Kripto Para Haberleri

Kripto Dünyasına Siber Saldırı Şoku. 200 Milyon Dolar..

Kripto para dünyasında hareket hız kesmeden devam ediyor. ABD banka faciası sonrasında şimdi de siber saldırı haberleri gelmeye başladı. Kripto dünyası siber saldırı haberleri ile çalkalanıyor. Euler Finance siber saldırı şoku yaşıyor. Üstelik saldırgan tam olarak 197 milyon dolar değerinde kripto para fonunu boşaltmayı başardı.

Kripto Dünyasında Siber Saldırı Şoku

Ethereum tabanlı borç verme protokolü olan Euler Finance, siber saldırı haberi ile gündeme bomba gibi düştü. Üstelik söz konusu miktar hiçte küçümsenecek bir miktar değil. Tam olarak 197 milyon dolar değerinde fon kaptıran firma “Flash Loan” saldırısına uğrayarak ilgili parayı kaybetti. Haberi duyuran ajans ise PeckShield.

Kripto Dünyasına Siber Saldırı Şoku. 200 Milyon Dolar..
Kripto Dünyasına Siber Saldırı Şoku. 200 Milyon Dolar..

Saldırgan tarafından yapılan işlemler kapsamında ise karşımıza çıkan tablo tam olarak şu şekilde:

  • 136 milyon dolar ETH
  • 34 milyon dolar USDC
  • 19 milyon dolar WBTC
  • 8.7 milyon dolar DAİ

Bunun gibi farklı paraları himmetine geçiren hacker, böylelikle Euler Finance sistemine erişmiş ve büyük bir miktar almayı başarmış oldu. Söz konusu olayın ise 2023 yılında yapıldığı biliniyor. Çok zincirli bir yapı modeli ile sisteme sızan saldırgan böylece ele aldığı verileri değerlendirmeye çoktan başladı.

Hacker Bulunamadı

Saldırı sonrasında herkesin gözü olayı kimin yaptığında idi. Ancak bu henüz aydınlanabilmiş bir durum değil. DAO tarafından yürütülen bir protokol olan Euler Finance üzerinde yapılan bu saldırının izahı ise henüz bulunmuyor. 200 milyon dolara yakın çalınan fon ile birlikte saldırganın kimliğinin henüz tespit edilememesi ise paranın buhar olmasına aracılık edecek gibi duruyor. Üstelik uyruk ve vatandaşlık konusunda da henüz net bir bilgi yer almıyor.

Tüm gelişimleri anlık almak ister misiniz? >>> Derhal Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan yazı içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildi.

Sorumluluk Reddi Beyanı

KriptoFeed.com sitesinde yer alan haberler, yazılar, incelemeler, değerlendirmeler, yorumlar ve makaleler yatırım tavsiyesi amacına sahip değildir. KriptoFeed.com herhangi bir kripto paranın veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını veya ticaret yapılmasını önermez. KriptoFeed.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu yüzden KriptoFeed.com adresinde yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu