Kripto Paralar

TVK Coin Nedir? Geleceği ve Yorumlar

NFT varlıkların ortaya çıkışı şüphesiz ki kripto para dünyası açısından çok önemli bir gelişme. Bu varlıkların popüler olmaya başlaması ile çok sayıda NFT pazaryeri açıldı ve her geçen gün çok sayıda NFT varlık üretilmeye devam ediyor. Üretilen varlıklar oyun, sanat, spor ve daha pek çok endüstriyi kapsıyor. İşte oyun, spor ve sanat endüstrileri ile işbirliği kuran ve çeşitli NFT koleksiyonları yaratan önemli projelerden biri de Terra Virtua projesi. TVK coin de bu projenin yerel kripto para birimi olarak hizmet ediyor.

TVK Coin Nedir?

Terra Virtua Kolect, en temelde bir NFT koleksiyon platformu. Blok zinciri üzerinde mobil, AR ve VR teknolojiler için sosyal, oyunsal ve yaratıcı koleksiyonlar oluşturuyor. Terra Virtua platformu üzerinde NFT toplayabilir, deneyimleyebilir ya da üretebilirsiniz. Terra Virtua platformu sayesinde çok sayıda dijital varlığa sahip olabilir, bunları kendi kişisel alanınızda sergileyebilir, takas edebilir, oynayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Örneğin sanal bir pistte yarışabileceğiniz benzersiz bir arabaya sahip olabilir, VR teknolojisi ile gezintiye çıkabileceğiniz bir uzay gemisi edinebilir, dijital plak kapağı koleksiyonları yaratabilirsiniz. Terra Virtua koleksiyonlar oluşturarak bunları arkadaşlarınızda paylaşabileceğiniz ve elbette çok daha fazlasını yapabileceğiniz sosyal bir ortam olarak tasarlanmış.

Terra Virtua platformu ile ilgili 3 temel özellik ön plana çıkıyor. Proje tarafından öne çıkan bu 3 özellik şu şekilde belirtilmiş:

  • AR, PC ve VR için dijital bir koleksiyon deneyimi,
  • Koleksiyonların görüntülenmesine ve bu koleksiyonlar ile etkileşime geçilmesine olanak tanıyan kişiselleştirilmiş Terra Dome ve Fancave,
  • Önde gelen markaların koleksiyonlarında bulunan ürünleri takas etmek ya da paylaşmak için tasarlanmış olan eksiksiz bir platform.

Terra Virtua projesi ile birlikte kullanıcılar için renkli, sosyal ve dinamik bir yapı yaratılmış durumda. Terra Virtua platformu üzerinde Dijital Rönesans olarak adlandırılan çok geniş sanat NFT varlıkları pazaryeri bulunuyor. Platforma katılarak bu pazaryeri üzerinden NFT alışverişi yapılabiliyor. Pazaryerinde Fyro Cyberpunk Droid Collection, Purgatori Collection, Purgatori vFlect Collection ve Cerex Cyberpunk Droid Collection gibi öne çıkan pek çok koleksiyon bulunuyor. Satın aldığınız NFT varlıkları sanal gerçeklik ile görüntülemek için Terra Virtua mobil uygulamasını ya da masaüstü uygulamasını kullanabilirsiniz. 

kolect

Terra Virtua projesi 30 yıldan fazla süredir oyun endüstrisi içerisinde yer alan Gary Bracey tarafından geliştirildi. Halka açık satış başlamadan önce üç tur token satışı düzenleyen Terra Virtua, sattığı TVK coinler üzerinden yaklaşık 2.6 milyon dolar topladı. Yatırımcılar arasında Paramount Pictures ve Legendary Entertainment gibi önemli markalar bulunuyor.

Resmi web sitesi: https://terravirtua.io/

TVK Coin Analizi

2020 yılının son günlerinde piyasaya çıkmış olan TVK coin, 2021 yılının ilk günleri ile birlikte piyasada kendisini göstermeye başladı. 2020 yılı kapanış fiyatı $0.06 iken, 2021 yılının Mart ayında $1.00 seviyesini aştı. 15 Mart 2021 tarihinde $1.22 fiyatı ile ATH yaptı. Fakat ATH yaptıktan yalnızca 1 hafta sonra $0.68 seviyesine kadar geriledi. Mayıs ayında $0.13 seviyesine kadar gerileyen TVK coin 2021 yılının son günlerinde $0.50 seviyesine kadar yükselse de, bu seviyelerde kalıcı olamadı ve 2021 yılını da $0.20 seviyesinde kapattı. TVK coin 2022 ilk çeyreği itibariyle $0.10 seviyesinden işlem gördü.

TVK coinin 1.2 milyar adetlik bir toplam arzı bulunuyor. Bu toplam arzın dolaşımda olan miktarı ise yüzde 58 civarında. TVK coinin 75 milyon dolarlık bir market değerine ulaştığı görüldü ve 10 milyon dolarlık bir 24 saatlik hacmi tespit edildiğinde kullanıcıların ilgisini çekti. Yaklaşık 70.000 kişinin izleme listesinde olan TVK coin, Coinmarketcap’te ilk 500 sıra içerisinde yer almaktadır.

TVK Coin Geleceği

Terra Virtua projesi Metaverse ile de entegrasyon sağlayan çok sayıda NFT varlığı listelemeye devam ediyor. Her geçen yeni projeler ile ortaklıklar açıklanıyor ve bu durum süreklilik arz edecek gibi görünüyor. Pek çok ünlü dijital sanatçının eserleri NFT Art projesi kapsamında sanal sanat galerisi üzerinden gezilebiliyor. Bir diğer yandan Terra Virtua projesi Hindistan Süper Ligi ile ortaklık kurmuş durumda ve bu lig için NFT varlıklar üretiyor. Aynı zamanda bir oyunlaştırma da söz konusu. Terra Virtua projesinin gelecek dönem için buna benzer pek çok ortaklık ve işbirliği kuracağı, daha fazla koleksiyon oluşturacağı söyleniyor. Ayrıca pek çok dijital sanatçı ve NFT koleksiyoneri Terra Virtua platformuna yönelmiş durumda. Nitekim bu gelişmeler TVK coinin geleceğine olumlu bakmak için yeterli neden sunuyor. Sıkı takipte kalmakta fayda var!

TVK coin için direnç bölgeleri $0.20 ve $0.26 olarak belirlenmiş. Sosyal medya hesapları üzerinden tahminlerde bulunan bazı kripto para yorumcularının TVK coinin güzel bir formasyon yakaladığı, düşeni kırdığı ve yukarı yönlü hareketinin nihayet başlayacağı yönünde görüşleri bulunuyor. Bu görüşlerin ne şekilde sonuçlanacağını da hep beraber bekleyip göreceğiz.

TVK Coin Yorumlar

TVK coin uzun vadede yatırımcısına kar getirecek bir kripto para birimi olarak değerlendiriliyor. Pek çok yatırımcıya göre 2022 yılı içerisinde TVK coin fiyatının 1 doları geçmesi işten bile değil. Bir diğer yandan bazı kripto para yatırımcılarına göre TVK coinin ne yönde hareket edeceğini kestirmek mümkün değil. Arzını henüz tamamlamamış olması da bazı problemleri beraberinde getiriyor. Yine de arzını tamamlayana kadar elde tutmak ve sabır göstermek faydalı olacaktır. Tüm bunların dışında TVK coinin yukarı yönlü hareketine dair büyük bir beklenti oluştuğunu da söyleyebiliriz. Tüm bu yorumlara ve görüşlere rağmen TVK coinin gideceği yönü önceden kestirmek zor.

TVK Coin Nereden Alınır?

TVK coin Mart 2022 itibariyle 24 farklı borsada listeleniyor. Hacim bakımından sıralandığı zaman öne çıkan ilk 5 borsanın listesi şu şekilde: Pionex, Binance, Mandala Exchange, Bitrue ve Hoo. Aynı zamanda Kucoin, Huobi Global ya da Gate.io gibi borsalarda da TVK coin işlemleri yapılabilir. TVK coin işlemlerini yerli borsalardan yapmak isteyenler Paribu borsasını tercih edebilir. TVK coinin Paribu üzerinde 180 bin dolarlık bir işlem hacmi bulunuyor. 

Eğer siz de TVK coin işlemleri yapmak isterseniz, yukarıdaki bilgiler size yardımcı olabilir. Fakat hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi içermiyor.

Kaynak ve analiz verileri: https://coinmarketcap.com/tr/currencies/terra-virtua-kolect/

Emre Ünal

Ekonomi üzerine yüksek lisans yapan Emre, özel bir bankada departman sorumlusu olarak çalışmaktadır. Yıllardır finans sektörünün içindeyken sektörde devrim yaratan kripto paralar, kendisi için adeta hobi haline gelmiştir. Blockchain teknolojisini öğrendikten sonra deneyimlerini aktarmak için KriptoFeed sitesinde kendi uzmanlıklarını aktarmaktadır. Yurtdışındaki uzmanların yorumlarını takip edip yorumlamakla birlikte analizlerin açıklarını tespit etmekten zevk alır. Emre'nin yazılarında ele aldığı hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu