C98 Coin Nedir? Geleceği ve Yorumlar

Günümüzde pek çok DeFi proje üretilmeye başladı. Bu projelerden bazıları gerçekten gelecek vadediyor. Bu yüzden peşine düşmek ve takipçisi olmak gerekiyor. Bu şekilde bir yandan başarılı yatırım fırsatları yakalanabilir, bir yandan da bu projelere erken dahil olarak yeni yatırım alanları yaratılabilir. Son zamanlarda yaratılan böyle projelerden biri de Coin98. Peki Coin98 nedir ve ne gibi avantajlar sunuyor? Coin98’in geleceği hakkında yapılan yorumlar ve analizler ne şekilde. Bu sorular hakkındaki tüm cevapları sizler için bir araya getirdik…

C98 Coin Nedir?

C98 borsası en temelde bir likidite toplayıcı olarak ortaya çıktı. Tam adı Coin98 olan borsa, Binance Smart Chain, Ethereum, Avalanche, Solana ve Tron gibi çeşitli blok zincirlerinde bulunan varlıkları benimsiyor fakat yalnızca bunlarla sınırlı kalmıyor. Coin98 aynı zamanda bir cüzdana sahip ve söz konusu cüzdan hem mobil ortamda, hem de masaüstü platformlarda 25’in üzerinde ağı destekliyor. Kullanıcılar Coin98 borsasını kullanarak zincirler arası stake etme, yield farming’e (verim çiftçiliği) erişim gibi imkanlardan faydalanabiliyor. Coin98 aynı zamanda DeFi yani merkeziyetsiz bir finans çözümü.

Coin98 bir DeFi projesi olduğu için kullanıcılar tarafından kolayca erişilebilir bir ortam. Coin98 üzerinde inşa edilmiş çok sayıda proje mevcut. Bu projelerden bazıları şu şekilde listelenebilir:

 • Merkezi olmayan borsalar,
 • Blok zinciri tabanlı oyunlar,
 • Snapshot aracılığıyla zincir üzeri yönetişim,
 • Borç verme protokolleri,
 • Çok zincirli faaliyetler.

Kendisini en seçkin ve en kullanışlı protokol olarak tanımlayan Coin98, en temelde Coin98 Finance isimli borsanını piyasa sunmuş olduğu kripto para birimidir ve C98 olarak anılır. Coin98 borsası pek çok altcoinin alım satım işlemlerinin gerçekleştirilebildiği bir ortam. Borsanın ürün yelpazesi her geçen gün genişliyor. Buna bağlı olarak Coin98 ekosistemi hem topluluklar hem de kullanıcılar tarafından çok daha erişilebilir bir hale geliyor. Aynı zamanda Coin98 Binance Smart Chain, Solana ve Ethereum blok zincirleri üzerinde bulunduğu için hem kullanıcılarına hem de yatırımcılarına güven veren bir proje.

2021 yılının Temmuz ayında bir Binance Launchpad projesi olan Coin98’in öne çıkan özelliklerini ise şu şekilde sıralamak mümkün:

 • Coin 98 cüzdanı kripto varlıkları depolamaya, transfer etmeye, yönetmeye ve farklı blok zincirlerinde bulunan dApp’lere bağlanmasına izin veriyor.
 • Kullanıcılar Coin98 Exchange ile kripto para takas edebilir, stake edebilir, ödünç alıp verebilir ve kazanç elde edebilir.
 • Coin98 üzerinde yer alan Space Gate, birden fazla ağ arasında takasa ve aktarıma olanak sağlayan zincirler arası bir köprüdür.

Öne çıkan tüm bu özellikleri ile Coin98 ve C98 coin, henüz yeni bir proje olmasına rağmen kısa süre içerisinde oldukça başarılı bir yol kat etti. Gelecekte daha iyi yerlere geleceği düşünülen proje ile ilgili olarak önemli analizler mevcut.

C98 Coin Analizi

Thanh Lee ve Vinh The Ngyuyen tarafından 2007 kurulan bir şirket olan Coin98, C98 coini 23 Temmuz 2021 gibi yakın bir tarihte piyasaya sürdü. Toplamda 1 milyar adetlik maksimum arzı bulunan C98 coinin 185 milyon adedi dolaşımda bulunuyor. 2021 yılının Eylül ayı itibariyle C98 coinin market hacmi 600 milyon dolar civarındayken, 24 saatlik market hacmi ise yaklaşık olarak 157 milyon dolar seviyesinde. C98 coin bu tarih itibariyle 3.19 dolar seviyesinden değer görüyor.

C98 coinin en çok işlem gördüğü piyasa yaklaşık 100 milyon dolarlık hacmi ile Binance. Bunları Mandala Exchange, Hotcoin Global, Pionex ve ZT gibi borsalar takip ediyor. C98 coin Coinmarketcap tarafından oluşturulmuş olan en büyük kripto para birimleri listesinde 222. sırada yer alıyor. Piyasaya çıktığı 23 Temmuz 2021 tarihinde 0.74 dolar olan C98 coin, yaklaşık yüzde 40’lık bir artışla 1.27 dolar seviyesine kadar çıktı. Uzun süre bu seviyelerde dolaşan C98 coin, 21 Ağustos 2021 tarihinde hızlı bir yükselişe geçti ve 4.85 dolar seviyesine ulaştı. Piyasada yaşanan büyük düşüşten etkilenen kripto para birimleri düşünüldüğü zaman, bu durumun C98 coini çok da etkilemediği söylenebilir. Bu yüzden de piyasada kendisine karşı olan güveni tazeledi pek çok yatırımcının takip listesine girmeyi başardı.

C98 Coin Geleceği

C98 tarafından geleceğe dair planlanmış olan bazı konular var. Eğer gündeme gelmiş olan bu planlar hayata geçirilirse, C98 coinin gelecekte çok daha iyi bir noktaya ulaşabileceği rahatlıkla söylenebilir. Söz konusu planlar ise şu şekilde:

 • C98 tarafından işlem ücretlerinden elde edilen gelirin bir kısmı, gelecekteki ürün geliştirme ve ekosistem büyütme faaliyetleri için bir hazine fonuna gönderilecek.
 • Gelirin bir diğer kısmı, tokenlerini stake eden C98 coin sahipleri arasında dağıtılacak.
 • C98 kullanıcıları bir yandan ürün parametrelerini değiştirmek, bir yandan yönetişim sürecine katılmak, bir yandan da C98’in oylama gücü kazanması adına token stake edebilecek.
 • C98 sahipleri, ellerinde bulunan varlıkların durumuna bağlı olarak çeşitli avantajlar elde edecek.

Halihazırda popüler bir kripto para birimi olmayı başarmış olan C98 coin, eğer bu planlarını hayata geçirmeyi başarırsa çok daha başarılı olacağa benziyor. Zaten C98 coinin piyasaya ilk çıktığı gün Binance’te listelenmiş olması da başarılı olacağına dair bir işaretti. Piyasada sözüne güvenilen pek çok kripto para uzmanı ve analistine kulak verdiğimiz zaman, C98 coinin 2021 yılı sonunda 10 dolar seviyesini görebileceği tahmin ediliyor. 2022 yılı içerisinde 15 dolara çıkabileceği düşünülen C98’in coinin gelecekte çok yüksek seviyeleri göremeyebileceği, maksimum 20 dolar seviyelerinde dolaşabileceği düşünülüyor. Yine de kripto para piyasalarında kesin ve gerçekleşeceğine yüzde yüz güvenilen tahminlerde bulunmak zor.

C98 Coin Avantajları

C98 bir yandan gelecekte yatırımcılarının yüzünü güldürebilecek bir proje, bir yandan da sunmuş olduğu özellikler ile pek çok avantajı beraberinde getiriyor. Bu avantajlardan kısa bir liste olarak şu şekilde bahsetmek mümkün:

 • Coin98 cüzdanın bugün 200 binden fazla kullanıcısı bulunuyor çünkü cüzdan hem tarayıcıda, hem mobil cihazlarda, hem de masaüstü platformlarda işlem yapmaya izin veriyor.
 • Coin 98 yatırımcılarına ve geliştiricilere sunmuş olduğu üç farklı sütun ile yeni bir deyenim vadediyor. Söz konusu sütunlar şekilde: Yatırım için Coin98 Ventures, teknoloji paketleri için Coin98 Labs ve son olarak medya bağlantıları için Coin98 Media.
 • C98 coin Binance ve Gate.io gibi büyük borsalarda listeleniyor.
 • Oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip.

Eğer C98 kullanmaya başlamak istiyorsanız ya da C98 coine yatırım yapacaksanız, bununla ilgili olarak uzman kripto analistlerine ve uzmanlara da kulak vermeyi unutmayın. Ayrıca proje hakkında anlık olarak gerçekleşen gelişmeleri de mutlaka takip edin.

C98 Coin Nereden Alınır?

Şu anda C98’in alınabileceği en büyük kripto para borsası şüphesiz ki Binance. Ne yazık ki C98 coin çok fazla borsada listelenmiyor. Ayrıca C98 coin almak isterseniz bunun için Binance TR hesabınızı kullanamazsınız, C98 coin yatırımları için Binance Global kullanmanız gerekiyor. Ayrıca C98 coin Btcturk, Paribu ya da Icrypex gibi yerli kripto para borsalarında da listelenmiyor.

Bu coini Binance’den %15 komisyon indirimiyle almak için Binance Referans Kodu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Referans kodu indirimiyle üye olursanız ömür boyu tüm işlemlerinizde geçerli indirim kazanacaksınız.

Yorum yapın