TORG Coin Nedir? Geleceği ve Yorumlar

Hepinizin de bildiği üzere kripto para dünyası genişlemeye ve büyümeye devam ediyor. Her geçen gün birden fazla kripto para birimi piyasaya çıkıyor ve her birini takip etmek artık oldukça zor bir hale geldi. Kripto para dünyasına son katılan projelerden biri de TORG ve onun yerel hizmet tokenı olan TORG coin. Peki TORG coin nedir? Analizi, geleceği ve yorumları ne şekilde? Henüz hakkında çok fazla bilgi bulunmayan bir kripto para birimi olan TORG coini sizler için araştırdık ve tüm bilgileri bir araya getirdik…

TORG Coin Nedir?

TORG, küresel olarak bir insani gelişme hedefler. Herhangi bir merkezi yoktur ve tamamen fayda odaklı çalışan bir kripto para birimidir. Kendisini insani gelişmeyi hedefleyen ilk sürdürülebilir kripto para projesi olarak lanse etmiştir.

TORG coin bir ön satışı ya da halka açık satışı olmadı. Bunun yerine proje tarafından toplamda 777 milyar adet TORG coin oluşturuldu ve dağıtıldı. Bu yüzden TORG projesini kimse yönetmiyor ve karar verme süreçlerine herkes katılım sağlayabilir ve isteyen herkes TORG coine sahip olabilir. TORG coini destekleyen cüzdanların başında Metamask, Trust Wallet ve Coinbase geliyor. Fakat TORG coini almak, saklamak ya da transfer etmek için Polygon, Solana, xDai ya da ERC20 ağlarını destekleyen herhangi bir cüzdan da kullanabilirsiniz.

TORG coin şu anda başta Bitmart, HotBit, Whitebit ve Digifinex olmak üzere çok sayıda büyük ve bilinen borsada listeleniyor: Diğer borsalar ise şu şekilde: Pancake Swap, Uniswap, Quick Swap, ProBit Global, Cointiger, Coin Payments, Bibox, Coinsbit.io, Coinsbit.in, Metamask, Coinbase Wallet, Bilaxy, Finebox, Bitrue. Her ne kadar şu an listelendiği borsalar sınırlı olsa da, gelecekte daha büyük ve daha bilinen borsalarda da listelenmesi bekleniyor.

Yapılmış olan akıllı sözleşmelere göre TORG projesinin herhangi bir şekilde duraklatılması, bloke edilmesi ya da madenciliğinin yapılması söz konusu değildir. TORG coin şu anda işlem ücretlerinin ödenmesi, özel indirimlerin uygulanması ve çok daha fazlası için kullanılmaktadır. Aynı zamanda Uluslararası Bankacılık Projesi’nin de ana hizmet parası olarak görülmektedir. Peki nedir bu Uluslararası Bankacılık Projesi?

Uluslararası Bankacılık Projesi, TORG coinin geliştirmiş olduğu bir proje ve bu projenin açıklaması da TORG tarafından şu şekilde yapılıyor: Bugün dünya üzerinde bulunan insanların tamamı finansal ürünlere ya da hizmetlere erişmek için benzer ve eşit fırsatlara sahip değil. Şu anda dünya üzerinde bankacılık hizmetlerini kullanmayan ve bu hizmetlere erişimi olmayan yaklaşık olarak 4 milyar insan var. Bu proje sayesinde erişilebilir, daha kapsayıcı, daha şeffaf ve daha küresel bir finans anlayışı geliştirilebilir. TORG projesinin Uluslararası Bankacılık Projesine dahil olmak için ihtiyaç duyulan şeyler yalnızca bir akıllı telefon ve internet bağlantısı.

TORG Coin Analizi

TORG coin, 11 Eylül 2021 tarihinde ortaya çıktığı ve ortaya çıkmış olduğu bu tarihte fiyatı 0.01877 dolar seviyesinde bulunuyordu. Aynı gün içerisinde fiyat büyük bir düşüş yaşadı ve 0.002238 dolar seviyelerine geriledi. Bu tarihten itibaren çok büyük yükselişler ya da düşüşler yaşamayan TORG coin, 2 Kasım 2021 tarihi itibariyle 0.0029 dolar seviyesinde bulunuyor. TORG coinin şu anda tamamen seyredilmiş piyasa değeri 2.2 milyar dolar civarında ve 24 saatlik market hacmi ise 4.5 milyon dolar. TORG coin henüz sahip olduğu değerler ile piyasayı heyecanlandırmıyor. TORG coin aynı zamanda Coinmarketcap en büyük kripto para birimleri listesinde 2879. sırada yer alıyor.

Bir diğer yandan proje ile ilgili fikir sahibi olmak için, aslında sosyal medya hesaplarını da takip etmek gerekiyor. Örneğin bazı projelerin Twitter hesaplarına bakarak, kaç kişinin bu projeyi takipte olduğunu görmek mümkün. Böylelikle söz konusu projenin potansiyeli hakkında bir fikir sahibi olmak mümkün hale gelebilir. Örneğin şu an TORG coin projesinin yaklaşık 200.000 Twitter takipçisi ve aslında bu rakamın çok da yüksek olmadığını söylemek mümkün.

TORG Coin Geleceği

TORG coinin geleceğine dair hem olumlu hem de olumsuz çok sayıda yorum yapılıyor. En çok konuşulan konu güvenli olup olmadığı. Fakat yakın zamanda CertiK blockchain güvenlik puanlamasında %98 ile oldukça başarılı bir sıraya yerleşti. Bu yüzden güvenlikle ilgili endişeler yaşayan yatırımcıların bir nebze olsun rahatladıklarını söylemek mümkün. Elbette henüz TORG projesinin ne gibi girişimlerde bulunacağı ya da ne gibi faaliyetler yürüteceği gibi konularda çok fazla detay yok. Bu yüzden TORG coin geleceğine dair kesin bir tahmin yapmanın ya da kesin şeyler söylemenin imkanı yok.

Bu süreçte TORG coinin yukarı yönlü hareket etmesini sağlayacak olan şey, geliştiricilerin yeni ortaklıklar ya da faaliyetlerle ilgili bilgi paylaşmaları olur. Fakat şu ana kadar TORG coin tarafından yapılmış olan herhangi bir açıklama bulunmuyor. Bu yüzden kimse TORG coin aşağı yönlü hareket eder ya da TORG coin yükselir gibi tahminlerde bulunamıyor. Bu yüzdene TORG coin ile ilgili gelişmeleri ve paylaşılacak olan bilgileri takip etmekten başka yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Bir yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte, herhangi bir hamle yapmak için biraz daha beklemekte fayda var.

TORG Coin Yorumlar

TORG coin henüz çok yeni olduğu için ve piyasada yatırımcıların hakkında çok fazla bilgiye sahip olmamasından dolayı hakkında çok fazla yorum yapabilmek ya da yapılmış olan yorumlarla karşılaşmak mümkün değil. Wallet Investor tarafından yapılmış olan tahminlerde 1 yıl sonunda 0.006 dolar ve 5 yıl sonunda ise 0.01 dolarlık rakamlar paylaşılmış durumda. Price Prediction tarafından yapılan tahminde ise 2025 yılında TORG coin fiyatının 0.013 dolar olması bekleniyor.

Genel olarak bakıldığı zaman TORG coin hakkında çok gerçekçi yorumlar olmamakla birlikte, çok umut vadeden yorumlar da bulunmuyor. Gelecekte ne olacağını hiçbirimiz bilmiyoruz fakat TORG coin bugünlerde biraz hareket etmezse, Coinmarketcap listelerinde düşecek ve kendisini oldukça kötü bir durumun içine sokacak gibi görünüyor. Yine de herhangi bir tahminde bulunmak ya da gerçekçi yorumlarda bulunmak için çok erken.

TORG Coin Nereden Alınır?

TORG coinin şu an dünya genelinde toplamda 13 adet borsada listeleniyor. Şu an piyasada dolaşan TORG coin miktarının yüzde 23.39’luk dilimi WhiteBIT borsasında bulunuyor. Ardından gelen borsalar ve bu borsalarda TORG coinin gördüğü işlem hacimleri şu şekilde:

  • Digifinex – 578.000 USD
  • CoinTiger – 556.000 USD
  • Hotbit – 549.000 USD
  • Bitrue – 545.000 USD
  • Bibox – 502.000 USD

TORG coin şu anda Binance, KuCoin ya da Coinbase gibi daha büyük borsalarda listelenmiyor. Eğer gelecekte bu borsalarda listeleneceği haberini alırsak, fiyatının yükselme ihtimalini konuşmaya başlayabiliriz. Fakat böyle bir durum gerçekleşene dek TORG coinin yerinde sayacağını söylemek çok da yanlış olmaz.

Yorum yapın