RACA Coin Nedir? Analiz, Geleceği, Yorumlar

Piyasaya her geçen yeni bir kripto para birimi katılıyor olsa, bu kripto para birimlerinden bazılarının piyasaya girişi biraz gürültülü olabiliyor. İşte bu tip coinlerden biri de RACA coin. RACA coin bir oyun ve NFT projesi olarak oluşturuldu ve en büyük desteği de Elon Musk’ın annesi olan Maye Musk tarafından alıyor. Bazı ünlü isimlerin arkasında durduğu kripto para birimlerinin ne kadar yükselebileceğini Elon Musk ve Dogecoin örneğinde gördük. Peki benzer bir durumu RACA coinde de yaşayabilir miyiz? Henüz bilmiyoruz. Peki RACA coin nedir? Geleceğine dair ne tür analizler ve yorumlar yapılıyor? RACA coin hakkında tüm merak edilenleri bu metinde sizler için bir araya getirdik…

RACA Coin Nedir?

RACA coin ya da Radio Caca, ilk popülaritesini Elon Musk’ın annesi olan Maye Musk’tan aldığı destek ile yaşadı. RACA coin, Binance Smart Chain üzerinde BEP-20 tabanlı olarak üretildi ve Radio Caca projesinin yerel tokenı olarak görev yapıyor. Peki Radio Caca nedir?

Radio Caca en temelde bir NFT marketi olarak çalışıyor. ERC-1155 protokolünü de destekleyen Radio Caca, toplu NFT satın almak için de kullanılabilecek bir platform. Aynı zamanda Binance Smart Chain üzerinde yer alan ilk NFT marketi. Fakat yalnızca bununla sınırlı değil. Radio Caca aynı zamanda Metaverse, GameFi ve DeFi tarafından da desteklenen bir oyun projesi. Destek aldığı isimler arasında yalnızca Maye Musk değil, aynı zamanda Binance borsasının CEO’su olan Changpeng Zhao da yer alıyor.

Ekim 2021 tarihinde piyasaya sürülmüş olan RACA coin Maye Musk Mystery Box (MPB), DeFi, GameFi ve USM Metaverse tarafından yönetilmekte olan bir proje. Peki bahsettiğimiz bu proje ve kavramlar ne anlama geliyor? Şimdi hepsine bir bakalım…

  • USM Metaverse: 3 boyutlu bir haritalandırma metodu kullanılarak oluşturulmuş olan bir MMO oyunu.
  • DeFi: Herhangi bir merkeze bağlı bulunmayan ve tamamen blok zinciri sistemi üzerinde çalışan bir finans ekosistemi.
  • GameFi: Oyun oynayarak kripto para birimleri kazanmaya yarayan bir finansal mekanizma.

RACA coin, kullanıcıların arazi sahibi oldukları, sanat galerileri ya da çeşitli mağazalar inşa ettikleri, çeşitli oyunlar yaratabilecekleri bir dünya olan USM Metaverse üzerinde kullanılabilecek olan bir kripto para birimi. Ayrıca RACA coin kapsamında özel olarak hazırlanan etkinliklerde, deFi projelerde, GameFi oyunlarında ve NFT alışverişlerinde de RACA coin kullanılabilecek.

Radio Caca projesi bugüne kadar iş dünyasının, teknoloji dünyasının ve sanat dünyasının önemli isimleri ile çalıştı ve başta Google AI, Space X ve Microsoft olmak üzere pek çok büyük şirket ile ortaklıklar kurdu. Ayrıca RACA coin Trust Wallet, Binance Chain Wallet ve Metamask cüzdanlarında saklanabileceği gibi, yine bu cüzdanlara transfer de edilebilir. Şunu da unutmadan söylemekte fayda var: Binance Smart Chain tarafından yapılan bir açıklama da Radio Caca en iyi projelerden biri olarak gösterildi.

RACA Coin Analizi

RACA coin her ne kadar 20 Ağustos 2021 tarihinde üretilmiş olsa da, ilk olarak listelendiği tarih 1 Kasım 2021 olarak karşımıza çıkıyor. Piyasaya çıktığı bu tarihte değeri yalnızca 0.003419 USD olan RACA coin, 14 Kasım 2021 tarihi itibariyle 0.010 USD seviyesini aştı ve yeni yatırımcıların gelmesine rağmen bu seviyeyi korudu. 1 Kasım 2021 tarihinde 600 milyon doların üzerinde bir piyasa değeri yakalayan RACA coin, en büyük yükselişi yaşadığı 14 Kasım 2021 tarihinde 2 milyar dolarlık piyasa değerini aşmış bulunuyordu. 20 Kasım 2021 itibariyle RACA coin 0.008 dolar seviyesinden işlem görüyor. RACA coinin bugüne dek görmüş olduğu en düşük ve en yüksek değerler ise şu şekilde:

  • Tüm Zamanlar En Düşük: 0.00024 USD (20 Ağustos 2021)
  • Tüm Zamanlar En Yüksek: 0.01189 USD (14 Kasım 2021)

RACA coin şu anda 1.5 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip ve 24 hacmi ise 265 milyon dolar civarında. RACA coinin şu anda 443 milyar adet civarında bir toplam arzı bulunuyor ve bu toplam arzın yüzde 41’lik kısmı dolaşımda. RACA coin aynı zamanda Coinmarketcap’in en büyük kripto para birimleri listesinde 210. sırada bulunuyor.

RACA Coin Geleceği

RACA coin piyasaya çok yakın bir tarihte ortaya çıkmış olan bir kripto para birimi arkasında duran isimlere ve gelecek planlarına bakıldığı zaman geleceğinin oldukça parlak olduğunu söylemek mümkün. Örneğin yakın zamanda RACA ve BSC Metamon oyunu arasında bir ortaklık yaşanacak ve burada kullanıcıların NFT kazanma şansı olacak. Yalnızca bu gelişme bile RACA coinin fiyatının yukarı yönlü olarak hareket edebileceğini gösteriyor. Nitekim bir diğer yandan RACA coin arkasındaki isimleri de unutmamak gerek. Bu isimlerin başında elbette Elon Musk’ın annesi Maye Musk ve Binance borsasının kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao bulunuyor. Bu güçlü isimlerin içinde yer aldığı bir projenin fiyatının yükseleceğini düşünmek de yanlış olmaz.

USM Metaverse üzerinde yayınlanan ve oynadıkça kazan mantığına sahip olan Metamons Island isimli oyun yakın zamanda yayınlandı ve bu oyun üzerinde ödemeler ve kazançlar RACA coin üzerinden yapılacak. Oyuna ilk girenler belki bu işten yüksek kazançlarla çıkabilir. Elbette RACA coinin başına ne gelecek, kesin olarak kimse bilemez. Bu yüzden de hep birlikte bekleyip göreceğiz.

RACA Coin Yorumlar

RACA coin piyasaya yeni çıkan bir kripto para birimi olduğu için nasıl bir yol izleyeceği tam olarak bilinmiyor. Yine de geleceğinden umutla bahsetmek mümkün. Pek çok yatırımcı henüz yeni bir kripto para olması dolayısıyla cüzdanlarında bir miktar tutmayı tercih ediyor. Peki RACA coin için yapılan fiyat tahminleri ne şekilde? Wallet Investor, Digital Coin Price ve Price Prediction tarafından yapılmış olan RACA coin fiyat tahminleri şu şekilde:

  • Wallet Investor: 1 yıl içerisinde 0.019 USD seviyelerini görebilir.
  • Digital Coin Price: 2022 yılına 0.014 USD seviyesi ile başlayabilir.
  • Price Prediction: 2022 yılı başında 0.010 USD ila 0.013 USD arasında bir değere sahip olabilir.

Elbette bu rakamlar tamamen farazi olarak belirlenmiş durumda. Yani çok da gerçekçi olduklarını söylemek mümkün. Yine de yanında güçlendirici nedenler bulunursa, belki dikkate alınabilir.

RACA Coin Nereden Alınır?

RACA Coin henüz Binance gibi büyük borsalarda ya da Türkiye’deki yerli borsalarda listelenmiyor. Fakat gelecek dönemde listelenme ihtimali yüksek. Şu an RACA coinin en çok işlem gördüğü borsa ise Pancake Swap borsası. İşlemlerin yaklaşık olarak yüzde 68’lik kısmı burada yapılıyor. Pancake Swap borsasından sonra işlem hacmine göre RACA coinin listelendiği borsalar şu şekilde: Gate.io, MEXC, BKEX, Hoo, Bibox, XT.com, Biswap, CoinEx, Hotbit, LBank, 0x Protocol, OpenOcean, CoinW, Hotcoin Global, DODO BSC, Dinosaur Eggs, BigONE, AOFEX, ZT, Bitget, Uniswap.

Bu metinde yer alan bilgileri okuyucuları RACA coin hakkında bilgilendirmek için yazdık. Dolayısıyla herhangi bir yatırım tavsiyesi içermiyorlar.

Yorum yapın