Kripto Para Haberleri

Japonya Dijital Yen Hamlesine Hazırlanıyor. Dijital Paranın Kullanımı Artık Çok Yakın.

Kripto paralara olan bakışın değişmeye başlaması ile birlikte bazı ülkeler kendi dijital paralarını öne sürmeye hazırlanıyor. Bu seferki ülke ise dünyanın en zeki ırklarından bir tanesi olan Japonlar. Japonya dijital yen hamlesi yaparak kendi kripto parasını piyasaya sokmaya hazırlanıyor. Üstelik söz konusu durumun testlerini yapmaya ise şimdiden başlamış durumda.

Japonya dijital yen piyasaya sürmeye hazırlanıyor

Nisan ayı itibari ile testlerine başlanacak olan dijital yen projesi canlı olarak denemeye alınacak. Merkez bankası ise dijital yen çalışmalarına tüm hızı ile devam ediyor. CBDC tarafından yapılan açıklamada ise Nisan 2023’te artık dijital yen hakkında konuşulmaya başlanacağı dikkatlerden kaçmıyor.

Japonya Dijital Yen Hamlesine Hazırlanıyor Dijital Paranın Kullanımı Artık Çok Yakın.
Japonya Dijital Yen Hamlesine Hazırlanıyor Dijital Paranın Kullanımı Artık Çok Yakın.

Çin ile girdiği yarışta geride kalmak istemeyen Japonya bu iş için şimdiden kolları sıvamış durumda. Üstelik Japonya merkez bankası artık kripto paralara karşı bakış açısını değiştirmiş durumda. Çünkü Çin ile girdiği yarışta geride kalmayı kesinlikle istemiyorlar.

Nisan ayında testler başlıyor

Japonya dijital yen pilot uygulamasını ise Nisan ayında başlatmayı hedefliyor. Nisan ayı itibari ile pilot uygulamaya başlayacak olan ülke, bu zamandan sonra olası bir aksilik çıkmazsa birkaç ay içerisinde bu kripto parayı da piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Japonya ile birlikte birçok ülke kendi kripto para yani dijital parasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Özellikle 2023 yılı itibari ile bu yönde çok fazla haber alacağımızı şimdiden söyleyebiliriz. Dijital yen ile birlikte piyasaya çıkacak olan diğer kripto paralarda elbette sektörün hareketlenmesini sağlayacaktır. Bundan dolayı BTC başta olmak üzere diğer kripto paralarda istikrarlı bir yükseliş görmek mümkün olabilir.

Tüm gelişimleri anlık almak ister misiniz? >>> Derhal Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan yazı içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildi

Sorumluluk Reddi Beyanı

KriptoFeed.com sitesinde yer alan haberler, yazılar, incelemeler, değerlendirmeler, yorumlar ve makaleler yatırım tavsiyesi amacına sahip değildir. KriptoFeed.com herhangi bir kripto paranın veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını veya ticaret yapılmasını önermez. KriptoFeed.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu yüzden KriptoFeed.com adresinde yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu