Kripto Paralar

C98 Coin Nedir? Geleceği ve Yorumlar

Günümüzde pek çok DeFi proje üretilmeye başladı. Bu projelerden bazıları gerçekten gelecek vadediyor. Bu yüzden peşine düşmek ve takipçisi olmak gerekiyor. Bu şekilde bir yandan başarılı yatırım fırsatları yakalanabilir, bir yandan da bu projelere erken dahil olarak yeni yatırım alanları yaratılabilir. Son zamanlarda yaratılan böyle projelerden biri de Coin98. Peki Coin98 nedir ve ne gibi avantajlar sunuyor?

C98 Coin Nedir?

C98 borsası en temelde bir likidite toplayıcı olarak ortaya çıktı. Tam adı Coin98 olan borsa, Binance Smart Chain, Ethereum, Avalanche, Solana ve Tron gibi çeşitli blok zincirlerinde bulunan varlıkları benimsiyor fakat yalnızca bunlarla sınırlı kalmıyor. Coin98 aynı zamanda bir cüzdana sahip ve söz konusu cüzdan hem mobil ortamda, hem de masaüstü platformlarda 25’in üzerinde ağı destekliyor. Kullanıcılar Coin98 borsasını kullanarak zincirler arası stake etme, yield farming’e (verim çiftçiliği) erişim gibi imkanlardan faydalanabiliyor. Coin98 aynı zamanda DeFi yani merkeziyetsiz bir finans çözümü.

Coin98 bir DeFi projesi olduğu için kullanıcılar tarafından kolayca erişilebilir bir ortam. Coin98 üzerinde inşa edilmiş çok sayıda proje mevcut. Bu projelerden bazıları şu şekilde listelenebilir:

 • Merkezi olmayan borsalar,
 • Blok zinciri tabanlı oyunlar,
 • Snapshot aracılığıyla zincir üzeri yönetişim,
 • Borç verme protokolleri,
 • Çok zincirli faaliyetler.

Kendisini en seçkin ve en kullanışlı protokol olarak tanımlayan Coin98, en temelde Coin98 Finance isimli borsanını piyasa sunmuş olduğu kripto para birimidir ve C98 olarak anılır. Coin98 borsası pek çok altcoinin alım satım işlemlerinin gerçekleştirilebildiği bir ortam. Borsanın ürün yelpazesi her geçen gün genişliyor. Buna bağlı olarak Coin98 ekosistemi hem topluluklar hem de kullanıcılar tarafından çok daha erişilebilir bir hale geliyor. Aynı zamanda Coin98 Binance Smart Chain, Solana ve Ethereum blok zincirleri üzerinde bulunduğu için hem kullanıcılarına hem de yatırımcılarına güven veren bir proje.

2021 yılının Temmuz ayında bir Binance Launchpad projesi olan Coin98’in öne çıkan özelliklerini ise şu şekilde sıralamak mümkün:

 • Coin 98 cüzdanı kripto varlıkları depolamaya, transfer etmeye, yönetmeye ve farklı blok zincirlerinde bulunan dApp’lere bağlanmasına izin veriyor.
 • Kullanıcılar Coin98 Exchange ile kripto para takas edebilir, stake edebilir, ödünç alıp verebilir ve kazanç elde edebilir.
 • Coin98 üzerinde yer alan Space Gate, birden fazla ağ arasında takasa ve aktarıma olanak sağlayan zincirler arası bir köprüdür.

Öne çıkan tüm bu özellikleri ile Coin98 ve C98 coin, henüz yeni bir proje olmasına rağmen kısa süre içerisinde oldukça başarılı bir yol kat etti. Gelecekte daha iyi yerlere geleceği düşünülen proje ile ilgili olarak önemli analizler mevcut.

C98 Coin Analizi

Thanh Lee ve Vinh The Ngyuyen tarafından 2007 kurulan bir şirket olan Coin98, C98 coini 23 Temmuz 2021 gibi yakın bir tarihte piyasaya sürdü. Toplamda 1 milyar adetlik maksimum arzı bulunan C98 coinin 185 milyon adedi dolaşımda bulunuyor.

C98 coinin en çok işlem gördüğü piyasa Binance. Bunları Mandala Exchange, Hotcoin Global, Pionex ve ZT gibi borsalar takip ediyor.

Piyasaya çıktığı 23 Temmuz 2021 tarihinde 0.74 dolar olan C98 coin, kısa süre içerisinde yaklaşık yüzde 40’lık bir artışla 1.27 dolar seviyesine kadar çıkmıştı. Uzun süre bu seviyelerde dolaşan C98 coin, 21 Ağustos 2021 tarihinde hızlı bir yükselişe geçip 4.85 dolar seviyelerine kadar ulaşmıştı. 2022 yılının başlarında ise 1 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Piyasada yaşanan büyük düşüşlerden etkilenen kripto para birimleri düşünüldüğü zaman, bu durumun C98 coini çok da etkilemedi. Bu yüzden de piyasada kendisine karşı olan güveni tazeledi pek çok yatırımcının takip listesine girmeyi başardı.

Kaynak: https://coinmarketcap.com/tr/currencies/coin98/

C98 Coin Geleceği

C98 tarafından geleceğe dair planlanmış olan bazı konular var. Eğer gündeme gelmiş olan bu planlar hayata geçirilirse, C98 coinin gelecekte çok daha iyi bir noktaya ulaşabileceği rahatlıkla söylenebilir. Söz konusu planlar ise şu şekilde:

 • C98 tarafından işlem ücretlerinden elde edilen gelirin bir kısmı, gelecekteki ürün geliştirme ve ekosistem büyütme faaliyetleri için bir hazine fonuna gönderilecek.
 • Gelirin bir diğer kısmı, tokenlerini stake eden C98 coin sahipleri arasında dağıtılacak.
 • C98 kullanıcıları bir yandan ürün parametrelerini değiştirmek, bir yandan yönetişim sürecine katılmak, bir yandan da C98’in oylama gücü kazanması adına token stake edebilecek.
 • C98 sahipleri, ellerinde bulunan varlıkların durumuna bağlı olarak çeşitli avantajlar elde edecek.

Halihazırda popüler bir kripto para birimi olmayı başarmış olan C98 coin, eğer bu planlarını hayata geçirmeyi başarırsa çok daha başarılı olacağa benziyor. Zaten C98 coinin piyasaya ilk çıktığı gün Binance’te listelenmiş olması da başarılı olacağına dair bir işaretti.

Priceprediction.net’e göre C98 Coin, 2025 yılında 5-6 dolar seviyelerinde olacak. Piyasada C98 coin hakkında genel olarak artış beklense de, Wallet Investor 2025 yılında C98 coinin 1 doların altına düşeceğini ön görüyor.

Kaynak: https://walletinvestor.com/forecast/coin98-prediction-data/

C98 Coin Avantajları

C98 bir yandan gelecekte yatırımcılarının yüzünü güldürebilecek bir proje, bir yandan da sunmuş olduğu özellikler ile pek çok avantajı beraberinde getiriyor. Bu avantajlardan kısa bir liste olarak şu şekilde bahsetmek mümkün:

 • Coin98 cüzdanın bugün 200 binden fazla kullanıcısı bulunuyor çünkü cüzdan hem tarayıcıda, hem mobil cihazlarda, hem de masaüstü platformlarda işlem yapmaya izin veriyor.
 • Coin 98 yatırımcılarına ve geliştiricilere sunmuş olduğu üç farklı sütun ile yeni bir deyenim vadediyor. Söz konusu sütunlar şekilde: Yatırım için Coin98 Ventures, teknoloji paketleri için Coin98 Labs ve son olarak medya bağlantıları için Coin98 Media.
 • C98 coin Binance ve Gate.io gibi büyük borsalarda listeleniyor.
 • Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip.

Eğer C98 kullanmaya başlamak istiyorsanız ya da C98 coine yatırım yapacaksanız, bununla ilgili olarak uzman kripto analistlerine ve uzmanlara da kulak vermeyi unutmayın. Ayrıca proje hakkında anlık olarak gerçekleşen gelişmeleri de mutlaka takip edin.

C98 Coin Nereden Alınır?

Şu anda C98’in alınabileceği en büyük kripto para borsası şüphesiz ki Binance. Ne yazık ki C98 coin çok fazla borsada listelenmiyor. Ayrıca C98 coin almak isterseniz bunun için Binance TR hesabınızı kullanamazsınız, C98 coin yatırımları için Binance Global kullanmanız gerekiyor. Ayrıca C98 coin Btcturk, Paribu ya da Icrypex gibi yerli kripto para borsalarında da listelenmiyor.

Bu coini Binance’den %15 komisyon indirimiyle almak için Binance Referans Kodu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Referans kodu indirimiyle üye olursanız ömür boyu tüm işlemlerinizde geçerli indirim kazanacaksınız.

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu