Kripto Paralar

SLP Coin Nedir? Geleceği ve Yorumlar

Smooth Love Potion veya SLP Coin, en popüler oyna-kazan evrenlerinden Axie Infinity platformunun oyun içi tokenidir. Türkçe’de “Pürüzsüz Aşk İksiri” olarak bilinen SLP; oyuncuların toplayabileceği, yetiştirebileceği, üretebileceği ve savaşabileceği yaratıklar için kullanılması gereken ETH tabanlı bir kripto para birimidir. Bu içeriğimizde özellikle blok zincir oyun ekosistemine dahil olan oyuncular açısından büyük önem taşıyan SLP Coin hakkında merak edilenleri detaylandırdık.

SLP Coin Nedir?

SLP Coin, Axie Infinity evreninde kullanılan ERC-20 algoritmalı token şeklinde tanımlanır. Ethereum zincirinde çalışan Axie Infinity evrenindeki oyuncular, Small Love Potion Coin ile oyun içi canavarları yetiştirmede ve geliştirmede kullanılan özel bir iksir satın alır. Ek olarak SLP Token, oyun içi pazar yerindeki NFT alım-satımında da kullanılır. Bu sayede token sahibi oyuncular daha fazla başarı elde ederek kısa sürede yüksek seviyelere ulaşabilir. SLP Coin projesindeki amaç, kullanıcıların daha güçlü olmasını sağlamak ve oyun deneyimini geliştirmektir. Ayrıca özel genetik iksirleri milyarlarca olası canavar kombinasyonu yapılmasına imkan tanır, böylece oyuncular kendi özel canavarlarını yaratabilir ve bu yaratıkları farklı dünyaları fethetmede kullanabilir.

2021 yılının en popüler blok zincir oyun projelerinden olan Axie Infinity, oyun içi talebi SLP Coin ile karşılar. SLP Coin’in en temel avantajları ise şu şekilde sıralanır:

  • 7 kata kadar Axies canavar karakteri üretme yeteneği verir.
  • Belirli seviyedeki oyuncuların teşvik ödülleri almasını sağlar.
  • Uniswap ve benzeri DeFi borsalarda token ticareti yapılmasına imkan tanır.

SLP Coin, Axie Infinity canavarları Axies sürdürülebilirliğinde önemli bir rol oynar. Oyundaki her bir Axie canavarını düzgün biçimde yetiştirmek için platform tokenine sahip olmak gerekir. Ancak her bir canavar için farklı miktarda SLP ödemesi yapılır ve ebeveyn sayısının türü ne kadar yüksekse üreme için de o kadar fazla iksir gerekir, bu da ödenen token miktarını artırır. Axies canavarlarının en fazla 7. seviyeye kadar yükseltilebilir ve her bir seviye için ödenmesi gereken maliyet ortalama şu şekildedir:

  • Birinci Seviye: 100 SLP
  • İkinci Seviye: 200 SLP
  • Üçüncü Seviye: 300 SLP
  • Dördüncü Seviye: 500 SLP
  • Beşinci Seviye: 800 SLP
  • Altıncı Seviye: 1.300 SLP
  • Yedinci Seviye: 2.100 SLP

SLP Coin Analizi

SLP Coin, 2020 yılında Trung Nguyen tarafından kurulan Axie Infinity oyun platformunun yerel tokeni olarak piyasaya sürüldü. Metaverse, NFT ve oyun odaklı bir proje olan SLP Coin, piyasaya ilk çıktığında 0.091 dolardan fiyatlanıyordu. 2020 Temmuz ayı ve 2021 Nisan ayı arasında oldukça dalgalı bir grafik çizen SLP Coin, ara düşüş ve yükselişleri ile yatırımcıların kar almasına imkan tanıdı. Nisan 2021’de 0.0342 dolardan fiyatlanırken Mayıs 2021 tarihinde 0.4191 dolar ile zirve fiyatına ulaştı. Bu seviyede yatırımcıların kar almasıyla birlikte kademeli düşüşler yaşadı ve Mayıs ayında 0.08243 dolara kadar geriledi. Temmuz ayı geldiğinde yeniden yükselişe geçen SLP Coin, 0.3462 dolar seviyeleriyle yatırımcılara yeniden kar alma şansı tanıdı. Ancak Temmuz ayının sonundan itibaren piyasayla birlikte düşmeye başladı ve kademeli düşüşlerle Eylül ayında tekrar 0.08 dolarlara geriledi.

Ethereum zincirini kullanan SLP Coin’in toplam arzı 3.20 milyar ile sınırlı ve güncel olarak 0.03046 dolardan fiyatlanıyor. Son 24 saatlik işlem hacmi ise 1.488.150.866 dolar. Anlık olarak CoinMarketCap sıralamasının 313. sırasında yer alan SLP Coin, blok zincir tabanlı oyunların gelişmesiyle birlikte daha popüler olma potansiyeline sahip.

SLP Coin Geleceği

SLP Coin, Play-to-Earn mekanizmasıyla geleceği parlak olan kripto para birimleri arasında gösterilebilir. GameFi ve NFT sektörlerini birbirine bağlaması da SLP Coin’in daha fazla dikkat çekmesini sağlıyor. Axie Infinity platformu mevcut kullanıcı sayısı yüksek olan ve her geçen gün daha fazla tercih edilen bir oyun zinciridir, bu nedenle SLP Coin oyun içi geliştirmelerde sürekli olarak kullanılır. Ek olarak platformdaki teşvik ödemeleri ve NFT market ticareti de SLP token aracılığıyla yapılır. Bütün bunlar platform içi yerel tokenin gelecekte daha fazla tercih edilmesini destekler niteliktedir.

Oldukça geniş bir kripto para pazarına hizmet eden ve Metaverse ile birlikte gelişmesi beklenen bu proje, uzmanların da dikkatini çekmektedir. Yapılan incelemelere göre SLP Coin, mevcut hiperenflasyon sorununu çözebilirse 2025 yılına kadar 0.3 dolar seviyesine çıkabilir. Uzmanlar, SLP’nin merkeziyetsiz borsalarda satılması ile diğer kripto paralardan ayrıldığını ve bunun fiyat hareketlerine olumlu şekilde etki edeceğini düşünmektedir. NFT satış geliri sağlaması, oyunda seviye atlama amacıyla kullanılması ve cüzdanlar arası hızlı transferlere izin vermesi de SLP token gelecek fiyat beklentilerinin artmasında etkilidir. 

Ayrıca son dönemde hızla artan Metaverse odaklı proje sayısı ve bu alana yoğun ilgi duyulması da SLP Coin gelecek fiyat beklentilerinin umut verici olmasını sağlamaktadır. Bu nedenle uzmanlara göre Smooth Love Potion, geleceği parlak ve değerlenmesi beklenen bir kripto para projesidir. Aynı zamanda market girdileri ve güncel gelişmelerle birlikte yakından takip edilirse, özellikle uzun ve orta vadede yatırımcılara ciddi kar sağlayabilir.

SLP Coin Yorumlar

Uzmanların SLP Coin hakkında yaptığı yorumlar, genellikle projenin NFT sektöründe kilit rol oynamasıyla ilgilidir. Buna göre SLP varlık sahipleri oyun içi dijital ögeleri üretme ve oyuna kazandırma karşılığında teşvik ödülleri ile ödüllendirilir. Ek olarak NFT pazar yeri satışlarında ek satışlar gerçekleştirerek gelir elde edebilir. Bu da SLP Coin tahmini fiyatlarını artıran bir etmendir. Oyuncular daha iyi bir oyun deneyimi kazanmak ve daha yüksek seviyelere yükselmek için SLP Coin kullanmak zorundadır. Axie Infinity’nin NFT sektörüyle entegre olmuş hali de SLP Coin’in daha çabuk benimsenmesini sağlar.

Ancak SLP Coin genellikle NFT üreticileri ve Axie Infinity oyuncularına hitap eder, bu nedenle hedef kitlesi kısa vadeli ticaretin aksine orta ve uzun vadeli yatırımları daha çok destekler. Dolayısıyla ekosistem kullanıcıları yatırım portföylerine SLP Coin ekleme eğilimindeyken, genel kripto para traderları için böyle bir durum söz konusu olmayabilir. Ayrıca volatil kripto para market hareketleri de SLP Coin fiyatının düşme riskleriyle karşı karşıya gelmesine neden olur. Bu nedenle uzmanlar SLP Coin hakkında, gelecekte yüksek kar getirebilecek ve yakından takip edilmesi gereken bir proje şeklinde yorumlar yapmaktadır.

Sorumluluk Reddi Beyanı

KriptoFeed.com sitesinde yer alan haberler, yazılar, incelemeler, değerlendirmeler, yorumlar ve makaleler yatırım tavsiyesi amacına sahip değildir. KriptoFeed.com herhangi bir kripto paranın veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını veya ticaret yapılmasını önermez. KriptoFeed.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu yüzden KriptoFeed.com adresinde yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu