Kripto Borsa İncelemeleri

Ethereum Siteleri

Kripto para piyasalarında Bitcoin’den sonra en büyük kripto para birimi şüphesiz ki Ethereum. Vitalik Buterin tarafından yaratılmış olan Ethereum, her zaman en büyük kripto para birimleri listesinde 2. sırada yer aldı. Aynı zamanda işlem hacmi bakımından da yine hemen Bitcoinin arkasında yer alıyor. Peki Ethereum satın almak için en çok tercih edilen ve en güvenilir kripto para borsaları hangileri? Sizler için bu yazımızda Ethereum alınabilecek en güvenilir kripto para borsalarını listeledik…

Ethereum’un Listelendiği Borsalar

Ethereum şu anda kripto para alım satımına izin veren tüm borsalarda listeleniyor. Elbette bu borsaların tamamının güvenli olduğundan söz edilemez. Bu yüzden Ethereum yatırımı yapmak için en iyi ve en güvenilir kripto para para borsasını bulmak gerekiyor. Şu an piyasada Ethereum alınabilecek güvenilir kripto para sitelerinin listesi şu şekilde:

  • Binance
  • Coinbase
  • Bitfinex
  • Kraken
  • Btcturk
  • Huobi Global
  • KuCoin
  • Bitci.com

Bu kripto para borsaları, işlem hacmi bakımından da Ethereum alım satım işlemlerinin en yoğun şekilde gerçekleştiği borsalar. Bu yüzden her biri yatırımcılarına güven veren ve gönül rahatlığı ile yatırım yapılabilecek borsalar.

Eğer bitcoin yatırımı yapmak istiyorsanız en iyi bitcoin siteleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

En İyi 8 Ethereum Alma Sitesi

Elbette pek çok kripto para biriminde olduğu gibi, Ethereum yatırımları içinde en güvenilir borsalar listesinde Binance birinci sırada geliyor. Şimdi hep birlikte Ethereum almak için kullanılabilecek olan Binance ve diğer kripto para borsalarını inceleyelim…

Binance

binance
Binance

Binance şu an tüm dünya üzerinde hizmet veren kripto para borsaları arasında yalnızca Ethereum için değil, tüm kripto para birimleri için en güvenilir ortam durumunda. Dünyanın en çok kripto para listeleyen borsalarından biri olan Binance, 2018 yılından bu yana hizmet veriyor ve dünyanın en büyük borsası haline gelmesi çok uzun zaman almadı. Aynı zamanda Ethereum alım satım işlemlerinde kullanıcılarına pek çok avantaj sağlıyor. Örneğin Binance borsasının kripto para birimi olan Binance Coin ile Ethereum işlemleri gerçekleştirirseniz, yüzde 25 komisyon indirimi kazanabilirsiniz. Bu, diğer kripto para borsalarında var olmayan ve yalnızca Binance borsasına özgü bir durum.

Binance aynı zamanda Ethereum işlemlerine izin veren kripto para borsaları arasında en düşük komisyon ücretlerine sahip olan borsa. Hem basit ve anlaşılır bir arayüzü var, hem de mobil olarak yatırımlarınızı takip etmenize olanak sağlıyor. Aynı zamanda Binance, Ethereum ile kaldıraçlı işlemler yapmanıza da izin veriyor. Binance’in 24 saatlik işlem hacmi 99 milyar dolarken, bu rakam Ethereum için 2 milyar dolar.

Coinbase

coinbase

Coinbase tüm popüler kripto para birimlerinin ve çok sayıda altcoinin alım satım işlemlerinin kolay bir şekilde yapılabildiği bir borsa. Ethereum işlemleri göz önünde bulundurulduğunda, işlem hacmi bakımından Binance’in hemen arkasından 2. sırada bulunuyor. Coinbase borsasında tüm kripto para birimlerinde olduğu gibi Ethereum da çevrimdışı olarak, güvenli şekilde depolanıyor. Ayrıca 250.000 dolara kadar varan sigorta koruması tüm Ethereum yatırımları için geçerli. Coinbase 100’den fazla ülkede destekleniyor ve aktif kullanıcı sayısı ise 60 milyonun üzerinde.

Coinbase borsasının Ethereum yatırımları konusunda sunmuş olduğu önemli avantajlardan biri, Ethereum yatırımlarını saklamak ve günlük faiz sistemi ile değerlendirmek. Mobil olarak kullanabileceğiniz Coinbase, Türkiye’den de işlemlere açık. Coinbase’in 24 saatlik hacmi 4,5 milyar doların üzerinde ve Ethereum için de 730 milyon dolarlık bir işlem hacmine sahip. Coinbase borsasında listelenen Ethereum, işlem hacmi bakımından 1. sırada ve Bitcoini geçmiş durumda.

Bitfinex

bitfinex

Bitfinex 2012 yılında Hong Kong merkezli olarak kurulmuş olan bir kripto para borsası. Her ne kadar Binance ve Coinbase kadar büyük olmasa da, kripto para dünyasının en bilinen ve en köklü borsalarının başında geliyor. Bitfinex her kripto para biriminde olduğu gibi, Ethereum konusunda da oldukça gelişmiş ve başarılı grafik özelliklerine sahip. Bitfinex borsasının bugün sahip olduğu 24 saatlik işlem hacmi 1 milyar doların üzerinde. Ethereum için sahip olduğu işlem hacmi ise 131 milyon dolar.

Kraken

kraken

Kraken 2011 yılında kurulmuş olan bir kripto para borsası ve Euro ile yapılan işlemler baz alındığında en yüksek işlem hacmine sahip. 24 saatlik işlem hacmi bakımından 1,5 milyar doların üzerinde bulunan Kraken borsası, Ethereum özelinde ise 111 milyon dolarlık bir işlem hacmine sahip. Kraken üzerinden itibari para birimlerini kullanarak Ethereum alım satım işlemleri yapabileceğiniz gibi, aynı zamanda diğer kripto para birimlerini kullanarak da işlem yapabilirsiniz. Kraken ile başta kaldıraçlı işlemler olmak üzere diğer ticaret yöntemleri kullanılarak da Ethereum işlemleri yapılabilir.

BtcTurk

btcturk

Btcturk, Ethereum alım satım işlemlerinde Türk Lirası ile işlem yapmaya izin veren yerli bir kripto para borsası. Aynı zamanda Türkiye’de Ethereum alım satım işlemleri yapmak için en güvenilir borsa olarak gösteriliyor. Btcturk sahip olduğu 460 milyar dolarlık 24 saatlik işlem hacmi ile, şu anda yerli borsalar arasında zirvede bulunuyor. Btcturk üzerinde en çok işlem hacmine sahip olan kripto para birimi Solana. Ethereum ise 15 milyon dolarlık işlem hacmi ile 7. sırada bulunuyor.

Huobi Global

huobi

2013 yılından bu yana faaliyette bulunan bir kripto para borsası olan Huobi Global, Türkiye’den de Ethereum alım satım işlemlerine izin veriyor. Hem spot işlemler, hem de vadeli işlemler yapılabilen bir kripto para borsası olan Huobi Global, Binance ve Coinbase gibi kripto para borsalarının yanında daha az tercih ediliyor olsa da, oldukça geniş işlem hacimlerine sahip. Aynı zamanda Ethereum Huobi Global borsasında işlem hacmi bakımından Bitcoinin önünde, ilk sırada yer alıyor. Huobi Global 10 milyar dolar değerinde 24 saatlik işlem hacmine sahip. Ethereum’un Huobi Global üzerindeki 24 saatlik işlem hacmi ise 840 milyon dolar.

KuCoin

kucoin

2017 yılında kurulmuş olan KuCoin, Ethereum işlemlerine izin veren önemli kripto para borsalarından biri. Borsanın şu anda 8 milyonun üzerinde kullanıcısı mevcut. Aynı zamanda borsanın KuCoin Shares adlı kripto parası ile de Ethereum işlemleri yapılabiliyor. KuCoin 3,5 milyar dolarlık 24 saatlik işlem hacmine sahip ve Ethereum içinse bu rakam 232 milyon dolar civarında.

Bitci.com

bitci

Bitci.com, diğer borsalar ile mukayese edildiği zaman nispeten daha yeni bir borsa olmasına rağmen çok kısa süre içerisinde çok ciddi yol kat etmiş durumda. Oldukça gelişmiş bir altyapıya sahip olan Bitci.com, yerli bir borsa olması sebebiyle özellikle Türkiye’de bulunan kripto para yatırımcıları tarafından, Ethereum işlemleri yapmak adına yoğun olarak tercih ediliyor. Kısa süre içerisinde Türkiye’nin en güvenilir kripto para borsalarından biri haline gelen Bitci.com, yapmış olduğu sponsorluk anlaşmaları ve yatırımlar ile adına tüm dünyaya duyurmuş durumda. Bitci.com Coinmarketcap verilerine göre 24 saatlik olarak yaklaşık 4 milyon dolar işlem hacmine sahip.

Siz de Ethereum işlemlerinizde, dünyanın en güvenilir kripto para borsalarından bazıları olan ve yukarıda listelemiş olduğumuz borsaları kullanabilir, Ethereum alım satım işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu