Kripto Para Rehberi

En Ucuz Kripto Paralar ve Coinler

Kripto para dünyasında Bitcoin ve Ethereum gibi yüksek değerlere sahip coinler bulunsa da, her coin için aynı durum söz konusu değil. Bazı coinlerin fiyatı oldukça düşük. Eğer düşük coinler arasında projesi başarılı olan coinler bulur ve yatırım yaparsanız, kazancınız da bir o kadar yüksek olacaktır. Peki piyasada bulunan, fiyatları ucuz olan ve gelecekte kazandırma potansiyeli bulunan coinler hangileri? Sizler için piyasada bulunan ve gelecekte yüksek değerlere sahip olabilecek kripto paraları derledik…

Ucuz Coinlerin Değerleneceği Nasıl Anlaşılır?

Kripto para dünyasında kazanç elde etmenin yolu, elbetteki piyasaları doğru okumaktan geçiyor. Eğer piyasaları ve grafikleri nasıl okumanız gerektiğini biliyorsanız, kazanç elde etmeniz mümkün. Eğer tüm bunlar ile uğraşmak istemezseniz, analistlere de kulak verebilirsiniz. Ucuz coinlerin değerleneceğine dair yorumlar yapıldığında, genellikle şu parametreler göz önünde bulundurulur:

 • Kripto para projesinin başarısı ve gelecek beklentileri,
 • Analistlerin yorumları,
 • Kripto paranın gelecekte kuracağı ortaklıklar,
 • Arz talep dengesi,
 • Yatırımcıların bakışı.

Tüm bu parametreleri göz önünde bulundurarak, şu anda ucuz olan kripto paraların gelecekte nasıl bir durumda olacağına dair tahminlerde bulunabilirsiniz.

En Ucuz 10 Kripto Para

Geçmişte ucuz olan pek çok kripto paranın yatırımcılarına yüzlerce kat kazanç sağladığını defalarca gördük. Gelecekte yatırımcılarına benzer kazançlar getirecek başka coinleri de bulmak mümkün. Piyasa şartlarında analistler tarafından gelecekte değerleneceği düşünülen coinler listelenmiş durumda. Bu kripto paralar arasında en iyi 10 tanesini sizler için derledik…

Dogecoin (DOGE)

dogecoin

Dogecoin artık tüm kripto para dünyası tarafından tanınıyor. Her ne kadar piyasaya bir şaka parası olarak çıksa da, Elon Musk’ın da büyük katkılarıyla kripto para dünyasının en değerli kripto paralarından biri haline geldi. Bugüne kadar Dogecoin’in değer kazanması hep çeşitli spekülasyonlar aracılığı ile oldu. Dogecoin fiyatı bir dönem 0,59 dolar seviyelerine çıksa, tıpkı tüm piyasa gibi düşüşe geçti. 2021 Ağustos itibariyle 0,28 dolar seviyesinde bulunan Dogecoin’in, gelecekte yine çeşitli spekülasyonlar ile bir yükseliş içerisine girebileceği düşünülüyor.

Bittorent (BTT)

bittorent

Piyasada bilinen eski kripto para birimlerinden olan BTT, şu anda dünya üzerinde 100 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılıyor. Bittorent’in arkasında çok sayıda geliştirici tarafından desteklenen büyük bir teknoloji var. Bu teknoloji sayesinde hem geliştiriciler, hem de izleyiciler, üçüncü taraf katılımı olmadan BTT kazanıyor ve harcayabiliyorlar. BTT coini satın almış olan TRON sisteminin gelecekte bu coin ile ilgili yeni girişimlerinin olacağı konuşuluyor. Bu da BTT coini geleceğin değer kazanabilecek kripto paralarından biri haline geliyor. Bittorent’in Ağustos 2021 itibariyle fiyatı 0.004 dolar.

GoChain (GO)

gochain

GoChain, Web 3.0 tabanını kullanan en hızlı platform ve GoChain de bu platformun tokeni. Projenin amacı hem dağıtılmış uygulamalar, hem de akıllı sözleşmeler için düşük maliyetli ve ölçeklenebilir çözümler üretmek. GoChain hem hızlı, hem de doğa dostu altcoin projelerinden biri olması sebebiyle çok fazla ilgi görüyor. Zamanında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,11 dolar seviyesini gören GoChain Ağustos 2021 itibariyle 0,035 dolar seviyesinde.

Navcoin (NAV)

nav coin

Navcoin gizliliğe son derece önem veren, hızlı ve basit kripto para işlemlerine odaklanan başarılı projelerden biri. Navcoin’in blok zinciri sistemi üzerinde bir işlem yaklaşık olarak 30 saniye sürmektedir. Navcoin projesi tamamen gönüllüler tarafından desteklenir. Binance tarafından listelenen bir proje olan Navcoin, bir dönem 5,53 dolar seviyelerine kadar ulaştı. Kendini finanse eden bir sistemi bulunan Navcoin, merkeziyetsiz bir platform ve aynı zamanda kendi kendini fonlayan ilk kripto para birimlerinden. 2021 yılının Ağustos ayında Navcoin’in piyasa değeri 0,49 dolar.

Stellar Lumens (XLM)

stellar

Stellar Lumens ya da daha çok bilinen ismiyle XLM, kripto para dünyasının en popüler coinlerinden biri. 2014 yılında başlayan proje, bankalar ve piyasalar arasında hızlı dijital ödemeler gerçekleştiren bir takas ağı olmayı planlıyor. Stellar Lumens ağında bulunan işlemler yaklaşık olarak 3 ile 5 saniye arasında sürmektedir ve işlem ücretleri genellikle 0,01 dolardan daha düşüktür. Bu yüzden takas ve transfer işlemleri için sık tercih edilen platformlardan biridir. XLM bir dönem tarihindeki rekor seviyesine ulaştı. 2021 Ağustos ayında ise XLM’in piyasa değeri 0,34 dolar seviyesinde.

AMP

amp coin

AMP Coin, Flexacoin ve Consensys arasındaki ortaklık ile 2020 yılında ortaya çıktı. AMP Coinin 100 milyarlık sabit arzının yaklaşık 35 milyarı şu an dolaşımda. AMP Coin yavaş işlem hızı ve yüksek işlem ücretleri olan büyük kripto varlıkların aksine, daha önce bireysel ödemeler için kullanılacak bir coin niteliğinde. AMP şu anda işlem hacmi bakımından dünyanın en iyi 50 kripto varlığı arasında yer alıyor. 0,12 dolar değerinde tüm zamanlar rekoru bulunan AMP Coin, 2021 Ağustos itibariyle 0,059 dolar seviyesinde.

VeChain (VET)

vechain

VeChain, 2017 yılında Çin merkezli bir firma olan BitSe tarafından geliştirildi. Projenin odak noktasında blok zinciri, finansal hizmetler, tedarik zinciri çözümleri ve akıllı sözleşmeler bulunuyor. VeChain, Çin Hükümeti ile ortak şekilde üretilmiş olan ilk kripto para olma özelliğini taşıyor. Yukarıda saydığımız odak noktaların dışında, nesnelerin interneti (IOT) konusunda çalışmalar yürütülüyor. VeChain zamanında 0,27 dolarlık tüm zamanlar rekorunu görmüş olsa da, Ağustos 2021 değeri 0,12 dolar.

Harmony (ONE)

harmony coin

Ethereum herkesçe bilindiği üzere zaman zaman ciddi ölçeklendirme sorunları yaşıyor. İşte Harmony de, bu sorunları çözmek için ortaya çıkmış olan projelerden biri. Bu yüzden gelecekte oldukça yüksek değerlere çıkabileceği düşünülüyor. Geçtiğimiz dönemde ONE Coin yüzde 700’e varan yükselişler yaşadı ve bu yükselişlerle birlikte listelerde işlem hacmi bakımından üst sıralara çıktı. Piyasanın en çok pompalanan kripto varlıklarından biri olan Harmony, Ağustos 2021 itibariyle 0,10 dolar seviyesinden değer görüyor.

Holo (HOT)

holo coin

Pek çok analist ve kripto para yorumcusuna göre Holo, çağının çok ötesinde düşünen ve en yenilikçi projelerden birine sahip. Hatta bazı yorumculara göre Holochain, blockchain sistemini çok daha ötelere taşıyabilir ve blok zincirinden çok daha hızlı ve çok daha iyi bir sistem yaratabilir. Elbette bu şimdilik bir senaryo. Sürekli olarak yeni projeler geliştiren ve yatırımcıların en çok rağbet gösterdiği projelerden biri olan Holo, tüm zamanlar rekoru olarak 0,031 dolar seviyelerine ulaşsa da, Ağustos 2021 fiyatı 0,11 dolar.

PundiX (NPXS)

pundix coin

PundiX temelde bir satış noktası çözümü. Yani perakende olarak satış gerçekleştiren işletmelerin blockchain sistemi üzerinden işlemler gerçekleştirebileceği bir cihaz tasarımı üzerine çalışıyorlar. Bir nevi POS sistemi. Pundi X şirketi söz konusu cihazları başta ABD, Arjantin ve İspanya olmak üzere 25’in üzerinde ülkeye gönderdi. PundiX şirketinin geliştirmiş olduğu XPOS sistemi, gelecekte pek çok mağazada, kişisel alışverişler sırasında karşımıza çıkacak gibi görünüyor ve yüzden de oldukça başarılı bir proje olarak gösteriliyor. Tüm zamanlar rekoru olarak 0,14 dolar seviyesine ulaşan PundiX, Ağustos 2021 itibariyle 0,005 dolar seviyesinde.

Diğer Ucuz Coinler

 • SHIBA INU (SHIB)
 • Enjin
 • Cardano (ADA)
 • IOTA
 • EOS
 • Uniswap (UNI)
 • Chiliz (CHZ)
 • Civic (CVC)
 • Tron (TRX)
 • Polygon (MATIC)
 • Solana (SOL)
 • Waves (WAVES)

Bahsettiğimiz bu kripto paraları satın almak istiyorsanız, güvenilir kripto para siteleri sayfamıza göz atabilirsiniz.

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu