Kripto Paralar

DENT Coin Nedir? Avantajları, Geleceği ve Yorumlar

Her geçen gün gelişen ve büyüyen kripto para pazarında, Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto paraların yanında pek çok altcoin bulunuyor. Bu altcoinlerden bazıları sahip oldukları başarılı projeler ile dikkat çekiyor. Var olan bu başarılı projeleri takip etmek ve gerektiğinde doğru yatırım stratejileri geliştirmek, hem piyasa hakkında geniş bilgi sahibi olmak, hem de yatırımların kazanç ile sonuçlanmasını sağlamak açısından büyük önem taşıyor. İşte bu piyasa içerisinde dikkat çeken kripto para birimlerinden biri de DENT coin.

Dent Coin Nedir?

Dent Coin, Dent Wireless Limited şirketi tarafından yaratılmış olan bir kripto para birimidir. DENT şirketi, mobil veri endüstrisini bozmak ve mobil verilerin özgürleşmesini sağlamak için kurulmuş bir şirket olarak, herkesin Ethereum blok zinciri üzerinden veri almasına, hediye etmesine ya da satmasına olanak sağlayan bir sistem yaratmak amacındadır. Veri pazarları açısından evrensel bir kripto para birimi olan DENT coin, bu pazarın merkezinde yer almaktadır.

Dünya üzerinde özellikle gelişmiş ve az gelişmiş ülkelerde veri kaynağı olarak mobil veriler kullanılıyor ve mobil veriye ulaşılamadığı zaman sorunlar oluşabiliyor. DENT projesinin amacı da bu sorunları ortadan kaldırmak. Aynı zamanda DENT projesinin hedefinde mobil hizmet sağlayıcıları bulunuyor. Burada amaç yaratılmış olan DENT ekosistemi üzerinden kullanıcıların birbirlerine mobil veri göndermelerini, almalarını ve hediye etmelerini sağlamak. Böylelikle DENT ekosistemi içerisinde mobil veri kullanıcıları ve mobil veriye ihtiyacı olanlar birbirlerine bağlanabilir.

DENT projesinin yaratıcıları, dünya üzerinde çok fazla mobil veri israfının olduğunu bu israfın bu şekilde değerlenebileceğini düşünüyor. Dünya üzerinde mobil cihaz kullanıcılarının sahip olduğu mobil veri trafiği 32 milyar dolar değerinde ve bu trafiğin yüzde 15’lik dilimi genellikle kullanılmıyor. İşte DENT projesinin amacı da gelişmiş ve az gelişmiş ülkelerde DENT ekosistemi üzerinden söz konusu yüzde 15’lik dilimin değerlendirilmesini sağlamak. Projenin detayları göz önünde bulundurulduğunda, ne kadar başarılı olduğu ortaya çıkıyor. Bu yüzden de projenin yatırımcıları ve kullanıcıları açısından çok önemli avantajları bulunuyor. Bu yüzden de DENT coin hakkında geleceği olan bir coin yorumu yapılabilir.

DENT Coin Avantajları

DENT coin Ethereum blok zincirini kullanan bir tokendir ve bu sebeple de güvenilir olduğu söylenebilir. Dünyanın hemen hemen her noktasından kullanılabilen bir sistem olması, DENT coinin avantajı olarak gösterilebilir. Aynı zamanda DENT coin günlük olarak işlem yaptığınız tüm kripto paralar gibi bir kripto para birimidir. DENT coinin önemli avantajlarından bir diğeri de, dünyanın en büyük borsalarında listeleniyor olmasıdır. Aynı zamanda bu listelerde çok da kötü bir seviyede de bulunmaması ve katettiği yol düşünüldüğünde, gelecekte çok daha iyi yerlerde olabileceği düşüncesi, DENT coinin avantajlı bir coin olduğunu gösteriyor.

DENT coin oldukça düşük işlem ücretleri ile sınır ötesine transfer edilebiliyor ve bu şekilde bankacılık işlemleri sebebiyle doğacak olan işlem masrafları da ortadan kalkmış oluyor. Son olarak DENT sistemi üzerinden mobil veri alım satımı gerçekleştiren kişiler, platform üzerinde düzenli olarak DENT coin kazanabiliyor.

DENT Coin Geleceği

DENT coin 2017 yılının Temmuz ayında oluşturuldu ve oluşturulduğu satışa çıkarıldı. İlk kez satışa çıktığında 1 DENT coin fiyatı 0,0005 dolar olarak değer gördü. DENT coin aynı yılın sonuna dek yaklaşık 4,5 milyar dolarlık bir hacme ulaştı ve adını geleceği parlak olan kripto para birimleri arasına yazdırdı.

Kaynak: https://coinmarketcap.com/tr/currencies/dent/

DENT coinin mobil veri konusunda imza attığı girişimler tüm dünyada bulunan kripto para yatırımcıları tarafından değer görüyor. Buna göre DENT coinin 2023 yılı sonunda 0,12 dolar ve 2025 yılı sonunda da 0,2 dolar seviyelerine ulaşılabileceği düşünülüyor.

Hem kripto para analistlerinin hem de mobil veri teknolojileri ile ulaşan uzmanların ortak görüşü, DENT projesinin gelecekte tüm dünyada adı bilinen ve saygı duyulan bir projeye dönüşeceği yönünde. Dünya üzerinde sözü geçen ve hatırı sayılır kripto para sitelerinin ve analistlerin DENT coin ile ilgili fiyat tahminleri şu şekilde:

  • Wallet Investor: Wallet Investor uzmanları DENT coinin kötü bir yatırım tercihi olduğunu ve kripto para biriminin gelecek dönemde yüzde 100’lük bir değer kaybı yaşayabileceğini düşünüyor.
  • Digital Coin Price: Digital Coin Price analistleri, DENT coini doğru bir yatırım tercihi olarak görüyor. Buna göre DENT coinin fiyatı ile ilgili olarak 2022’de 0,026 dolar, 2024’te 0,036 dolar, 2026’da 0,042 dolar, 2028’de ise 0,056 dolar seviyelerinde olacağı düşünülüyor.
  • Trading Beasts: Trading Beasts uzmanları da yine DENT coinin başarılı bir yatırım tercihi olduğunu düşünenlerden. Buna göre DENT coin 2024 sonunda 0,024 dolar seviyelerini görebilir.

DENT Coin Yorumları

DENT coin hakkında yapılan yorumlara bakıldığı zaman ortaya oldukça olumlu sonuçlar çıkıyor. Yapılan yorumlara göre DENT coin, gelecekte değerlenecek olan kripto para birimlerinden biri yatırımcısına zarar vermeyecek.

Aynı zamanda kişilerin değil, yaratılmış olan algoritmaların verdiği sonuçlara göre de DENT coin gelecekte değerini katlayacak ve yatırımcısına kazanç sağlayacak. Bu yüzden eğer DENT coin almayı düşünüyorsanız, bu yatırım tavsiyelerinin yanında başka kripto para analistlerine de kulak verebilir ve yatırım stratejilerinizi buna göre geliştirebilirsiniz.

DENT Coin Nereden Alınır?

DENT coin şu an dünya üzerinde kripto para alım satım işlemlerine hizmet veren tüm kripto para borsalarından satın alınabilmektedir. Yalnızca bu özelliği ile bile DENT coinin ne kadar güvenilir bir kripto para olduğu anlaşılabilir. Eğer yerli borsalar üzerinden bir alım satım işlemi yapmak istiyorsanız, bu da mümkün. DENT coin pek çok Türk borsasında listelenmektedir. Dünya üzerinde DENT coin alım satım işlemlerinin gerçekleştirildiği platform ise Binance olarak görülüyor. DENT coin geleceğinin parlak olması ve düşük işlem ücretleri sebebiyle dünyadaki pek çok kripto para yatırımcısı tarafından tercih ediliyor.

Bu coini Binance’den %15 komisyon indirimiyle almak için Binance Referans Kodu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Referans kodu indirimiyle üye olursanız ömür boyu tüm işlemlerinizde geçerli indirim kazanacaksınız.

Eğer siz de DENT coin projesine güveniyor ve yatırım yapmak istiyorsanız, bunun için DENT coin hakkında daha fazla araştırma yapın ve DENT coin hakkında piyasada çıkan haberleri takip edin. Böylelikle kripto para biriminin geleceğine etki edecek değişkenleri de anlık olarak öğrenmiş olursunuz.

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu