Kripto Para Haberleri

Silikon Vadisi Bankası Neden Battı? Kritik batışın Öyküsü Ne?

ABD yönetimi mevduat sahipleri ile ilgili Silikon Vadisi Bankası iflasının ardından yeni adımlar atıyor. Mevduat sahiplerini koruma kararı alan ABD bu kararını sürdürmeyi planlıyor. SVB içerisindeki mevduat sahiplerine attığı adım ile birlikte tam bir koruma getirdi. ABD tarihinin 2008 yılında gördüğü krizden sonraki en büyük problemi olan SVB iflası etkisini hala sürdürüyor. ABD yönetiminin atacağı diğer adımlar ise merak konusu oldu.

Silikon Vadisi Bankası Batma Nedeni

Bankanın iflası kolay kolay üstesinden gelinebilecek bir durum değil. Bunu çok iyi bilen ABD yönetimi ise etkileri ortadan kaldırmak üzere kolları sıvadı. Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) dahi bu konuda gereken adımları attı. İşte bu noktada ise karşımıza bankanın faturasını kimin ödeyeceği gibi bir durum ortaya çıktı.

Silikon Vadisi Bankası Neden Battı? Kritik batışın Öyküsü Ne?
Silikon Vadisi Bankası Neden Battı? Kritik batışın Öyküsü Ne?

Faturayı Vergi Mükellefi Olanlar Ödemeyecek!

Yapılan açıklamada ise ABD bu büyük krizin üzerinden gelebilecek güce sahiptir ibaresi dikkat çekti. Aynı zamanda yeni reformlarında gelebileceği konuşulurken daha dirençli ve sağlam temeller üzerine bir ekonominin kurulacağı da belirtildi. ABD yaşanan bu olaylardan dolayı ders çıkaracaktır ifadesi ise gündem oldu.

Reformlar Yapılacak

Silikon vadisi bankası iflası akabinde yeni reformların bankayı kurtarmak değil mevduat sahiplerini kurtarmak üzere yapılacağı da dikkatlerden kaçmadı. Buna göre yeni bir acil durum oluşturularak banka ile ilgili kritik düzenlemelerin atılacağı da belirtildi. İş bu noktaya gelirken ise reformların yapılarak gereken işlemlerin başlatılacağı konuşuluyor. BTC ise bu ekonomik krizin akabinde daha da güç kazanarak 24.000 $ seviyesini rahat bir şekilde geçmeyi başardı.

Tüm gelişimleri anlık almak ister misiniz? >>> Derhal Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan yazı içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildi.

Sorumluluk Reddi Beyanı

KriptoFeed.com sitesinde yer alan haberler, yazılar, incelemeler, değerlendirmeler, yorumlar ve makaleler yatırım tavsiyesi amacına sahip değildir. KriptoFeed.com herhangi bir kripto paranın veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını veya ticaret yapılmasını önermez. KriptoFeed.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu yüzden KriptoFeed.com adresinde yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu