Kripto Paralar

LOKA Coin Nedir? Analizi, Geleceği ve Yorumlar

Binance Launchpad’deki 26. coin projesi olarak ilgi çeken LOKA Coin, 8 günlük bir format sonrası piyasaya sürüldü. Dünyaca ünlü League of Kingdoms oyununun tokeni olan LOKA Coin, şimdiden adından sıkça bahsettirmeye başladı. Yerli kripto para yatırımcılarınının da fazlasıyla ilgisini çeken LOKA Coin hakkında en merak edilen sorulara bu içeriğimizde yanıt verdik.

LOKA Coin Nedir?

LOKA Coin, League of Kingdoms oyununu blok zincir desteği ile oynamaya sağlayan bir token ve bu nedenle yeni olmasına rağmen büyük popülariteye sahip. MMO savaş strateji oyunu olan League of Kingdoms’ın zincir teknolojisinden yararlanarak ücretsiz şekilde oynanması ise bu projenin en ilginç yanı. Geleneksel gerçek zamanlı strateji oyunlarıyla oldukça benzer olan League of Kingdoms, blok zincir sayesinde oyuncuların sahiplik ve diğer işlemler için LOKA Coin kullanmasına izin verir. 

Projenin ana hedefi ise eğlence dünyasını ittifak temelli bir strateji oyunuyla desteklemek ve kullanıcılara blok zincirden gelen faydalar sağlamaktır. Yerel belirteç olarak LOKA Coin kullanan bu proje; oyuncuların krallık kurmasına, ordu oluşturmasına, ittifak yapmasına ve savaş alanında rekabet etmesine dayalı bir strateji oyunudur. Oyun içi arazilerin tamamı ise değiştirilemez NFT’lerden oluşur. Araziler, oyun içi ögeler, kıyafet ve savaş aletleri gibi varlıkların tamamı kullanıcılar tarafından satın alınabilir, takas edilebilir ve oyunculara para kazandırabilir.

LOKA Coin ile sunulan temel özellikler şunlardır:

  • MMO Deneyimi: League of Kingdoms yaklaşık 15.000 eşzamanlı oyuncusu ve günlük 80.000 aktif kullanıcısıyla öne çıkan bir strateji oyunu. Bu nedenle kıtalararası savaşlar, ittifak güncellemeleri, etkinlik ve yarışmalarla kullanıcılara olağanüstü bir oyun deneyimi sunar.
  • Farklı Oyun Modları: Oyuncuların oyun evrenini terk etmeden farklı oyun modlarını deneme avantajı olur. Bu sayede oyun içi kullanım şekli de kullanıcıdan kullanıcıya değişiklik gösterir. Tek oyunculu mod, insana karşı insan modu ve doğaya karşı insan modu ile farklı maceralar sunar.
  • DAO Sistemi: League of Kingdoms sosyal, teorik, ekonomik ve politik unsurları gözeterek kullanıcılara kombine bir evren sunar. Bu gelişmiş oyun evreninde sağlanan merkezi olmayan otonom organizasyon ortamı yönetim adına büyük rol oynar.
  • Geliştirme Ekibi: LOKA Coin projesinin arkasında sektör lideri AAA stüdyolarından ve farklı yeni nesil teknoloji şirketlerinden takım elemanları bulunur. Deneyimli geliştiriciler, sanatçılar, operatörler ve tasarımcılar tarafından üretilmiş olması onun bir adım öne çıkmasında etkili olur.
  • NFT Pazarı: LOKA Coin, oyun içi öge satın alımı ve diğer ticaret işlemlerinde aktif olarak kullanılır. Aynı zamanda oyunda gerekli olan araziler, kullanıcı ögeleri, silah ve cephaneler de NFT markette LOKA Coin üzerinden satılır. Dolayısıyla token sahipleri daha gelişmiş bir oyun deneyimi kazanmak ve daha üst sıralarda yer almak için NFT pazar işlemlerinde LOKA Coin kullanır.
  • Para Birimi: Oyun platformunun bütün işlemlerinde LOKA Coin, aktif olarak kullanılan bir belirteçtir. Varlık sahipleri ek oyun paketleri, değerli eşya ve mal almak için yine LOKA Coin kullanır. Bu da LOKA Coin’e değer katan bir sistemdir.

LOKA Coin Analizi

LOKA Coin, geçtiğimiz günlerde Binance Launchpad ile gündeme gelen popüler tokenlerden biri oldu. 12 Ocak 2022 ve 20 Ocak 2022 arası Launchpad üzerinden gerçekleşen LOKA Coin etkinliğinde, sözleşme imzalayan kullanıcılar BNB karşılığı LOKA Coin almaya hak kazandı. Binance ön satışı ile 500 milyonluk toplam LOKA Coin arzından 25 milyon adet kullanıcılara sunuldu. Ön satış sonunda 20 Ocak tarihinde 15:00’da ise LOKA Coin resmi olarak listelenmeye başladı. Bu sırada anlık olarak fiyat 3.84’e çıkarak şimdiye kadarki en yüksek fiyata ulaştı. Kısa bir süre sonra 2.5 dolara inerek stabil ilerlemeye başladı. LOKA Coin’e ait şimdiye kadarki en düşük ve yüksek fiyatlar ise şu şekilde kaydedildi:

  • Tüm Zamanlar En Yüksek: 2.67 dolar (21 Ocak 2022)
  • Tüm Zamanlar En Düşük: 1.44 dolar (24 Ocak 2022)

LOKA Coin projesi, henüz çıkan bir proje olduğu için verilen en yüksek ve düşük değerlerin yakın zamanda güncellenmesini beklemek doğru olabilir. Toplam arzının henüz piyasaya sürülmemiş olması, oyuncuların çoğunun token alışverişine başlamamış olması gibi etmenler nedeniyle LOKA Coin’de gelecekte daha dalgalı bir grafik izlenebilir.

LOKA Coin Geleceği

LOKA Coin’in bu kadar yeni olması geçmiş hareketlerini inceleme ve grafik yorumlayarak gelecek beklentilerini paylaşma işini biraz zorlaştırır. Çünkü bu tokende net bir gelecek fiyatlamasından bahsetmek için daha önceki verilerin detaylı şekilde incelenmesi gerekir. Ancak LOKA Coin’de böyle bir durum söz konusu değildir, yaklaşık 1 haftalık bir pazar geçmişi olması gelecek beklentilerinin de net bir şekilde analiz edilememesine neden olur. 

Genel anlamda analistler için ekosistemin mevcutta yoğun bir kullanıcı kitlesi barındırması LOKA Coin gelecek fiyatlaması için oldukça olumlu bir faktördür. Bu LOKA Coin’in oyunda daha yüksek başarı elde etmek ve lider olmak isteyen kullanıcılar tarafından daha fazla kullanılmasına neden olur. Dolayısıyla bu kadar popüler bir strateji oyununda aktif olarak kullanılması, gelecekte çok daha yüksek değere ulaşmasını sağlayabilir. En genel tahminlere göre LOKA Coin’de 20-40 dolar arası bir fiyatın gelmesi orta vadede mümkün olabilir. Uzun vade beklenen ise bu tokenin 100 dolar civarına çıkmasıdır.

LOKA Coin Yorumlar

LOKA Coin Binance Launchpad etkinliği çok kısa bir süre önce yapılmasına rağmen, LOKA Coin kripto para yatırımcı ve analizleri arasında büyük yankı uyandırdı. Bunun sebepleri arasında, projenin gelecek vaat etmesi gösterilebilir. Analistlere göre yatırımcıların hamle yapmadan önce bu tokendeki performansı bir süre izlemesi daha doğru olur. Kesin gelecek hedefleri ve hareketleri belirlemek için henüz oldukça erken olduğu da uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

Bunların yanı sıra, LOKA Coin’in arkasında oldukça güvenilir ve deneyimli bir uzman ekip bulunur. Dünyaca ünlü oyun stüdyoları ve teknoloji şirketlerinin desteğini almış olması da LOKA Coin geleceği için oldukça olumludur. Ek olarak oyunun mevcut olarak geniş kullanıcı kitlesi barındırması, ekosistem gelişmişliği, NFT pazaryeri avantajı ve çok daha fazlası da LOKA Coin adına bir artıdır. NFT güçlendirici olarak kullanım potansiyeli olan LOKA Coin, kar elde etmek ve kazanç sağlamak için kullanılabilir. Ayrıca oyun içi her türlü etkinlikte aktif olarak görevlendirilebilir. Oyunun dünyadaki ilk blok zincir tabanlı MMO strateji oyunu olması da yerel tokenin yüksek potansiyele sahip olmasında etkilidir. Bu nedenle analistlere göre bu tokende gelecekte hızlı yükseliş hareketleri görülebilir. 

Bununla birlikte pek çok uzmana göre, herhangi bir hamlede bulunmak ve henüz LOKA Coin gerçek potansiyelini göstermeden yatırım yapmak pek doğru değildir. Block zincir oyun sektöründe yüksek rekabet olması ve piyasanın yüksek volatilitesi nedeniyle LOKA Coin yatırımı yapmak şu an için riskli gibi gözükür. Ancak bu tokende dengeli fiyatlara ulaşılır, kitle yerel tokene destek verir ve kripto para piyasasına yüklü para girişi olursa hızlı yükseliş hareketleri gelebilir. Bu nedenle yatırımcıların marketi yakından takip etmesi gerekir.

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu