Kripto Para Haberleri

EthereumPoW Başarıya Ulaşabilecek mi?

Ethereum'un güncellemesinden sonra madencilik yapılabilen bir versiyon olarak piyasaya sürülen ETHW, başarılı olabilecek mi?

Ethereum’un PoW’dan PoS’a tam geçişi, kripto topluluğu genelinde farklı duygular yarattı. Ethereum The Merge, diğer kritik güncellemelerin yanı sıra ölçeklenebilirliği iyileştirmeye, gaz ücretlerini düşürmeye ve enerji tüketimini düşürmeye odaklanıyordu.

Konsensüs mekanizmasındaki geçiş, EthereumPow Vakfı’nın madencileri doğrulayıcılarla değiştirdiği anlamına geliyordu. Ağın evrimi sonucunda, madencilerin ekipmanları boşa çıktı.

EthereumPoW Dolandırıcılık mı?

Madenciler, maliyetli ekipmanlarının boşa çıkacağı için tanınmış Çinli madenci Chandler Guo, geçişe karşı bir fikir üretti. Chandler, geliştiriciler EthereumPow’u çatalladığında ve ortaya çıkan çatalın Ethereum Classic (ETC) haline gelmesinde büyük rol oynadı.

ETHW hesabından gelen uzun bir tweet dizisine göre birkaç büyük Ethereum madencilik havuzundan önemli bir destek akışı alıyor gibi görünüyor. Ancak, kripto para madencileri topluluğu tarafından yönetilen bir hesap aksini düşündüğünü ve ETHW’nin neden büyük olasılıkla dolandırıcılık olduğunu belirtti.

Madencilik odası, hardfork’un madencilik havuzlarından büyük destek almasına rağmen geliştiricilerin bilinmediğini savunuyor. Özellikle, kripto alanındaki geliştiricilerin anonimliği oldukça yaygın bir durum.

Kripto para madencileri topluluğunun, ETHW hesabını madencilik havuzlarıyla sınırlı ortaklıkları duyurmakla suçladığı iddia ediliyor. Madencilik havuzlarından biri olan flexpool_io’dan alınan kanıtlara atıfta bulunan madencilik havuzu, eski web siteleri Ethereumpow.org’dan hiç kimsenin iletişim için onlara ulaşmadığını belirtiyor.

Yaklaşık 2.800 takipçiye sahip olan Twitter hesabı, ilk web sitesi olan ‘Ethereumpow.org’un herhangi bir yatırımcı için gerekli hiçbir bilgiye sahip olmadığını iddia ediyor. İkinci web sitesinde de neredeyse hiç bilgi yok.

Ekip ayrıca, ETHW’nin, geliştirme ekibi hariç, orijinal ETH’nin yalnızca bir kopyala-yapıştır olduğunu belirtiyor.

Kripto Borsaları ETHW’yi Destekliyor mu?

Geçiş olayının gerçekleşmesiyle birlikte, kripto borsaları bu altcoin’i listeleyip listelememe konusunda çekimser davranıyor. Geçen ayın sonlarında Amerika’nın en büyük kripto borsası olan Coinbase, ETHW’yi listelemeye istekli olabileceğini söyledi.

Birleşmenin ardından bir ETH PoW çatalı ortaya çıkarsa, bu varlık borsamızda listelenen diğer varlıklarla aynı titizlikle incelenecektir.

ETH madenciliğini koruma çabalarıyla Chandler’ın PoW üzerinde çalışan ETH’nin bir versiyonu olan ETHW’yi yaratma kampanyası Poloniex, Huobi, BitMEX ve Bitrue’dan destek aldı. Bu kripto borsaları, vadeli işlemler ve borsaya özgü token’lar gibi ETHW’ye bağlı finansal ürünleri listelemeye başladı.

İşlem hacmine göre en büyük kripto borsası olan Binance, ETHW’yi listeleyip listelemeyeceğine dair net açıklamalar yapmadı. Binance, ETHW’yi diğer kripto paralar için kullanılan “aynı katı listeleme inceleme sürecine” bağlı olarak duruma göre listelemeyi düşüneceğini belirtti.

Tüm gelişimleri anlık almak ister misiniz? >>> Derhal Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan yazı içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Sorumluluk Reddi Beyanı

KriptoFeed.com sitesinde yer alan haberler, yazılar, incelemeler, değerlendirmeler, yorumlar ve makaleler yatırım tavsiyesi amacına sahip değildir. KriptoFeed.com herhangi bir kripto paranın veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını veya ticaret yapılmasını önermez. KriptoFeed.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu yüzden KriptoFeed.com adresinde yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Emre Ünal

Ekonomi üzerine yüksek lisans yapan Emre, özel bir bankada departman sorumlusu olarak çalışmaktadır. Yıllardır finans sektörünün içindeyken sektörde devrim yaratan kripto paralar, kendisi için adeta hobi haline gelmiştir. Blockchain teknolojisini öğrendikten sonra deneyimlerini aktarmak için KriptoFeed sitesinde kendi uzmanlıklarını aktarmaktadır. Yurtdışındaki uzmanların yorumlarını takip edip yorumlamakla birlikte analizlerin açıklarını tespit etmekten zevk alır. Emre'nin yazılarında ele aldığı hiçbir bilgi yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu