harekete başlarsa, bu ancak Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto para birimlerinin etkisi ile olabilir. Yani kripto para piyasalarının popüler kripto para birimleri yukarı yönlü bir hareket gösterirse, bu durum TWT coinin de yukarı yönlü bir hareket göstermesine sebep olabilir.
 • Binance TWT coinin balinası görünümünde. Bu yüzden Binance’in TWT coin ile ilgili gündeme getireceği gelişmeleri takip etmek lazım.

TWT coin hakkında her gün yeni yorumlar yapılıyor. Bu yorumları popüler kripto para borsalarının forumlarından ya da Twitter gibi popüler sosyal medya platformlarından takip edebilirsiniz. Belki bu şekilde TWT coin hakkında bir yatırım fırsatı yakalayabilirsiniz.

TWT Coin Hangi Borsalarda Var?

TWT coin ilk olarak Binance borsasında listelendi ve listelendikten sonra pek çok yatırımcının ilgisini çekti. Fakat bu durum kalıcı olmadı. Güncel olarak TWT coinin market hacmi bakımından en çok tercih edildiği borsa Binance. Şu an TWT coin üzerindeki ticaretin neredeyse yarısı Binance üzerinde gerçekleşiyor. Binance’i Mandala Exchange ve ZT takip ediyor. Aynı zamanda Binance TWT balinası olarak görüldüğü için, sanıyoruz TWT coin işlemlerinin yapılabileceği en uygun borsa Binance. Eğer Bitexen, Paribu, Icrypex ya da Btcturk üzerinden TWT coin işlemleri yapmak isterseniz, ne yazık ki bu mümkün değil. Henüz TWT coin listeleyen yerli bir kripto para borsası bulunmuyor.

Bu coini Binance’den %15 komisyon indirimiyle almak için Binance Referans Kodu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Referans kodu indirimiyle üye olursanız ömür boyu tüm işlemlerinizde geçerli indirim kazanacaksınız.

TWT Coin Alınır mı?

Aslında son zamanlardaki gelişmelere baktığı zaman, yatırımcıların TWT coinden uzaklaştığını görüyoruz. Genelde piyasanın önemli yatırımcılarının el çektiği kripto para birimleri tekrardan toparlanmakta zorlanıyor. Bu yüzden TWT coinin toparlanma ihtimali oldukça düşük olarak gösteriliyor. Yine de gelecekte ne olacağını kimse bilmiyor. Bu yüzden eğer TWT coin yatırımı yapmak isterseniz, piyasayı okumaya ve gelişmeleri yakından takip etmeye devam edin.

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu