Kripto Paralar

REEF Coin Nedir? Geleceği ve Yorumlar

Tüm dünyada, kripto para dünyasındaki gelişmeler yakından takip edilmeye devam ediyor. Her geçen gün gelişen bu piyasa, sürekli olarak karşımıza yeni kripto para birimleri ile çıkıyor. Sahip olduğu başarılı proje ile son günlerin dikkat çeken kripto para birimlerinden biri de Reef Coin.

Reef Coin Nedir?

REEF Finans Şirketi’ne ait bir platform olan Reef Coin’in çalışmalarına 2020 yılının ortalarında Denko Mancheski tarafından başlanmış, 2020 yılının son günlerinde ise piyasaya sürülmüştür. Reef Coin, DeFi projesinde kapsamında oluşturulmuş olan Polkadot üzerine inşa edilmiştir ve amacı zincirler arası bir ticaret yaratmaktır. Reef Coin aynı zamanda akıllı bir likidite toplayıcı ve getiri motor projesinin de teklifleri arasında yer almaktadır. Reef, merkeziyetsiz finans içerisinde bulunan protokollerin likidite akışını sağlamak adına oluşturulmuş olan bir projedir. Kripto ticaretinde, ödünç vermede ve stake etmede gerçekleştirilen işlemlerin karmaşık yapısını daha basit ve daha kullanışlı bir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Reef Coin, Polkadot Substrade ile oluşturulmuş olan bir sistem üzerinden madenciliğe izin verir.

reef

Reef Coin’in odağında, kripto para piyasalarına yeni gelen yatırımcılar bulunmaktadır. Yeni gelen kullanıcıların karışıklıkların üstesinden gelmelerini kolaylaştırmak ve çeşitli protokollerin nasıl çalıştığını kolaylıkla öğrenmelerini sağlamak amaçlanmaktadır. Ayrıca bilindiği üzere Ethereum blok zinciri üzerinden yüksek gaz ücretleri bulunuyor ve bu durum zaman zaman DeFi protokollerini işlevsiz hale getiriyor. Reef projesinin üstesinden gelmeye çalıştığı konulardan biri de bu.

Resmi sitesi: https://reef.io/

Reef Coin Avantajları

Reef Coin, DeFi protokolleri ile bağlantılı çok geniş bir alanda işlem yapabiliyor. Yatırımcılar tek bir noktada işlem yapmak zorunda kalmazlar. Aynı zamanda Polkadot altyapısı üzerinde inşa edildiği için de, Moonbeam, Plasma, Avalanche ve ayrıca Ethereum ile Binance Smart üzerinde yer alan DeFi protokolleri ile de işlem yapılabilmektedir. Ayrıca kullanıcılara büyük kolaylık sunan birde fazla hesap açma işlemleri de Reef Coin ile gerçekleştirilebilir. Reef Coinin sunmuş olduğu diğer avantajlar ise şu şekilde listelenebilir:

  • Yatırımlarınız üzerinden pasif gelir elde edebilirsiniz,
  • Kriptografik yatırım şekli sebebiyle yatırımlarınızda risk faktörünü ortadan kaldırırsınız,
  • Cüzdanlar arasında düşük işlem ücretleri ile işlem yapabilirsiniz,
  • Hızlı transfer sistemini kullanarak 7 gün 24 saat boyunca işlem yapabilirsiniz,
  • Likiditesi farklı olan birden fazla kripto para borsasında listeleniyor olması sebebiyle, fiyatı düşük olan bir borsadan Reef Coin alarak, fiyatı yüksek olan bir borsada satabilir ve böylece kısa vadede kar elde etme şansını yakalayabilirsiniz.

Bir dezavantaj olarak da Reef Coin’in kendisi gibi DOT, LINK ve BNB gibi kripto para birimlerinin fiyatlarının çok gerisinde olmasıdır. Bu da diğer kripto para birimlerinin yatırımcılarına daha fazla faiz getirisi sunması anlamına gelmektedir. Reef Coin yatırımı yaparken bu durumun da göz önünde bulundurulması gerekiyor.

Reef Coin Geleceği

Reef Coin, oldukça yüksek fiyat oynaklığına sahip olan bir kripto para birimi. Bu yüzden Reef Coinin kripto para dünyasındaki geleceği ile ilgili bazı endişeler mevcut. Elbette bu endişelerinizi minimize edecek çok da güzel gelişmeler yaşanıyor. Reef Coinin geleceği hakkında bir yorum yapabilmek için tüm bu gelişmeleri yakından takip etmek ve yatırım stratejilerini de buna göre geliştirmek gerekiyor.

Reef Coin, Polkadot desteğine ve sahip aynı zamanda Polkadot ile aynı güvenlik altyapısını kullanıyor. Bu yüzden piyasada ilerleyişi Polkadot gibi başarılı olabilir. Yani Polkadot kripto para dünyası içerisinde nasıl bir ilerleme kaydetti ise, aynı ilerleyişi Reef Coinde de görmek mümkün olabilir. Bu sebeple Reef Coin geleceği hakkında olumlu bir hava mevcut. Reef Coinin fiyat oynaklığının yüksek olması ve geçmişte grafiklerinin dengesiz şekilde ilerlemesi de bir takım şüpheler yaratıyor. Aynı zamanda Reef Coin Bitcoin hareketlerinden de ciddi şekilde etkileniyor. Yine de bu durumla ilgili şöyle bir açıklama yapmak mümkün: Eğer Bitcoinin gelecekte değerleneceği düşünülüyorsa, benzer düşünceleri Reef Coin için de beslemek mümkün.

Yine de Reef Coin piyasa girdikten sonra hızlı bir yükseliş gösterdi ve piyasadaki yatırımcıların portföyüne girmeyi başardı. Genelde yatırımcılar, her ne kadar bir takım endişelere sahip olsalar da, ellerinde bir miktar Reef Coin tutmayı tercih ediyorlar. Reef Coin hakkında piyasadaki genel kanı ise, 2021 yılındaki fiyat düşüşünün ardından 2022 ve devamında yükseliş hareketi yaşanacağı yönünde. Yine de yükseliş hareketi başlayana dek risk faktörlerini değerlendirmek gerekiyor.

Reef Coin Yorumları

Reef Coin hakkında metnin şu ana kadarki kısmında belirtmiş olduğumuz yorumlar, elbette size Reef Coin hakkında pek çok fikir verebilir. Fakat hiç birinin bir yatırım tavsiyesi olmadığını bilmeniz gerekiyor. Bu yüzden bir yandan da Reef Coin hakkında yapılmış olan uzman değerlendirmelerini takip etmeniz ve aynı zamanda kripto para dünyası hakkındaki bilgi birikiminizi geliştirmeniz gerekiyor. Ancak bu şekilde kripto para yatırımlarınızı kazançlı işlemlere dönüştürebilirsiniz. Bu noktada Reef Coinin gelecek fiyat tahminleri hakkında bilgi vermek de faydalı olacaktır.

  • Trader Crowley Fiyat Tahmini: Trader Crowley tarafından yapılan tahmine göre REEF coinin 2022 yılının ikinci yarısında fiyat değeri 0.080 dolar seviyelerine ulaşabilir.
  • Viper Trade Fiyat Tahmini: Viper Trade tamamen anonim bir analist olmasına rağmen bugüne kadar yapmış olduğu tahminlerde genelde yanılmadı. Reef Coin ile ilgili olarak da aşması gereken ilk direncin 0.028 dolar olduğunu belirtti.

Reef Coin Verileri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Reef Coin üreticileri tarafından toplam arz 20 milyar adet olarak açıklandı ve Eylül 2021 itibariyle dolaşımda bulunan toplam arz 16 milyar adet seviyelerinde. Yine aynı tarihte sahip olduğu fiyat değeri ise 0.028 dolar seviyelerinde. Bu rakam, Viper Trade tarafından aşılması gereken direnç noktası olarak ifade edilmişti.

Reef Coinin en çok işlem gördüğü ve en yüksek hacme ulaştığı piyasa Binance. Binance’in ardından Huobi Global geliyor. Söz konusu değerler göz önünde bulundurulduğunda Reef Coin yatırımlarını Binance üzerinden yapmak çok daha doğru bir hamle olacaktır. Kaldı ki Binance, şu anda dünya üzerinde ne çok yatırımcı tarafından kullanılan kripto para borsası. Bu yüzden siz de yatırımlarınızı bu borsa üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Bu coini Binance’den %15 komisyon indirimiyle almak için Binance Referans Kodu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Referans kodu indirimiyle üye olursanız ömür boyu tüm işlemlerinizde geçerli indirim kazanacaksınız.

Unutmayın ki, burada yazılanlar Reef Coin hakkında birer yatırım stratejisi değildir. Kripto para dünyası içinde kalarak, araştırarak, kendi yatırım stratejilerinizi geliştirmeniz her zaman daha iyi olacaktır.

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

2 Yorum

  1. Reef coini ilk defa sizin yazınızda okudum daha önce bu coine hiç rastlamamıştım. Binance gibi bir platformda bu coine denk gelmemem gerçekten ilginç oldu. Ben fiyatına göre bu coini bir miktar alır unuturdum sonuçta sende %100 arttığı görülüyor. Çok yüksek miktarlı alımlarda en ufak artışta kara geçireceğini düşünüyorum.

  2. selam reef hakkinda ne düşünuyorsunuz 2022 sonuna kadar ne olur reef in fiyati bir bilginiz varmidir.tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu