Kripto Para Rehberi

Binance Kimlik Doğrulama Güvenli mi?

Tüm dünyada kripto para deyince ilk akla gelen borsa şüphesiz ki Binance. Binance borsası üzerinde yapılan işlemlerde daha efektif şekilde hareket edebilmek için borsa bizden kimlik doğrulaması istiyor. Bu kimlik doğrulamasını yapabilmek için pek çok kişisel bilginin yanında kimlik kartınızın bilgilerini de paylaşmak gerekiyor. Peki bu durum ne kadar güvenli ve kimlik bilgilerinizi paylaştığınızda herhangi bir sorunla karşılaşma ihtimali var mı? Bu yazımızda sizler için Binance kimlik doğrulama gerekli mi ve ne kadar güvenilir, bu konuyu araştırdık…

Binance Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır?

Binance kimliğinizi doğrulamak için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde.

1-Hesap Doğrulama

binance hesap doğrulama
Yukarıda Get Verified olarak işaretlenen kısım, Türkçe kullananlar için Hesabı Doğrula olarak gözükecektir. Buraya tıklayın.

İlk olarak Binance menüsünün sağ üst köşesinden kişi simgesi üzerine gelerek “Account”u açın. Buradan hesap ayarı, durumu ve güvenlik önlemleri gibi farklı özelliklere erişebilirsiniz. Güvenlik önlemleri için Google Authenticator’ı aktif hale getirin ve hesabınızı Lv.2 yani “Doğrulanmış Hesap” seviyesine çıkarın. Bunun için “Submit Verification Documents” simgesine tıklayın ve sonraki aşamaya geçin.

2-Kimlik Bilgileri

binance kişisel bilgiler
Kişisel bilgilerinizi bu ekrana girmeniz gerekiyor.

Açılan kısımda öncelikle büyük harflerle ad, soyad bilgilerini doldurun ve cinsiyet tercihi yapın. Alttaki ülke ve seçim kısmından vatandaşı olduğunuz ülkeyi bulun. Son olarak kimlik numaranızı girerek bilgilerin doğruluğunu onaylayın.

3-Belge Yükleme

binance kimlik doğrulama
Ülke seçimi yaptıktan sonra ülkeye göre farklı evrak talep edilebiliyor. Türkiye’yi seçtiğinizde kimliğinizin fotoğrafı talep edilmektedir.

Binance, kimlik bilgilerinizin doğruluğunu tespit etmek için belge yüklemenizi istemekte. Bunun için önceki adımları tamamladıktan sonra vermiş olduğunuz bilgileri barındıran bir nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaportun arkalı önlü fotoğrafını sistemle paylaşmanız gerekiyor. Dosya paylaşımı için öncelikle “Choose File” denen kısımdan kimlik bilgisinin ön yüzünü, daha sonra diğer tarafı seçip sisteme ekleyin ve onaylayın.

Son aşamada beyaz ve temiz bir kağıda kendi el yazınızla önce “Binance” altına o günün tarihini yazın. Daha sonra bu kağıt elinizdeyken selfie çekin ve bunu da ekrana yükleyin.

4- Doğrulamayı Tamamlama

Yukarıdaki adımları harfiyen uyguladıktan sonra bilgileri kontrol edin ve işlemi tamamlamak için “Submit” yazan butona tıklayın.

Binance verdiğiniz bilgileri doğrulamak ve hesabınızı onaylamak için belirli bir süreye ihtiyaç duyar. Bu nedenle hesap onay işlemlerini tamamladıktan sonra Binance’den geri dönüş beklemeniz gerekir.

Binance Kimlik Doğrulama Güvenilir Mi?

Binance günlük işlem hacmi en büyük kripto para borsası olarak biliniyor ve bir süredir global kripto para yönetmeliklerine daha iyi uyum sağlamaya çalışıyor. Bu aşamalardan biri olarak kullanıcılarına kimlik doğrulama yapmayı zorunlu hale getirmiş durumda. Pek çok kullanıcı için kafa karışıklığı oluşturan doğrulama süreci kademeli olarak gerçekleştiriliyor ve doğrulama yapmamış hesaplara kullanım kısıtlılığı getiriliyor.

Binance’in uyguladığı kimlik doğrulama protokolü, kullanıcıların daha güvenli bir ortamda işlem yapmasını sağlıyor ve kullanıcıları daha iyi korumayı planlıyor. Gelişen kripto para dünyasında, para birimlerinin ülkeler tarafından kabul edilmesi çeşitli şartları da beraberinde getiriyor. Kimlik doğrulama bu anlamda onaylanmış ve doğrulanmış şartlarla güvenli kripto para işlemleri yapmak anlamına geliyor.

Kısaca Binance yasal uyumlulukları sağlamak ve ülke onaylarını alarak faaliyetlerini sürdürmek için kullanıcılarına hesapları doğrulama zorunluluğu getirmiş durumda. Binance deneyimine aynı şekilde devam etmek ve daha güvenli bir ortamda alım-satım yapmak için ise bütün kullanıcı hesaplarının doğrulanması gerekiyor. Binance’in yaptığı açıklamalara göre atılan yeni adımlar, daha gelişmiş ve kullanıcı bilgilerini koruyan bir kripto para borsası sunacak. Global protokollere uyan bir borsa olmak ise kullanıcıların Binance işlemlerinde kesintiye uğramamasını sağlayacak. Bu nedenle kullanıcıların soru işaretiyle yaklaştığı kimlik doğrulama adımları oldukça güvenli gibi görünüyor.

Binance kimlik doğrulama işleminizi tamamladıktan sonra komisyon indirimi kazanmak isterseniz, Binance referans kodu sayfamıza göz atabilirsiniz.

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu