Kripto Para Rehberi

En İyi Kripto Para Telegram Grupları

Şüphesiz kripto para piyasalarının etki alanı çok geniş. Günlük hayat içerisinde kripto paralar ile ilgili en az birkaç veri ile karşılaşıyoruz. Fakat bu piyasaların aslında yoğun olarak gerçekleştiği ortamlar telegram grupları. İnsanlar tahminlerini ve sinyalleri bu telegram grupları üzerinden paylaşıyor ve bu durum, piyasaya yeni girmiş amatör yatırımcılar açısından da muazzam bir eğitim fırsatı. Peki Türkiye’de faaliyet gösteren en iyi telegram grupları hangileri? Hep birlikte bakalım…

Kripto Para Telegram Grupları ile Her Sinyali Yakalayın!

Kripto para gruplarında genel olarak yatırımcılar birbirleriyle sohbet ediyor ve borsaların geleceğine dair yorumlarda bulunuyor. Şu an kripto para dünyası ile ilgili sayısız telegram grubu var. Bu gruplardan bazıları hem kalitesi ile, hem de sahip olduğu üye sayısı ile diğerlerinden birkaç adım öne çıkıyor. Bu telegram gruplarının listesi şu şekilde:

 • Kripto Feed
 • Kripto Teknik
 • Bein Crypto Trading Türkiye
 • Kripto Sözlük
 • Muhabbit
 • Bitcoin Türkiye
 • Coin Borsaları Rehber

Bu liste elbetteki uzatılabilir fakat çok fazla telegram grubu takip ederek kafanızı karıştırmanıza gerek yok. Yalnızca bu hesapları takip etmek ilk etapta yeterli olacaktır.

En İyi 7 Kripto Para Telegram Grubu

Türkiye’deki bitcoin ya da altcoin yatırımcıları, sinyalleri takip etmek amacıyla yaygın olarak telegram kullanıyor. İşte karşınızda en çok takip edilen ve sizin de takip edebileceğiniz 7 kripto para telegram grubu…

Kripto Feed

Bu sitede paylaştığımız bilgileri ayrıca ele aldığımız Telegram grubumuza siz de davetlisiniz. Grup genellikle tüm üyelere açık olduğu için herkes yorumlarını istediği gibi paylaşabiliyor. Ayrıca adminler tarafından denetlendiğini unutmamakta fayda var. Son analizler ve gündem için grubumuzda kalabilir, kendi yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Kripto Teknik

Kripto Teknik çok sayıda kullanıcı tarafından takip edilen ve gün içerisinde aktif olarak paylaşım yapan bir telegram grubu. 100 binden fazla takipçisi bulunuyor. Yalnızca bu rakama bakarak bile ne kadar başarılı olduğunu söylemek mümkün. Telegram kanalı bitcoin yatırımcıları olan Altuğ İşler ve Oytun Es tarafından yönetiliyor. Telegram grubu içerisinde Kripto Teknik ekibi aktif gönderi paylaşırken, kullanıcılar da saygı çerçevesi içerisinde birbirleri ile muhabbet edebiliyor. Kanal her gün bitcoin ve altcoin gündem değerlendirmeleri yaparak hem deneyimli hem de deneyimsiz yatırımcıların bilgi sahibi olmasını sağlıyor. Grubun Youtube ve Twitter hesaplarını da takip edebilirsiniz.

Bein Crypto Trading Türkiye

Bein Crypto Trading Türkiye, kripto para piyasalarında yaşanan gelişmelerle ilgili olarak anlık haber paylaşımı yapan ve geniş bir takipçi sayısına sahip olan beincrypto.com.tr platformunun telegram grubudur. Grubun yaklaşık olarak 16000 takipçisi bulunuyor. Gruba ücretsiz olarak katılabileceğiniz gibi, premium üye olarak ek avantajlara da sahip olabilirsiniz. Bu ek avantajlar arasında gruba istediğiniz zamanlarda mesaj atma ve aynı zaman özel analiz isteme gibi avantajlar bulunuyor. Bein Crypto Trading Türkiye takip edilebilecek önemli bir rehber.

Kripto Sözlük

Kripto Sözlük, Eren Caner ve Mert Caner tarafından kurulmuş olan bir kripto para telegram grubu. Eren Caner ve Mert Caner tarafından yönetilen Twitter ve Youtube hesapları da en az telegram grubu kadar aktif. Grubun yaklaşık olarak 25000 abonesi bulunuyor. Grup üzerinden grafikler, analizler ve sinyaller paylaşılıyor. Kripto Sözlük tarafından yönetilen Youtube kanalının tam 200 bin abonesi bulunuyor. Başarılı bir yatırımcı olan Eren Caner, bir dönem CNN Türk televizyonu için kripto para piyasalarını yorumlamış.

Muhabbit

Muhabbit Türkiye’deki kripto para piyasalarının en eski haber sitelerinden biri. Uzun zamandır Bitcoin ve altcoin ile ilgili olarak gelişmeler paylaşıyorlar. Muhabbit aynı zamanda bu piyasanın en eski telegram gruplarından biri. Buna rağmen rakiplerine oranla çok daha düşük bir takipçi sayısı ile yola devam ediyorlar. Grubun yaklaşık olarak 7500 takipçisi var. Eğer kripto para dünyası içerisinde bulunuyorsanız, o halde Muhabbit kesinlikle takip edilmeli. 2017 yılında kurulan ekibin 7 kişilik bir kemik ekibi bulunuyor.

Bitcoin Türkiye

Bitcoin Türkiye, neredeyse bitcoin ile yaşıt sayılabilecek, eski bir telegram grubu. Oldukça önemli yatırımcıları ve kripto para analistlerini bünyesinde bulunduruyor ve her gün grafik okuma, analiz ve sinyal paylaşımları yapıyor. Yalnızca kripto para birimlerinin gelecekteki fiyatlarına dair tahminler ve sinyaller değil, aynı zamanda kripto para dünyasında meydana gelen gelişmelerle ilgili olarak da bilgi akışı sağlanıyor. Her ne kadar ismi Bitcoin Türkiye olsa da, Bitcoin odaklı bir topluluk değil. Pek çok altcoin analizini de grup içerisinde bulmak mümkün. Grubun yaklaşık olarak 13000 takipçisi var.

Coin Borsaları Rehber

Coin Borsaları Rehber, analizden daha çok eğitim paylaşımları yapan bir kripto para telegram grubu. Eğer kripto para borsaları içerisinde yeni bir yatırımcıysanız, bu durumda kesinlikle bu grubu takip etmeniz gerekiyor. Neyi nasıl yapmanız gerektiğine dair basit ama etkili bilgileri bu grup üzerinden edinebilirsiniz. Yaklaşık 6000 takipçi olan kripto para telegram grubu, piyasaları tanıma sürecinde size bir hayli yardımcı olacaktır.

Diğer Kripto Para Telegram Grupları

Elbette kripto para piyasalarındaki başarılı telegram grupları bunlarla sınırlı değil. Takip edebileceğiniz daha çok sayıda kripto para telegram grubu mevcut. Eğer yukarıda paylaşmış olduğumuz kripto para telegram grupları ilginizi çekmiyorsa, o halde şu telegram gruplarını da takip edebilirsiniz:

 • Tutunamayanlar
 • Doğu Tibet Kripto Analizleri
 • Altcoin Türkiye Bitcoin Kripto Sohbet Grubu
 • Barış Büyüktaş Finans
 • Bitcoin Sinyal Sohbet
 • Türkiye Pump Grubu
 • Türkiye Pump Sinyal Grubu
 • Binance Global Türkçe

Siz de bu telegram grupları arasında seçim yapabilir, isterseniz hepsini birden takip edebilirsiniz.

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu