Kripto Para Rehberi

En Popüler 5 Yeni Kripto Para Birimi – 6.Ocak.2023

En Popüler kripto para birimi hangisi konulu gelen yoğun sorular üzerine yapılan araştırma çalışmasını sunuyoruz. 2023 ilerlerken, kripto para piyasası, geçen yılki düşüş ticaret ortamının devam eden etkilerine rağmen sektöre yeni projelerin girmeye devam ettiği bir dönemde küçük kazançlar kaydetti. Gerçekten de, bazı yeni kripto para birimleri, en popüler kripto para birimi olabilmek için ticaret hacmi gibi çeşitli ölçümlere dayanarak yatırımcı güvenini kazanmayı dört gözle bekliyor.

Genel olarak, işlem hacmi, birkaç teknik göstergeyi desteklediği ve belirli bir varlığa genel yatırımcı ilgisini vurgulayabildiği için çok önemli bir ölçüdür. Bu nedenle, büyük kripto piyasası veri platformuna yakın zamanda eklenen ilk beş yeni kripto para birimini burada bulabilirsiniz. En Popüler kripto para birimi incelemelerinde değerlendirilmeye alınması için CoinMarketCap 6 Ocak’ta sona eren hafta için en yüksek işlem hacmine sahip. Özellikle, daha yüksek bir işlem hacmi, belirli kripto para biriminin daha likit olduğunu ve likidite sıralamasının ‘sağlıklı’ bir finansal varlığın çok önemli bir özelliği olduğunu gösteriyor.

İşte En Popüler 5 Yeni Kripto Para Birimi

İşlem Hacmine Göre En Popüler Kripto Para Birimleri kriptofeed.com
İşlem Hacmine Göre En Popüler Kripto Para Birimleri kriptofeed.com

Aşağıda, haftalık en popüler hacmine sahip beş yeni kripto para biriminin bir dökümü bulunmaktadır.

1. Chili (Biber)

En popüler para birimleri arasında ilk sırada; CHILI (CHILI) tokeni, Solana (SOL) ekosisteminde çalışır ve 24 saat içinde 7.169.498$ ile en yüksek işlem hacmine sahiptir. Özellikle CHILI, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) dahil olmak üzere diğer mem kripto para birimlerinin başarısını taklit etmeye çalışıyor. Şu anda, token, 5 Ocak’ta airdrop’unu açıkladıktan sonra, muhtemelen olası bir ralliyi tetikleyecek bir topluluk oluşturmaya çalışıyor.

SHIB’i yansıtan Bonk (BONK) mem kripto para birimi tarafından yaratılan yutturmacanın ardından Solana ekosisteminin yatırımcıların artan ilgisini çektiğini belirtmekte fayda var. Yaklaşık 21,37 milyon dolarlık piyasa değeriyle CHILI, 0,00000027 dolardan işlem görüyor.

Chili 7 günlük grafiği kriptofeed.com
Chili 7 günlük grafiği kriptofeed.com

2. Himoon Kuşları (Himonn Birds)

En Popüler 2. kripto para birimlerinden; Takas edilemez token (NFT) merkezli dijital varlık, 24 saat içinde biriken 5.171.271 $ ile ikinci en yüksek işlem hacmine sahip. Ekosistem, Ethereum’un (ETH) blok zinciri ekosisteminde kurulmuş özel bir NFT koleksiyonu içerir. HIMOONBIRDS şu anda 110.115 $’lık bir piyasa değerine sahip ve 0,02202 $’dan işlem görüyor (Dikkat: HIMOONBIRDS gibi son derece düşük piyasa değeri olan madeni paralarla uğraşırken dikkatli olun).

Himoonbirds 7 günlük grafiği kriptofeed.com.
Himoonbirds 7 günlük grafiği kriptofeed.com.

3. FitMax (FITM)

Kullanıcıların sağlığını gözetmeye odaklanan bir web3 uygulaması olan FitMax (FITM), 24 saatte kaydedilen 4.088.309 dolarlık işlem hacmiyle üçüncü sırada yer aldı. Binance Smart Chain (BSC) üzerine inşa edilen token, kullanıcıları artırılmış gerçeklik ve yapay zeka gibi teknolojilerin bir kombinasyonu aracılığıyla daha sağlıklı bir gezegen inşa etmeye odaklanmaya teşvik etmeyi amaçlıyor. FITM şu anda 1,21 milyon dolarlık bir piyasa değerini kontrol ediyor ve 0,006085 dolardan işlem görüyor.

FTIM 7 günlük grafiği kriptofeed.com
FTIM 7 günlük grafiği kriptofeed.com

4. Eski Bitcoin (MÖ)

Ethereum ağındaki bir belirteç olan Old Bitcoin (BC), Bitcoin’in (BTC) anonim kurucusu Satoshi Nakamoto’nun orijinal vizyonunu uygulama hedefiyle yönlendirilir. 24 saat içinde BC, 1.167.730$’lık bir işlem hacmi kaydetti. Jetonun kurucularına göre, Bitcoin’in orijinal vizyonu, hükümetin müdahalesi, manipülasyonu ve varlığın süper zenginler tarafından biriktirilmesiyle gölgelendi. Gerçekten de, BC ayrıca 21 milyonluk dolaşımdaki bir arz sınırıyla birlikte gelir. BC, 3,51 milyon dolarlık piyasa değeriyle 0,1676 dolar değerinde (Dikkat: Proje hiçbir şekilde orijinal Bitcoin ile ilgili değildir).

BC 7 Günlük Grafiği kriptofeed.com
BC 7 Günlük Grafiği kriptofeed.com

5. Tender.fi (TND)

Sunmak. fi (TND), 24 saat içinde 931.453$ ile beşinci en yüksek işlem hacmini kaydetti. Ağ, merkezi olmayan finans (DeFi) sektöründe bir borç verme platformu olarak hizmet ediyor. 7,50 milyon dolarlık piyasa değeriyle TND, 0,705 dolardan el değiştiriyor.

TND 7 günlük grafiği kriptofeed.com

Sonuç olarak, öne çıkan yeni kripto para birimleri henüz piyasada yerleşmemiş olsa da, etkileyici bir işlem hacmi elde etmek hayati önem taşıyor. Özellikle, yüksek işlem hacmi daha adil fiyatlara yol açar ve manipülasyon olasılığını en aza indirir. Diğer yerlerde, düşük işlem hacmi, yatırımcıların minimum düzeyde ilgi gösterdiğini gösterebilir. Aynı zamanda, belirteçler genel piyasa fiyat hareketinden de etkilenir.

Tüm gelişimleri anlık almak ister misiniz? >>> Derhal Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan yazı içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir.

Sorumluluk Reddi Beyanı

KriptoFeed.com sitesinde yer alan haberler, yazılar, incelemeler, değerlendirmeler, yorumlar ve makaleler yatırım tavsiyesi amacına sahip değildir. KriptoFeed.com herhangi bir kripto paranın veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını veya ticaret yapılmasını önermez. KriptoFeed.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu yüzden KriptoFeed.com adresinde yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu