Kripto Paralar

Saitama Coin Nedir? Geleceği ve Yorumlar

Gate.io borsasında ön satışı yapıldıktan sonra kripto meraklılarının ilgisini çeken tokenlerden biri olan Saitama Coin, köpek temalı meme coinler arasında yer alıyor. Yakın dönemde piyasaya sürülen Saitama Coin, ara yükselişlerle yatırımcısına ciddi kazanç sağladı.Bu yazımızda köpek temalı coinlere olan ilginin artmasından yola çıkarak üretilen Saitama Coin’i ele aldık.

Saitama Coin Nedir?

Saitama Coin, Kasım 2021 tarihinde yaptığı ralli ile adından bahsettiren bir kripto para birimi. Uzun süreli HODL yapan yatırımcısına ciddi anlamda kar sağladıktan sonra düşüş yaşayan bu para birimi, köpek temalı şaka coinlerden biri ve diğer meme coinlerde olduğu gibi Saitama Coin’i de kimin piyasaya sürdüğü bilinmiyor. Ethereum blok zincirinde çalışan bu ERC20 tokeni topluluk temeline dayanıyor ve güvenli şekilde kripto para akışı sağlamayı hedefliyor. Ek olarak Z kuşağını eğiterek herkesi kendi yatırım kararını alacak seviyeye getirmeyi vizyon haline getirmesiyle biliniyor.

Saitama Coin Mayıs 2021 tarihinde anonim bir kişi veya grup tarafından köpek logosuyla piyasaya sürüldü. Ancak bir süre sonra Saitama kurucusu varlıklarını topluluğa devrederek projeden ayrıldı. Bu aşamadan sonra Saitama Coin, tamamen topluluğa ait olan bir kripto para birimi haline geldi ve büyümesini sürdürdü. Sadece proje olmaktan çıkan Saitama Inu, kısa süre sonra oldukça gelişmiş ve dinamik bir ekosisteme sahip oldu. Ek olarak 2021 içinde “Saitamaskadında kendi cüzdan uygulamasını piyasaya sürdü ve kullanıcı ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt vermeye başladı. Cüzdan uygulaması sayesinde Saitama topluluğu; kripto para ticareti, uluslararası ödemeler ve ekosistem marketinde kolay alışveriş imkanı elde etti.

Bu tip özellikleri ile kısa sürede dikkat çeken büyüklükte bir ekosisteme sahip olan Saitama Inu Coin şu tip avantajlarıyla güçlenmeye devam ediyor:

  • Pasif Gelir Avantajı: Saitama Coin ekosisteminde gerçekleşen her işlemin %2’si alınır ve mevcut havuzlar arasında paylaştırılır. Bu sayede sistemde sadece basılı para birimleri kullanılır ve topluluk işlemlerindeki token sayısı her geçen gün artar. Sonuç olarak kullanıcı yatırımları değerlenir.
  • Deflasyonist Para Birimi: İşlem tutarlarından alınan %2’lik değer dolaşımdan çıkarılır ve Saitama Coin arzı sürekli olarak azaltılır. Artan talebe bağlı olarak düşen arz fiyatların yükselmesini tetikleyen bir sistem yaratır.
  • Balina Karşıt Tuzağı: Saitama topluluğunda herkesin kar elde etmesi temel vizyon olarak geçer. Bunun için ekosistemde dev balinalar ve cüzdan adresleri bulunmaz, yani tek bir kişi veya grup çoğunluk tokenlere sahip olamaz. Bu durum fiyatların manipüle edilmesini ve belirli kişilerin çıkarına yönetilmesini engeller.
  • SaitaMarket: Ekosistem katılımcıları platforma özel SaitaMarket’i dilediği gibi kullanabilir. Bu pazar yerinde aktif kullanıcılar mal ve hizmet ticareti yapabilir. “SaitaMaker” olarak adlandırılan üyeler ise topluluğun ekosisteme kabul ettiği son üyeye verilen isimdir. Bu üyeler blockchain temelli bir proje başlatma ayrıcalığına sahip olur ve NFT oluşturma hakkı elde eder.

Resmi site: https://saitamatoken.com/

Saitama Coin Analizi

Saitama Coin, Mayıs 2021 tarihinde meme coin temalı bir köpek logosuyla anonim şekilde piyasaya sürüldü. Uzun süre bol sıfırlı devam eden fiyatlar ekosistemin topluluğa devredilmesinden sonra yüksek oranda artış yaşadı ve varlıkları bu süreçte elde bulunduran yatırımcılar kar elde etme şansı yakaladı. Kasım 2021’de %40’a yakın bir yükseliş yaşayarak tepe noktasına çıkan Saitama, kısa süre sonra eski seviyelerine geri döndü. Çünkü bu seviyede kar alarak varlıklarını elden çıkaran fazlasıyla yatırımcı vardı. Düşüşlerden sonra fiyatlar bir süre daha dalgalı hareket ederek çeşitli alım-satım şansları verdi. 2022 başlarından sonra ise volatil de olsa temel olarak düşen bir grafik çizdi. 

Bir diğer yandan bu tokene ait toplam arz belirtilmiş değil, ancak ekosistemin düzenli olarak token yaktığı biliniyor. Dolayısıyla artan talep ihtimaline karşı fiyatların artırılması hedefleniyor. Yine de token yakma süreci ile ilgili olarak anlık olarak takipte kalmak lazım nitekim bu gelişmelerin fiyata doğrudan bir etkisi de olabilir. 

Saitama Coin Geleceği

Saitama Inu, diğer coinlere göre piyasaya daha geç giriş yapmış olsa da, bu token kısa süre zarfında yatırımcılarına ara dönemlerde kar alma imkanı sundu. %2 dağıtım ödülü ve pasif gelir kazancı sağlayan kripto para birimi, sıklıkla tartışılan ve sürekli analiz edilen altcoinlerden biri haline geldi. Çeşitli kripto para borsalarında listelenmeye başlaması da özellikle uzun vadede beklenen seviyelerin artmasını sağladı. Kripto para yorumcuları tarafından da yakından izlenen bu para birimi, kısa sürede sağladığı ciddi kar oranı ile dikkat çekiyor. Bu nedenle de potansiyeli yüksek bir birim olarak değerlendirilebileceği söyleniyor. 

Genel olarak market ile birlikte hacimlenmesi de Saitama Inu geleceğini olumlu hale getiriyor. Ayrıca uzmanlardan bazıları diğer köpek temalı meme coinlerden olan Dogecoin ile Shiba Inu ile oldukça benzer olduğunu düşünüyor, bu durum birkaç yıl içinde yüksek oranda değerlenme ihtimalini de artırıyor. Ekosistemin düzenli olarak çalışmalar yapması büyüme kaydetmesi ve aktif paylaşımlarda bulunması da token gelecek beklentilerini artırıyor. Genel beklentilerden biri, 2025’e kadar Saitama Inu fiyatından birkaç sıfırın silinmesi yönünde. Ancak bazı uzmanlar henüz yeni bir kripto para birimi olduğu için yetersiz veri sunduğunu söylüyor ve henüz güvenilir bir proje olduğuna inanmıyor. Bu aşamada yatırımcılara detaylı teknik analiz yaparak ve piyasa gidişatını inceleyerek yatırım yapma önerisi veriliyor.

Saitama Coin Yorumlar

Saitama Inu toplam arzı belirli olmayan, deflasyonist uygulamalara tabii tutulan ve bu şekilde sürekli olarak artan fiyatlar hedefleyen bir kripto para birimi. Yeni varlıklardan olması nedeniyle balina veya potansiyel sahibi gibi farklı şekillerde tanımlanıyor. Ancak genel olarak benzetildiği projelerin önemli tokenler arasına girmiş olması, Saitama Inu yorumlarının da pozitif olmasını sağlıyor. Özellikle DOGE ve SHIB ile kıyaslanan bu token, sonraki yüksek artış yaşayan meme coin olma potansiyeli sıklıkla tartışılıyor.

Bütün bunların yanı sıra Saitama ekosistemi güçlü Ethereum tabanı, aktif topluluğu ve paylaşım ödüllü kazanç sistemi gibi avantajlı özellikleri ile de dikkat çekiyor. Vizyon olarak token ticaretini herkese öğretmeyi hedeflemesi, Z kuşağına hitap etmesi ve kullanıcılarına özel bir market ile cüzdan hizmeti sunması gelecek potansiyelini ortaya koyuyor. Bu verilere göre, pek çok uzman bu kriptoda ilerleyen yıllarda yüksek ivmeli yükselişler bekliyor. Token arzının düzenli olarak yakılmasının da fiyat artışına sebep olacağı söyleniyor, ayrıca Saitama Inu topluluğu her geçen gün büyüyerek misyonunu tamamlamaya çalışıyor.

Kullanıcıların nakit para ile kripto para arası dönüşümü kolay gerçekleştirmesi ve blockchain sistemine ait bilgilerin öğrenilmesini hedefleyen bu proje, geçmişte yaşadığı yükselişlerle de gündeme geliyor. Ancak yatırım yaparken son söz varlık sahiplerinin oluyor. Bu nedenle yatırımcıların volatil bir piyasada işlem açtığının farkında olması ve her zaman markette yüksek risk olduğunu bilmesi gerekiyor. 

Saitama coin şu ana kadar herhangi bir yerli borsada listelenmiş değil. Saitama coinin listelendiği en büyük borsa olarak Gate.io borsası gösterilebilir. Elbette projenin gidişatına göre belli başlı büyük borsalara girme ihtimalinden de söz etmek mümkün. 

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu