Kripto Borsa İncelemeleri

Paribu’dan Binance’e Transfer Nasıl Yapılır?

Binance dünyanın en büyük kripto para borsası olarak nitelendiriliyor. Paribu’dan da Türkiye için aynı şekilde bahsetmek mümkün. Fakat Binance üzerinde listelenen kripto para birimlerinin sayısı Paribu ile mukayese edilemez bile. Yatırım yapmak istediğiniz ve Binance’te bulunan bazı kripto para birimlerini Paribu’da bulamayabilirsiniz. Binance üzerinde işlem yapmak için Paribu’dan Binance’e transfer yapmak isteyebilirsiniz. Mevcut koşullarda bunu gerçekleştirmek mümkün. Peki Paribu hesabı üzerinden Binance hesabına transfer işlemleri ne şekilde gerçekleşiyor ve işlem ücretleri ne kadar? Şimdi hep birlikte Paribu’dan Binance’e transfer işlemlerine transfer ücretlerine adım adım bakalım…

Paribu’dan Binance’e Transfer Yapmak İçin İzlenmesi Gereken Adımlar 

Paribu cüzdanınızda yer alan kripto paraları Binance’e hesabınıza aktarmak için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde:

 • Binance hesabınızda oturum açın;
 • Sağ üst menüde yer alan cüzdan sekmesi üzerinden spot cüzdanınıza gidin,
 • Burada yer alan yatırma butonuna tıklayın ve yatırmak istediğiniz coini seçin,
 • Bu noktada karşınıza bir cüzdan adresi çıkacak; bu cüzdan adresini kopyalayın ve ardından Paribu’ya geçiş yapın.
 • Paribu hesabınızda oturum açın;
 • Cüzdan sekmesine gidin ve Binance’e göndermek istediğiniz coini seçin,
 • Seçtiğiniz coinin yanındaki “çek” seçeneğine tıklayın,
 • Karşınıza çıkan “alıcı adres” kutucuğuna Binance’ten kopyaladığınız adres kodunu yapıştırın,
 • Çekmek istediğiniz miktarı belirleyin ve işlemi onaylayın.

Sırasıyla bu adımları uyguladığınız takdirde Paribu hesabınızda bulunan coinleri sorunsuz bir şekilde Binance hesabınıza aktarabilirsiniz. İşlemin tamamlanma süresi seçmiş olduğunuz coine ve kullandığınız ağa göre değişkenlik gösterebilir. Bazı coinler için transfer işlemi 1 ya da 2 dakika sürerken, bazı coinler için bu süre yarım saatin üzerine çıkabilir. 

Paribu’dan Binance Hesabına Transfer Ücretleri

Paribu tüm para yatırma işlemleri ücretsiz olmakla birlikte, çekim için aynı durum söz konusu değil. Paribu üzerinde bazı kripto para birimlerinin transfer işlemleri ücretsizken, bazıları ise ücretlidir. Yani transfer sırasında ödemeniz gereken rakamlar, transfer ettiğiniz kripto para birimine göre değişkenlik gösterir. Örneğin Bitcoin transfer etmek istiyorsanız, bunun için ödemeniz gereken çekim ücreti 0.0005 BTC olarak belirlenmiştir. Paribu’da yalnızca ATM, GAL, TRA ya da JUV gibi fan tokenlar ücretsiz olarak transfer edilir. Diğer tüm kripto para birimleri için belirlenmiş olan transfer ücretlerini ödemeniz gerekir. 

Tüm bunların dışında her kripto para birimi için minimum çekim tutarı da bulunur. Örneğin Bitcoin için minimum çekim miktarı 0.0001 BTC iken, Ethereum için minimum çekim tutarı 0.0055 ETH olarak belirlenmiştir. Tüm bu işlem ücretleri Paribu tarafından listelenir ve zaman içerisinde borsanın hizmet politikalarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. BTC ve ETH dışında öne çıkan bazı kripto para birimlerinin Paribu minimum çekim ücreti ve işlem ücretleri şu şekilde:

 • AAVE: Minimum çekim 0.44 ve işlem ücreti 0.4 AAVE
 • LINK: Minimum çekim 0.55 ve işlem ücreti 0.5 LINK
 • CHZ: Minimum çekim 126 ve işlem ücreti 115 CHZ 
 • HOT: Minimum çekim 4500 ve işlem ücreti 4000 HOT
 • DOGE: Minimum çekim 6 ve işlem ücreti 5 DOGE

Eğer Paribu’dan Binance’e transfer işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız, parça parça aktarım yapmanın size daha fazla işlem ücreti olarak geri döneceğini unutmayın. Bu yüzden transfer işlemlerinizi planlayarak toplu bir şekilde yapmaya özen göstermeniz gerekiyor. Aynı zamanda daha az komisyon ücreti ödemek için hem Paribu’da hem de Binance referans kodu kullanmak gibi çeşitli avantajlardan da faydalanabilirsiniz. 

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu