Kripto Para Haberleri

Coinbase ve SEC arasındaki Çekişme Devam Ediyor Saflar Belli Oldu

Dünyanın en iyi, güvenilir ve büyük borsalarından bir tanesi olarak dikkat çeken Coinbase ile ABD Sermaye Piyasası Kurumu (SEC) arasındaki çekişme devam ediyor. Coin base, Amerika Birleşik Devletleri Sermaye Piyasası Kurumu (SEC) tarafından başlatılan dijital varlıklar sektöründe isteğine karşılık mücadelesini sürdürürken bu sektörde bazı oluşumların da desteğini almaya devam ediyor.

Kripto para oluşumlarının birçoğu SEC’in bu hamlesi sonrası Coinbase’ın yanında oldu. Bunu gören SEC tarafından yeni hamleler geliştirilecek. Buna bağlı olarak SEC yaptığı açıklamada kripto paraların özel bir durumu bulunmadığı ve mevcut yasalarla beraber de düzenlenebileceğine dair ısrarını devam ettirerek yeni gelişmeye devam eden bu sektörü yok etmeye devam ediyor. ABD Temyiz Mahkemesi, bazı büyük kripto para oluşumların davaya katılmasına izin bile verdi.

Coinbase ve SEC arasındaki Çekişme Devam Ediyor Saflar Belli Oldu
Coinbase ve SEC arasındaki Çekişme Devam Ediyor Saflar Belli Oldu

Dijital Varlık Şirketlerine Yatırımları Bulunan Paradigma Şirketi de Konuya Dahil Oldu

Coinbase ile SEC arasında yaşanan uyumsuzluk sorununa dijital varlıkların birçoğuna yatırım desteğinde bulunan ve bu alanda yeni projeler geliştirmeyi hedefleyen Paradigma şirketinden konuyla alakalı olarak yeni bir açıklama geldi.

“SEC’in sürekli olarak ‘gelin ve tescil ettirin’ sözü var. Fakat bunun nasıl yapılacağına bağlı olarak etkin bir çerçeve bulunmuyor. SEC tarafından alınan bu aksiyonları gelişmekte olan bu sektörü büyük bir sekteye uğratıyor fakat bunun nasıl yapılacağına dair bir belirsizlik hakim, bunun derhal belirlenmesinde yanayız” dedi.

Belirsizlikler Devam Ediyor

ABD Piyasaya Sermaye Kurulu tarafından belirsizlik devam ediyor. Coinbase platformunun 2002 yılının başlarında yaptığı başvuru sonrasında SEC’ten kripto paraların menkul kıymet şartları içindeki yerini ortaya koyacak bir sonuç çıkarmasını söylemişti. SEC Başkanı Gary Gensler, dijital varlıklar hakkında bir yasal düzenlemeye gerek olmadığı ve tescil gerekmediğini söylese de kurum 13 Mayıs’ta imza atmak zorunda kaldı.

Coinbase Kanuna Aykırı Davranıyor

Coinbase dijital varlıklar fonunun kanuna aykırı davrandığını açıklayan SEC yakın zamanda kendini tescil ettirmeyen Coinbase’ın yüksek miktarlı bir ceza alacağını da açıkladı.

Tüm gelişimleri anlık almak ister misiniz? >>> Derhal Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan yazı içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildi

Sorumluluk Reddi Beyanı

KriptoFeed.com sitesinde yer alan haberler, yazılar, incelemeler, değerlendirmeler, yorumlar ve makaleler yatırım tavsiyesi amacına sahip değildir. KriptoFeed.com herhangi bir kripto paranın veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını veya ticaret yapılmasını önermez. KriptoFeed.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu yüzden KriptoFeed.com adresinde yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu