Kripto Para Rehberi

En İyi Arbitraj Siteleri

Kripto varlık yatırımcıları genel olarak yalnızca kripto para ticaret işlemlerine odaklanmış durumda. Fakat bu piyasada kar elde etmek için tercih edilebilecek tek yöntem bu değil. Farklı yöntemler kullanarak da bu piyasalarda kazanç sağlayabilirsiniz. Bunun için kompleks ama daha az riskli yöntemlerden biri de arbitraj. Peki arbitraj nedir, ne işe yarar ve piyasada bulunan en iyi arbitraj siteleri hangileridir? Hep birlikte arbitraj hakkında merak edilenlere bakalım…

Arbitraj Nedir?

Arbitraj her ne kadar kripto varlıkların yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte gündeme gelen bir kavram olsa da, aslında ekonomi piyasalarında uzun zamandır var olan ve bilinen bir kavram. Ekonomi piyasalarında arbitraj için şöyle bir açıklama yapabilir: Arbitraj, farklı piyasalarda işlem gören aynı menkul kıymetin, fiyatının düşük olduğu borsadan satın alınarak, fiyatının yüksek olduğu borsadan satılması ve böylelikle risksiz şekilde kar edilmesi demektir. Bir örnekle açıklamak gerekirse; Coinbase’de 30.120 dolardan işlem gören Bitcoini alıp, Binance üzerinde işlem gördüğü fiyat olan 30.200 dolardan satmaktır. Piyasada arbitraj için takip edebileceğiniz siteler ise şu şekildedir:

 • Bitsgap
 • Crypto Hopper
 • Haas Online
 • Blackbird

Söz konusu platformların sunmuş olduğu arbitraj uygulamaları, aslında birer bot olarak çalışıyor ve arbitraj ile kar elde etmeye olanak sağlıyor.

En İyi 4 Arbitraj Sitesi

Kripto para borsalarında herhangi bir kripto varlığa yatırım yaparak para kazanmayı beklemek dışında yollar da var. Bu yollardan biri de arbitrajı kullanmak. İşte karşınızda en iyi 4 arbitraj sitesi/botu.

Bitsgap

bitsgap

Bitsgap, 2018 yılında faaliyete başlamış olan bir kripto para botu ve piyasanın liderlerinden biri. Hemen hemen tüm kripto para borsaları Bitsgap üzerinde toplanıyor ve böylelikle arbitraj işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Bitsgap üzerinde 30’dan fazla kripto para borsası bulunuyor ve erişim açısından da oldukça hızlı bir platform. Bitsgap içerisinde binlerce alım satım aracı var, ayrıca kripto para işlem çiftleri ve işlem botu da mevcut. Bitsgap üzerinden çok sayıda yararlı araç bulunuyor. Bu araçlardan başlıcaları şu şekilde:

 • Alım satım limit emirleri
 • Stop-loss
 • Take profit
 • Grafik ve çizim araçları
 • Teknik indikatörler

Bitsgap grafik araçları konusunda Tradingview altyapısını kullanıyor. Kripto para piyasalarında grafik araçları için en çok kullanılan platformun Tradingview olduğu düşünülürse, bu durum kullanıcıların işini bir hayli kolaylaştırıyor. Bitsgap’i ücretsiz olarak kullanabileceğiniz gibi, ek özellikler sunan PRO paketini de kullanabilirsiniz. PRO paketin 14 günlük deneme sürümü de bulunuyor.

Crypto Hopper

cryptohopper

Crypto Hopper, oldukça kompleks araçlara sahip ve kullanıcılarına kişiselleştirilebilir özellikler sunuyor. Crypto Hopper üzerindeki araçları piyasanın akışına göre ve istekleriniz doğrultusunda düzenleyebilirsiniz. Kullanıcılara arbitraj işlemleri yapabileceği ve aynı zamanda kripto para piyasalarını takip edebileceği çok sayıda özellik sunulmuş durumda. Söz konusu özellikler şu şekilde:

 • Exchange
 • Notifications
 • Coins and Amounts
 • Strategy
 • Trailing Stop-Buy
 • Sell Settings
 • Sell Strategy
 • Stop Loss
 • Auto Close
 • Shorting
 • Dollar Cost Averaging

Siz de bu özellikleri kullanarak bir yandan piyasaları takip edebilir, bir yandan da kripto para ticaret işlemleri ve arbitraj işlemleri yapabilirsiniz.

Haas Online

haas online

Temelde kripto para ticaret işlemleri için faaliyete geçmiş olan Haas Online, 2014 yılından bu yana piyasada. Platform üzerinde yer alan çok sayıda botu hem deneyimli hem de deneyimsiz kripto para yatırımcıları kullanabilir. Platform üzerinden hem borsalara hem de cüzdanlara erişebilir, aynı zamanda arbitraj işlemleri de yapabilirsiniz. İsterseniz farklı borsalardaki fiyat hareketlerini de Haas Online üzerinden takip edebilirsiniz. Haas Online platformunun kullanıcıları için sunmuş olduğu avantajlar ise şu şekilde:

 • Deneyimsiz yatırımcılar için kullanışlı bir platform olduğu gibi, deneyimli yatırımcılar için kompleks araçlar sunar.
 • Deneyimli yatırımcılar arbitraj botlarını kendi istedikleri şekilde özelleştirebilir ve piyasada yaşanabilecek olan sert düşüşlere karşı koruma uygulayabilirler.
 • Yatırımları korumak için gelişmiş güvenlik özelliklerinden faydalanılabilir.

Haas Online üzerinde deneme yapabilmeniz için bir deneme sürümü bulunmuyor. Fakat deneme süreniz boyunca indirimli fiyatlardan yararlanmanız mümkün. Aynı zamanda bir dezavantaj olarak oldukça kompleks bir kurulum süreci bulunuyor.

Blackbird

blackbird

Blackbird, daha çok bitcoine odaklı bir arbitraj sitesidir. C++ programlama dilini kullanan Blackbird, short ve long pozisyonlar açma olanağı sunar. Bu şekilde farklı borsalardaki fiyat farklılıklarını kullanarak kar elde etme fırsatı yakalarsınız. Blackbird, fon transferine gerek duyulmayan bir GitHub projesidir. Blackbird tarafından sunulmuş olan avantajlar ise şu şekildedir:

 • Blackbird üzerinden inovatif ve yenilikçi bir ticaret imkanı sunulmaktadır.
 • Bitcoinin anlık sert düşüşlerinden korunmak adına güvenlik önlemlerinden faydalanma imkanı bulunmaktadır.
 • Tamamen ücretsiz bir platformdur. Tercihinize göre ücret ödeyerek PRO özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Blackbird her ne kadar avantajlı bir arbitraj sitesi olsa da, kullanabilmek için bir miktar kodlama bilgisine sahip olmanız gerekiyor.

Arbitraj çok uzun zamandır ekonomi piyasalarında kullanılan bir kavram ve kripto para piyasalarının büyümesiyle birlikte bu piyasada daha çok konuşulan bir kavram haline geldi. Bir yandan daha az riskli bir deneyim sunuyor, bir yandan da piyasalarda kalıcı olmak ve kazanç sağlamak için edinilmesi gereken özel bir yetenek olarak görülüyor. Eğer siz de yatırımlarınız yanında farklı yöntemlerde de kazanç elde etmek isterseniz, bunun için arbitraj kullanabilirsiniz. Elbette yine de risk faktörlerini göz ardı etmeyin!

Tüm gelişimleri anlık almak ister misiniz? >>> Derhal Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan yazı içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir

Sorumluluk Reddi Beyanı

KriptoFeed.com sitesinde yer alan haberler, yazılar, incelemeler, değerlendirmeler, yorumlar ve makaleler yatırım tavsiyesi amacına sahip değildir. KriptoFeed.com herhangi bir kripto paranın veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını veya ticaret yapılmasını önermez. KriptoFeed.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu yüzden KriptoFeed.com adresinde yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu