Kripto Borsa İncelemeleri

MEXC Davet Kodu

Günümüzde pek çok kripto para borsası referans ya da davet kodu mantığı ile çalışıyor. Söz konusu durumun kullanıcılar için pek çok avantajı var. Piyasaya yeni çıkmış kripto para birimlerini listeliyor olması sebebiyle öne çıkan borsalardan biri olan MEXC borsası da böyle bir referans sistemine geçmiş durumda.

MEXC Nedir?

2018 yılında kurulmuş bir kripto para borsası olan MEXC, 70’ten fazla ülkede hizmet veriyor ve 6 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcısı mevcut. Pek çok farklı dili destekleyen borsa, kolay kullanılabilir bir arayüze sahip. Blok zinciri konusunda uzman bir ekip tarafından yönetiliyor ve saniyede 1.4 milyon işlem gibi devasa bir kapasitesi var. Borsa 2021 yılında Cripto Expo Dubai tarafından dağıtılan ödüllerde Asya’nın en iyi kripto para borsası seçildi. MEXC borsası yüksek likidite oranları, yüksek performans, çoklu kripto para desteği, güven ve istikrar gibi özellikler ile dikkat çekiyor. MEXC aynı zamanda Gate.io ve Bitmart gibi borsalar ile birlikte çeşitli DeFi platformları gibi, piyasaya yeni çıkmış olan kripto para birimlerinin kendilerini göstermesi için ideal bir ortam yaratıyor.

Resmi site: https://www.mexc.com/tr-TR

MEXC Davet Kodu Nedir?

MEXC borsası, piyasada bulunan büyük borsalarda listelenmeyen, piyasaya yeni çıkmış ve değerlenme ihtimali bulunan kripto paraları listeleyen bir borsa olarak öne çıkar. MEXC borsası üyelik işlemleri sırasında kullanılacak olan davet kodu hem davet kodunun sahibi için, hem de davet kodunu kullanacak olan üyeler için pek çok avantajı da beraberinde getirir.

Örneğin MEXC borsasında işlem yapan kullanıcılar MEXC davet kodu sayesinde ödenecek olan komisyonlarda ve işlem ücretlerinde indirim kazanır. Davet kodu ile üye olan kullanıcılar yüzde 30 komisyon indiriminden faydalanabilir. Söz konusu indirimler hem üye olan kullanıcılar için, hem de davet kodu sahipleri için geçerlidir.

Elbette MEXC borsasına herhangi bir referans ya da davet kodu olmadan da üye olabilirsiniz. Fakat böyle bir durumda komisyon indirimi gibi avantajlardan faydalanamazsınız. Bir diğer yandan, eğer üyelik işlemlerinizi davet kodu olmadan tamamladıysanız, sonradan bir davet kodu girmeniz mümkün değildir. Her ne kadar MEX borsasında komisyon ücretleri çok yüksek değilse de, çok büyük rakamlarla ve sık işlem yapanlar için ortaya büyük rakamlar çıkabilir. Yani bu tarz kullanıcılar için davet kodu kullanmak aynı zamanda büyük bir kazanım anlamına gelir.

MEXC Davet Kodu Nasıl Oluşturulur ve Kullanılır?

MEXC borsasında davet kodu almak ve davet kodu kullanmak için farklı adımları izlemek gerekir. Öncelikle bir davet kodu alabilmek için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

  • Borsaya giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan kullanıcı sekmesi altından “arkadaşları davet et” butonuna tıklayın.
  • Açılan ekranda bir “davetiye” bölümü bulunur ve arkadaşlarınızı davet etmek için kullanacağınız kod bu bağlantının içindedir. 
  • İsterseniz doğrudan bağlantıyı göndererek davet kodu ile üye olunmasını sağlayabilir, isterseniz de doğrudan davet kodunu gönderebilirsiniz. 

Yine “arkadaşları davet et” sekmesi içerisinde “yönlendirilen kişiler” isimli bir başka bölüm bulunur. Bu bölüm üzerinden bugüne dek sizin davet kodunuzu kullanarak üye olmuş olan tüm kişilerin listesini görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu kullanıcılar üzerinden kazandığınız komisyon indirimleri de yine bu liste üzerinden görüntülenebilir.

Peki MEX borsasına yeni üye olacak bir kullanıcıysanız, davet kodu ile nasıl üye olabilirsiniz?

Bunun için MEXC borsası üyelik ekranında sizden istenen bilgileri doldurduktan sonra, en alt kısımda yer alan davet kodu bölümünde elinizde bulunan davet kodunu girmeniz gerekir. Eğer bir davet kodunuz yoksa ve üyelik ekranına bir referans bağlantı üzerinden geldiyseniz, davet kodu bölümü otomatik olarak dolacaktır. Dolayısıyla yalnızca bilgilerinizi girdikten sonra “üye ol” butonuna basmanız yeterlidir. 

MEXC borsasına herhangi bir davet kodu olmadan üye olduğunuzda borsa işlem davet kodu ile alınabilecek olan indirimli işlem ücretlerini kimseyle paylaşmayacak şekilde kendisine alır. Yani aslında davet kodu kullanılmadığı zaman borsa bundan bir şey kazanmaz ama siz davet kodu kullanırsanız, komisyon indirimleri kazanırsınız. Dolayısıyla üye olurken bir davet kodu kullanmanız her açıdan sizin yararınıza olacaktır. 

Emre Ünal

Ekonomi üzerine yüksek lisans yapan Emre, özel bir bankada departman sorumlusu olarak çalışmaktadır. Yıllardır finans sektörünün içindeyken sektörde devrim yaratan kripto paralar, kendisi için adeta hobi haline gelmiştir. Blockchain teknolojisini öğrendikten sonra deneyimlerini aktarmak için KriptoFeed sitesinde kendi uzmanlıklarını aktarmaktadır. Yurtdışındaki uzmanların yorumlarını takip edip yorumlamakla birlikte analizlerin açıklarını tespit etmekten zevk alır. Emre'nin yazılarında ele aldığı hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu