EOS Coin Nedir? Geleceği ve Yorumlar

Kripto para dünyası içerisinde her geçen gün yeni kripto para birimleri listeleniyor. Sürekli olarak yeni altcoinler yaratılıyor olmakla birlikte, bazı altcoinlerin yaratılması Bitcoin’den hemen sonraki döneme denk geliyor. EOS da bu altcoinlerden biri. Peki EOS Coin nedir? EOS Coin’in avantajları nelerdir, gelecekte bizi neler bekliyor ve analistler tarafından ne gibi yorumlar yapılıyor? İşte karşınıza EOS Coin ile ilgili tüm merak edilenler…

EOS Coin Nedir?

EOS, 2017 yılında Proof-of-Stake (dPos), Bitshares ve STEEM gibi projelerinden yaratıcısı konumunda bulunan Dan Larimer tarafından kurulmuştur. EOS, benzersiz özelliklere sahip olan ve kurulduğu günden bu yana medya kanadında yoğun olarak yer alan yeni nesil bir blok zinciri ekosistemidir. EOS sisteminin kullanım alanları arasında merkeziyetsiz depolama çözümleri, DApps ortamları ve akıllı sözleşmeler bulunur. EOS sisteminin pazara girmesinin başlıca amaçları akıllı sözleşmeler programlamak, entegrasyonunu sağlamak ve merkeziyetsiz uygulamaların geliştirme süreçlerini basitleştirmektir.

EOS, benzersiz bir yapıya sahiptir ve işlem ücretleri neredeyse ortadan kalkmış durumdadır. Ölçeklenebilir bir platform olan EOS, bir saniye içerisinde yapmış olduğu işlemler göz önünde bulundurulduğunda VISA gibi kredi kartlarından çok daha iyi bir performans ortaya koyuyor. İşte EOS Coin de, EOS ekosistemine güç veren bir tokendır. Fakat EOS madenciliği diye bir durum söz konusu değil. Bunun yerine blok üreticilerine dPos sistemi ile oylanarak ödül olarak EOS token veriliyor.

EOS Coin Avantajları

2016 yılının Haziran ayında Ethereum’un tüm blok zincirinin geçici olarak kapatılmasına sebep olan bir olay gerçekleşti. DAO isimli ve Ethereum tabanlı bir organizasyon içerisinde token hırsızlığı ile sonuçlanan bir hack yaşandı. Bu durum farklı görüşler sebebiyle topluluğun Ethereum ve Ethereum Classic olmak üzere iki hard fork olmasıyla sonuçlandı. Fakat böyle bir durum EOS için söz konusu değildir. Çünkü EOS içerisinde hatalı bir dApp bulunursa, blok üreticileri tarafından düzeltilene dek dondurulur. EOS aynı zamanda dApp oluşturmayı kolaylaştırdığı gibi, rol tabanlı izinler ve diğer yerleşik işlevler ile birlikte, dApp’lerin basitçe geliştirilmesi sağlayan web araç setleri içerir. Bu da EOS’un en büyük avantajlarından biri olarak gösterilmektedir.

EOS Coin’in bir diğer önemli avantajı da, ücretlerle ilgilidir. Örneğin Ethereum ya da diğer pek çok blok zinciri göz önünde bulundurulduğunda, kullanıcıların tüm işlemler için ücret ödemesi gerekli kılınmıştır. Oysa söz konusu işlem ücretlerinin ortadan kaldırılması için çalışmaktadır. Aynı zamanda EOS ile yapılan tüm işlemler çok hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Ayrıca EOS sisteminin EOS Coin’in kullanıcılar için sunduğu diğer avantajları da şu şekilde listeleyebiliriz:

  • EOS blok zinciri içerisinde yönetişim tabanlı bir oylama sistemi kullanılır. Yani eğer herhangi bir kural değişecekse, bu ancak bir oylama ile mümkün olabilir.
  • EOS tamamen geliştirici dostu bir sistemdir. Herkes EOS platformu üzerinde ICO’lara ev sahipliği yapabilir.
  • Kendi kendine yeten bir platformdur. Yani burada blok üreticileri üretime devam ettikleri sürece ödüllendirilirler. Ayrıca EOS sistemi yeni fikirlerin geliştirilmesine de yardımcı olur.

EOS’un bilinen avantajları bu şekildedir. Özellikle son dönemde listelenen altcoin sayılarının arttığı göz önünde bulundurulursa, EOS coin de köklü ve eski bir altcoin olarak yatırımcılara önemli fırsatlar sunmaktadır.

EOS Coin Geleceği

EOS Coin’in gelecek dönemdeki potansiyeli, standart blok zinciri tabanlı projelerle farklılıklar gösterdiği için oldukça büyük görünüyor. Bu sebeple sahip olduğu yüksek büyüme potansiyeli ile bugün pek çok yatırımcının portföyü arasında yerini almıştır. EOS son derece deneyimli bir geliştirici ekibine sahiptir ve aynı zamanda kripto para dünyasındaki en saygı duyulan projelerden biri durumundadır. Bu sebeple analistler ve kripto para uzmanları tarafından EOS ekosisteminin büyümesi ve gelişmesi beklenmektedir. Tüm bunların dışında EOS şu anda kripto para piyasası içerisinde pek çok destek ve yatırım alıyor. Dolayısıyla bu destekler ve yatırımlar sayesinde güçlenmeye ve büyümeye devam ediyor.

EOS Coin Yorumları

EOS Coin 2021 yılına 2,63 dolar fiyatla ve düşüşe başlamıştı. Fakat yıl içerisinde inanılmaz bir artış göstererek 10 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Her ne kadar 2021 yılı ortasında fiyat düşüşe geçmiş olsa da, analistlerin yorumlarına bakıldığında EOS Coin’in 2021 yılı sonunda 18 ila 24 dolar bandını görmesi bekleniyor. Yine yorumlara bakıldığı zaman EOS Coin 2022 yılına 22,75 dolar seviyelerinde başlayabilir. 2022 yılı ortalarına doğru bu yükseliş devam edebilir. Eğer EOS platformu şeffaflığını korur ve doğru yaptığı şeyleri doğru şekilde yapmaya devam ederse, 2022 yılında varacağı fiyat 45 dolar seviyelerini görebilir. Yine yorumcuların 5 yıllık EOS Coin yorumlarına bakıldığı zaman, EOS başka platformlarla işbirliği içerisine gireceği de düşünülerek, EOS Coin değerinin 160 dolar seviyelerine bile çıkabileceği düşünülmektedir.

Kripto para piyasalarında tahminlerine güvenilen yatırımcılara ve kripto para sitelerine bakıldığı zaman, EOS Coin ile ilgili olarak şöyle tahminlerde bulunulmaktadır:

  • Wallet Investor: Wallet Investor, EOS Coin’in geleceği konusunda çok olumlu düşüncelere sahip değil. Buna göre 2022 yılında EOS Coin’in 7.135 dolar seviyelerinde olacağı düşünülüyor.
  • Digital Coin Price: EOS Coin 2021 yılı sonunda 17.84 dolar, 2025 yılında ise 30.16 dolar seviyelerine ulaşabilir.
  • Trading Beasts: 2025 yılı sonunda EOS coin fiyatı 13.188 dolar seviyelerine gelebilir.
  • Long Forecast: EOS Coin fiyatı 2021 yılı sonuna varıldığında 32.82 dolar ile 40.73 dolar arasında bir seviyede bulunabilir. 2025 yılı ortalarında ise EOS Coin değeri ile ilgili tahmin 71 dolar ila 88 dolar arasındadır.

EOS Coin Nereden Alınır?

EOS Coin’in köklü ve eski bir coin olması ve piyasadaki işlem hacminin bir hayli yüksek olması sebebiyle, hemen hemen tüm kripto para borsaları üzerinden satın alınabilir. EOS Coin şu an Coinmarketcap tarafından listelenen en büyük kripto para birimleri listesinde 31. sırada bulunmaktadır. Elbette EOS Coin alım satım işlemleri için en çok tercih edilen kripto para borsası şu an Binance’tir.

Bu coini Binance’den %15 komisyon indirimiyle almak için Binance Referans Kodu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Referans kodu indirimiyle üye olursanız ömür boyu tüm işlemlerinizde geçerli indirim kazanacaksınız.

Eğer yerli kripto para borsaları üzerinden EOS Coin al sat işlemleri yapmak isterseniz, bunun için Paribu ya da BTCTurk Pro kullanabilirsiniz.

EOS Coin Güvenilir mi?

EOS Coin’in pek çok yatırımcı ve kripto para uzmanı tarafından saygı gören ve gelecekte çok iyi noktalara geleceğine inanılan bir projesi var. Bu yüzden gelecekte dünyanın en iyi kripto para birimleri listesinde ilk 10 sıraya girebileceği düşünülüyor. Aynı zamanda projenin arkasında piyasanın en önemli ve en saygı duyulan geliştirici ekibi bulunuyor. Bu yüzden son derece güvenilir bir ekibe ve güvenilir bir altyapıya sahip.

EOS Coin’in güvenilir olduğunun bir diğer göstergesi de, şu an dünyanın en büyük kripto para borsalarında listeleniyor olması. Çünkü Binance gibi büyük kripto para borsaları geleceği olmayan ya da projelerine güvenmediği kripto para birimlerini listelemiyor. Bu yüzden EOS Coin’in güvenilir bir proje ve güvenilir bir kripto para birimi olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Wink coin incelemesine de göz atabilirsiniz.

Yorum yapın