Kripto Para Rehberi

Binance Alarm Kurma Nasıl Yapılır?

Kripto para piyasaların fiyatlar oldukça değişken. Bu değişken piyasalar içerisinde pek çok insanın fiyatları anlık olarak takip etmesi mümkün olmayabilir. Bu da mevcut varlıkları satmak konusunda geç kalma ya da yatırım fırsatlarını kaçırma gibi problemler yaratabilir. Ama neyseki Binance tarafından sunulan alarm özelliği sayesinde bu problemleri aşmak mümkün. Peki Binance alarm kurma işlemi nasıl yapılır? 

Binance’in Bildirim Göndermesine Nasıl İzin Verilir? 

Binance bir dönem fiyatlar değiştiği zaman bildirim gönderilen alarm özelliğini kullanıyordu fakat bir noktadan sonra işlevsiz hale getirildi. Fakat kullanıcı geri dönüşleri, bunu yapmaya başlayan başka web sitelerin ve uygulamaların ortaya çıkmaya başlaması ile birlikte Binance bu özelliği çok daha etkili bir şekilde, 2020 yılının Nisan ayında tekrar kullanılır hale getirdi. Bu sayede herhangi bir kripto para biriminin fiyatı değiştiğinde, eğer söz konusu kripto para birimi için bir alarm oluşturduysanız bildirim alıyorsunuz. Peki bu işlem nasıl gerçekleşiyor?

Binance alarm kurma işlemini aktif hale getirmek ve cep telefonunuza bildirim almak için izlemeniz gereken adımlar şu şekilde:

* Binance üzerinden alarm kurma işlemini gerçekleştirmeden önce, telefonunuzun ayarlar bölümüne gidin ve burada bildirim ayarlarını seçin. Bildirim ayarları sekmesi üzerinden Binance’in telefonunuza bildirim göndermesine izin verin.

 • Binance mobil uygulamasını açın ve hesap sekmesine gidin,
 • Bildirimler bölümüne tıklayın,
 • Açılan sayfanın sağ üst köşesinde bulunan “bildirim yönetimi” butonuna tıklayın,
 • Burada yer alan bildirim ayarlarını aktif hale getirin.
  • System messages (sistem mesajları)
  • Activities (Aktiviteler)
  • Binance News (binance haberleri)
  • Trade notification (trade bildirimleri)

Tüm bu işlemleri tamamladıktan sonra hem telefonunuzun hem de Binance’in size bildirim göndermesine izin vermiş olursunuz. Peki alarm kurma işlemi nasıl gerçekleşiyor?

Binance Alarm Kurma İşlemi

Bildirim ayarlarını kurduktan sonra herhangi bir işlem çifti için alarm oluşturmanız gerekir. Bunun için öncelikle hangi işlem çifti için uyarı oluşturmak istediğiniz belirleyin, üst menüde bulunan “piyasalar” sekmesine gidin ve ardından sırasıyla şu adımları izleyin:

 • Diyelim ki BAT/USD işlem paritesi ile ilgili olarak uyarı almak istiyorsunuz, bu durumda söz konusu işlem çiftini arayın ve açın,
 • İşlem sayfasının sol alt kısmında bir uyarı/zil simgesi bulunur ve buna tıkladığınızda “uyarı ekle” seçeneği aktif hale gelir,
binance alarm
 • Buradan 6 farklı alarm kurmanız mümkün, (fiyat belirlediğiniz rakamın üstüne çıktığında ya da altına indiğinde, değişim belirlediğiniz rakamın üstüne çıktığında ya da altına indiğinde, 24 saatlik değişim belirlediğiniz rakamın altına çıktığında ya da üstüne çıktığında),
 • Yukarıdaki uyarı türlerinden birini seçin ve tıklayın,
binance alarm kur
 • Burada sizden bir değer girmeniz istenir, hangi uyarı türünü seçtiyseniz onun için bir değer girin,
 • Alarm sıklığını belirleyin (yalnızca bir kez, günde bir kez ya da her zaman),
 • İşlemi tamamlamak için “uyarı oluştur” butonuna tıklayın.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra artık seçmiş olduğunuz işlem çifti için bir alarm kurmuş olursunuz. Seçtiğimiz olduğun işlem çifti belirlemiş olduğunuz fiyata geldiğinde Binance size otomatik bir bildirim gönderir. Böylelikle siz de yatırım yapmak istediğiniz kripto para birimi istediğiniz fiyata geldiğinde anlık olarak haberdar olur ve yatırım fırsatlarını da kaçırmamış olursunuz. 

Bunları unutmayın!

Binance tek bir kripto para birimi için 10, toplamda ise 50 adet alarm kurmanıza izin veriyor. Yani toplamda 50 farklı işlem çifti için birer adet alarm kurmanız mümkün. Alarm mantığını daha iyi anlamak açısından şöyle bir örnek vermek mümkün: Diyelim ki siz BAT/USD işlem çiftinde yatırım fırsatı yakalamak istiyorsunuz. Fiyat $0,75 seviyesindeyken alım yapmak istediğiniz seviyeyi $0,55 olarak belirlediyseniz, bu durum alarmı isterseniz $0,56 seviyesine, isterseniz daha yüksek bir seviyeye kurabilirsiniz. Böylelikle yatırım fırsatlarını her zaman yakalama imkanınız olur.

Alarm kurma işlemini iki yönlü olarak da gerçekleştirebilirsiniz. Fakat alarm kurma işlemi yalnızca yatırım fırsatları yakalamak için değil, aynı zamanda elinizde bulunan varlıkları satmak için de kullanılabilir. Yine de siz her zaman bildirimleri görmeme ihtimalinizi de göz önünde bulundurun ve işlemlerinize stop limit koymayı unutmayın! Böylelikle bir yandan yatırım fırsatları yakalarken, bir yandan da zararın büyümesine engel olursunuz. 

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu