Kripto Paralar

GTO Coin Nedir? Geleceği ve Yorumlar

GTO Coin, Ethereum tabanında oluşturulmuş merkeziyetsiz dijital hediyeleşme protokolü Gifto platformunun resmi tokenıdır. Evrensel bir kripto hediye etme projesi olarak piyasaya sürülen Gifto Coin, Asian Innovations Group tarafından hayata geçirilmiştir ve yatırımcıların kendi aralarında hediye almasına imkan tanır. Blockchain üzerinden akıllı kontratları kullanarak hediyeleşmeyi mümkün kılan GTO Coin, merkeziyetsiz tüketicilere dayalı bir ekonomi oluşturmayı da hedefler. Bu içerikte kripto para piyasalarının ilginç altcoinlerinden olan GTO Coin nedir ve gelecek beklentileri nelerdir sorularını yanıtladık.

GTO Coin Nedir?

GTO Coin, “Evrensel Hediye Protokolü” olarak 2017 yılında başlatılan bir kripto hediye projesidir. Binance Launchpad ile piyasaya sürülen ilk tokenlardan olması nedeniyle önemli olan GTO; kitlesel pazar kullanımına ulaşmak için en fazla aktif kullanıcılı blok zincir oyunu, en büyük kripto para cüzdanı ve tüketici uygulamaları gibi pek çok geliştirme yayınladı. Bu sayede geniş bir kitlenin ilgisini çekti. Gifto platformu ve cüzdanı; teknoloji, ortaklık ve topluluk gibi global katılımla geliştirilmiş bir projedir. Bu projenin yerel tokenı GTO Coin ise platform üzerindeki bütün işlemlerde aktif kullanım özelliğine sahiptir.

Açık zincirli bir platform olan Gifto’da performans ve şeffaflık ilkelerine dayalı bir token modeli bulunur. Buna göre; platform Proof of Stake algoritmasını kullanır ve kullanıcılara Gifto Cüzdan ile çeşitli ekosistem ayrıcalıkları tanımlar. Bunun için de çift tokenlı bir sistem kullanır. Bu sistemde protokolün temel tokenı olan GTO’nun yanı sıra ve fiyatı sabitlenmiş stabil coin olan Gifto Stable token kullanılır. Platformdaki varlık sahipleri çifte token sistemiyle kolaylıkla birikim yapabilir ve yaptıkları birikimler üzerinden ağ düğümlerini çalıştırır. Bu sayede ağ ücretleri de orantılı şekilde dağıtılır.

GTO Coin ile Gifto Stable tokenın bir arada kullanımı, platform bakımı ve geliştirmesini teşvik eder. Ayrıca kullanıcıların şu avantajlara sahip olmasını sağlar:

  • Ayrıcalık Hediye Etme: GTO varlıkları ücretleri azaltmak, hediye oluşturmak için ayrıcalıkları kullanmak için stake edilebilir.
  • Ödül Kazanımı: GTO stake eden kullanıcılar, platforma düğümleri çalıştırma katkısı yapar ve karşılığında işlem ücretlerinden pay elde etme hakkı kazanır.
  • Stabil Coin Getirisi: Kullanıcıların stabil coin Gifto Stable ile ödüllendirilme ve ödül para birimini istenilen token üzerinden hesaba çekme hakkı bulunur.
  • Borsa Çeşitliliği: GTO Coin Binance, Okex ve ACE gibi büyük borsalarda listelendiğinden kullanıcılara kolay erişim ile alım-satım imkanı sunar.

GTO Coin Amacı

Gifto Coin, son dönemde blockchain ve kripto para dünyasında önemli geliştirmelere imza atan Asya Yenilikler Grubu’nun projesidir. Proje temelinde, başarılı bir içerik platformu kurarak Youtube, Instagram ve Facebook gibi platformdaki içerik üreticilere gerçekten para kazandırma amacı yer alır. Gifto protokolü para kazanma sistemini kripto varlıkları hediye eden özelliği ile birleştirir ve bu sayede blockchain alanında devrim niteliğinde bir amaca hizmet eder. GTO sanal hediye sistemi içerik üreticilere gelir sağlamak dışında, küresel anlamda içerik oluşturucular ve takipçiler arasında güçlü bir bağ kurmayı da hedefler. Uplive platformu üzerinden yüksek etkileşim sağlayan GTO, şimdiden milyonlarca kullanıcıya erişim sağlamış durumdadır ve aktif olarak kullanılır.

GTO ekosistemi dijital hediyelerin herhangi bir platformda yaratılmasına, takip edilmesine, seçilmesine, gönderilmesine, satın alınmasına ve değiştirilmesine izin verir. Kripto para ve sanal hediye satın alarak içerik oluşturucuları destekleyen Gifto protokolü, akıllı sözleşmeleri etkili şekilde kullanır. Protokolün temel bileşenleri ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Hediyeler: Gifto sanal akıllı hediyeleri, blockchainde oluşturulmuş ve temeli akıllı sözleşmelerle korunan, kendi başına çalışan dijital varlıklardır.
  • Hediye Mağazası: Mağaza, kullanıcıların içerik oluşturucuların hazırladığı hediyeleri satın almasına, göndermesine ve takip etmesine izin veren sanal bir pazar yeridir. Burada içerik oluşturucuların özelleştirdiği hediyeler de listelenir.
  • Hediye Envanteri: Takipçi ve içerik oluşturucular hediye varlıklarını saklamak için bir envantere erişim sağlayabilir.
  • Hediye Portalı: Platforma katkıda bulunan kullanıcılar blockchain tarafından desteklenen bir yönetim sistemine dahil olurlar. Bu şekilde hediyeleri yaratma, yönetme ile düzenleme erişimi kazanırlar.
  • Gifto Token: Sanal hediye takas etme ya da hediye vermede ERC-20 tabanlı platform tokenları kullanılır.
  • Gifto Cüzdanı: Cüzdan sahipleri hediye varlıkları BTC, ETH ve GTO gibi farklı tokenları kullanarak paylaşma imkanına sahiptir.

GTO Coin Analizi

GTO Coin, 18 Aralık 2017 tarihinde piyasaya sürüldü ve o tarihten itibaren yatırımcıların ilgisini çeken bir varlık olmaya başladı. Toplam token arzı 1 milyar ile kısıtlı. Bir süre aynı fiyat aralığında seyreden GTO Coin 8 Ocak 2018 tarihinde 0,90 dolar seviyesine ulaştı ve yatırımcısına sadece birkaç haftada 4 kattan fazla kazanç sağladı. Daha sonra yaşanan ayı sezonunda pek çok coin gibi ciddi düşüş yaşayan GTO fiyatı, 2021 Ocak ayında 0,0090 dolara kadar geriledi.

Bol sıfırlı coinler arasından yükselişle yatırımcılarına kazanç sağlayan GTO Coin, tekrar aynı seviyelere dönmedi ancak düşüş yaşadığı için, ucuz coinler arasında gösterilerek tekrar yukarı ivme kazanabilecek potansiyel yatırımlar arasında gösteriliyor.

Kaynak: https://coinmarketcap.com/tr/currencies/gifto/

GTO Coin Geleceği ve Yorumlar

GTO hediyeleri birbirinden farklı platformlarla uyumlu haldedir. Böylece hediye kartı, sadakat ödülleri, AR koleksiyonları ve farklı biçimlerde paylaşıma uygundur. Sistemin farklı sosyal medya platformları ile uyumlu olması da geniş bir kullanıcı kitlesini hedeflemesini mümkün kılar. Ayrı platformlarla aynı anda uyumluluk sağlayan sistemin ileride yüksek potansiyelli bir gruba erişim imkanı bulunur. Ayrıca kullanıcılara şeffaflık, yüksek güvenlik ve koruma da sağlayan platform bu özellikleri nedeniyle de geleceğin başarılı altcoinlerinden biri olma ihtimali taşır. Bu nedenle analistlerin yaptığı GTO Coin yorumları incelendiğinde, genellikle olumlu haberlerle karşılaşılır.

Uzmanlara göre, kolay kullanım avantajına sahip olan platform herkesin hediye oluşturarak gelir elde etmesine izin verir. Kullanıcı dostu platformda kripto hediyelere üreterek takasa başlamak oldukça kolaydır. Bu sayede gelecekte yoğun olarak kullanım ihtimali taşır. Bunun yanı sıra GTO Coin birbirinden farklı borsalarda listelenen bir kripto para birimidir ve halihazırda geniş bir katılımcı çerçevesine sahiptir. Aktif olarak kullanımı bulunan bu para biriminin, yeni bir boğa sezonuyla birlikte fiyatında hızlı artış yaşanması muhtemel dahilindedir.

Uzman yorumlarına bakılırsa, GTO Coin fiyatı 5 yıllık tahminleme içerisinde yükselen bir eğri çizme potansiyeline sahiptir. Özellikle BTC’de yaşanacak yükseliş hareketlerinin GTO Coin fiyatını da artı yönde etkilemesi beklenmektedir. Fakat kripto para yatırımı yaparken, bu piyasanın hızlı dalgalandığının göz ardı edilmemesi gerekmektedir. Aksi halde iyi düşünülmeyen pozisyonlar yatırımcılara ciddi zarar getirebilir. Bu nedenle GTO Coin’e yatırım yapmak isteyenlerin öncelikle piyasayı iyi analiz etmesi ve BTC fiyatını takip etmesi önerilir.

Kaynak: https://walletinvestor.com/forecast/gifto-prediction

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu