Kripto Borsa İncelemeleri

StormGain nedir? Güvenilir mi?

StormGain, 2019 yılında Londra’da kurulan bir kripto para ticaret borsasıdır. Kripto para ticaretinin yanı sıra vadeli işlem ve bulut madenciliği gibi özellikleriyle de öne çıkan bu borsa, heyecan verici ve yenilikçi bir deneyim sunuyor. En popüler kripto para pariteleriyle basit işlem açma, yüksek kaldıraç avantajından faydalanma gibi özellikler sunan StormGain, yatırımcıların da dikkatini çekmiş durumda. O halde gelişmiş özellikler sunan StormGain borsasını birlikte daha yakından inceleyelim…

StormGain Nedir?

StormGain, Temmuz 2019 tarihinde İngiltere’de herkes için kurulan bir kripto para ticaret borsasıdır. Kripto para piyasasının anlık alım-satım fırsatlarından ve uzun vadeli yatırım işlemlerinden kar elde etmek isteyen kullanıcılara benzersiz fırsatlar sunmasıyla bilinmektedir. 200x’e kadar kaldıraca izin veren bu çevrimiçi platform, basit arayüzü ve kullanımı kolay yatırım araçları ile öne çıkıyor. Oldukça yeni olmasına rağmen Çin, Almanya, Hollanda, Fransa, İtalya, Portekiz, Polonya, İspanya, Vietnam, Rusya ve İngiltere gibi ülkelerden destek alıyor.

stormgain

Acemi ve deneyimli yatırımcıları farklı finans araçlarıyla destekleyen StormGain, hesap açmanın kolay olduğu bir platformdur. Ayrıca 5 milyondan fazla kullanıcıya hizmet eder. Platform, sunduğu yüksek kaldıraç avantajı ile rakip borsalar arasında öne çıkmanın yanı sıra, düşük komisyon ve yüksek faiz ödemesi gibi özellikleriyle de dikkat çeker.

StormGain Özellikleri

StormGain güvenli kripto para cüzdanı, iki faktörlü doğrulama, modern arayüz ve al-sat sinyalleri ile dikkat çeker.

stormgain özellikleri

Bu avantajlar dışında taşıdığı diğer özellikler şunlardır:

 • KYC Olmadan Doğrulama: Platform, kullanıcılarına komplike doğrulama ve kayıt zorunluluğu getirmez. Sadece telefon ve e-mail doğrulaması ile hesap açmaya izin verir. Bu nedenle kayıt olmak ve alım-satım işlemlerine başlamak oldukça kolaydır. Çeşitli belge paylaşımını zorunlu kılan KYC sisteminin olmaması, pek çok yatırımcı için cezbedici bir özelliktir.
 • Gelişmiş Grafikler: StormGain son derece basit ve kullanışlı bir arayüze sahip olmanın yanı sıra, gelişmiş grafik analizleri de sunar. Kullanıcılar tek bir arayüz üzerinden spot veya vadeli kripto para ticaret işlemlerini başlayabilir, gelişmiş stop limit araçlarını kullanabilir ve hızlı ticaret imkanından faydalanabilir. Pek çok borsanın aksine StormGain, vadeli ve spot işlemlerin tek bir cüzdan üzerinden kontrol edilmesine imkan tanır. Böylece ileri düzey trader araçlarını basit formda sunar.
 • Yüksek Kaldıraç: StormGain, diğer ticaret platformlarına göre yüksek kaldıraç sunmasıyla bilinir. 200x’e kadar vadeli işleme izin veren platform, bu anlamda profesyonel yatırımcılar için oldukça ilgi çekicidir. Potansiyel karı maksimize etmek isteyen kullanıcılar StormGain’in yüksek kaldıraç avantajından faydalanabilir.
 • Demo Hesabı: Platform, yeni kayıt olan kullanıcılarına pratik yapmaları için demo hesap tanır. Bu hesap üzerindeki bakiyeyle platforma ve kripto para araçlarına alışmak mümkündür. Burada deneyim kazanan yatırımcılar daha sonra standart hesaba geçiş yaparak gerçek ticaret işlemlerini başlatabilir. Demo hesap, para kaybetme riski olmadan kripto para piyasasına alışılmasını sağlar.
 • Kredi Kartı İle Satın Alma: Platformun bir diğer öne çıkan özelliği de başka bir kripto para borsası veya cüzdandan transfer etme gereksinimi olmadan, direkt kredi kartı üzerinden yatırım yapmaya izin vermesidir. StormGain, VISA ve Mastercard gibi kredi kartlarını destekler.

StormGain Avantajları ve Dezavantajları

StormGain, kullanıcıların kolay ve hızlı şekilde hesap açarak işlem yapmaya başlamasına izin verir. Kayıt olurken zorlu doğrulama ve belge gönderme gibi işlemler gerektirmez. Ayrıca oldukça basit bir arayüze sahiptir. Bu nedenle kullanıcılar, hızlı kripto para ticaret işlemleri gerçekleştirebilir. Bunlar dışında sunduğu diğer avantajlar şunlardır:

 • Kullanıcı birikimlerini soğuk cüzdanlarda saklar ve bu şekilde herhangi bir hacklenme riskine karşı yatırımları korur.
 • Yapılan işlemlerden yüksek kar alabilmek ve devamlılık sağlamak için oldukça düşük komisyon ücretleri alır.
 • Profesyonel analiz araçlarına yer vererek işlemlerin hızlı gerçekleşmesini sağlar.
 • Kullanıcıların bulut madenciliği üzerinden ek gelir elde etmesine imkan tanır.
 • Web sitesinin yanı sıra uygulamada da aynı deneyimi sunar.
 • 7/24 müşteri desteği sağlar.
 • Dünyanın pek çok ülkesinde kullanılır.

Öte yandan, platform her kripto para platformu gibi çeşitli dezavantajlara sahiptir. Bunlara net ve kesin örnekler verilemese de Türkiye’den az sayıda kullanıcıya hitap etmesi listeye alınabilir. Bu anlamda Türk kullanıcı yorumlarına ve içeriklerine rastlama ihtimali düşüktür. Ayrıca borsa, her ne kadar güçlü ve güvenilir olsa da sektörde yenidir. Bu nedenle, ileride farklı sorunlarla karşılaşma ihtimali vardır.

StormGain ile Madencilik

StormGain, uygulama veya website üzerinden yatırımcıların kripto para madenciliği yapmasına izin verir. Yüksek işlem hacmi, CPU gücü ve gelişmiş cihaz kullanımı gerektirmeyen bu madencilikte, kademeli bir ödüllendirme derecesi vardır. Kullanıcılar kolayca madencilik ile gelir elde edebilir ve madencilik kazancı ile kripto para ticareti yapabilir. Bulut madenciliği olarak bilinen bu yöntemde, madencilik için kullanıcı cihaz gücüne gereksinim yoktur. Herhangi bir batarya, ekran kartı, CPU ya da başka bir donanım da kullanılmaz.Madencilik işlemi StormGain’in kendi ekipmanları ile yapılır.

Kullanıcıların uygulama üzerinden madencilik işlemlerinin yönetilmesi ve kazancın görüntülenmesi mümkündür. Bunun için yapılması gereken tek şey StormGain hesabı edinmek ve madencilik sekmesine tıklayarak işlemleri başlatmaktır. Bu süreçte farklı kazanç ödülleri bulunur ve madencilik işlemleri her 4 saatte yenilenir. Süre tamamlandıktan sonra madencilikten edinilen kazanç kullanıcı bakiyesine yansır, tekrar sürdürülmesi içinse 4 saatlik süre tamamlandıktan sonra işlemin yeniden başlatılması gerekir. Madencilik bakiyesi 10 dolara ulaştıktan sonra yatırımcılar bu bakiyeyi hesap cüzdanlarına çekebilir ya da platform üzerinde ticaret işlemlerinde kullanabilir.

StormGain Güvenilir Midir?

StormGain, yeni olmasına rağmen güçlü ve güvenilir bir platformdur. Ek olarak kullanıcı gizliliğini önemser, yatırımcı varlıklarını korur ve güçlü platform altyapısına odaklanır. Platformdaki güvenlik önlemleri ise şunlardır:

 • 2 Faktörlü Kimlik Doğrulaması (2FA): Temel bir ek güvenlik olarak uygulanan bu sistem ile yatırımcıların platforma giriş yaparken ya da para çekme taleplerini tamamlarken doğrulama yapması gerekir.
 • Cüzdan Güvenliği: Uygulama kripto para birimlerini hırsızlık ve çalınmadan korumak için soğuk cüzdanlara aktarır. Böylece kullanıcı varlıklarının çalınma riski ortadan kalkar.
 • Google Authenticator: Giriş esnasında mail ve şifrenin yanı sıra uygulama üzerine gelen tek seferlik kod kullanımı ile hesaplara ekstra güvenlik getirir.

Bunlar dışında;

 • Telefon parmak izi ya da şifre kilidinin aktifleştirilmesi
 • StormGain hesabına özel bir mail ve şifre oluşturulması,
 • Zorunlu olmayan 2FA seçeneğinin kullanılması,
 • Kaliteli bir antivirüs yazılımı ile bilgisayarın korunması,
 • Siteye her girişte arama çubuğundaki adresin kontrol edilmesi

gibi önlemler hesabı çok daha güvenli hale getirir.

StormGain İnceleme

Sonuç olarak StormGain pek çok kripto para haber sitesinin ve yatırımcısının ilgisini çekmiş yenilikçi bir platformdur. Diğer platformlara göre yeni olan StormGain, sunduğu avantajlarla pek çok kişinin ilgisini çekmiştir ve bu nedenle güvenilirdir. Gelecek süreçte daha fazla yenilik ve iyileştirme almasıyla birlikte dünyanın en iyi kripto para platformları arasında sayılabilir. Madencilik avantajı, yüksek kaldıraca izin vermesi ve kolay kayıt gibi özellikleri ile ön plandadır. Ayrıca demo hesap ile yatırım piyasalarına yeni olan kullanıcıların kendilerini denemesi için ideal bir platform sunar. Hesap açmanın kolay olması ve belirtilen avantajları nedeniyle farklı platform arayan kullanıcılar StormGain’i deneyebilir.

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu