Kripto Paralar

Bake Coin Nedir? Analizi, Geleceği ve Yorumlar

Kripto para dünyasının önemli projelerinden biri olan Bakery Swap ekosisteminin tokeni olan BAKE coin, son günlerde yatırımcıların ilgisini cezbetmiş durumda. Geçtiğimiz dönemde son derece hızlı bir yükseliş içerisine giren Bake coin, tüm piyasanın bir düşüş trendi içine girmesiyle birlikte geriledi. Fakat bu durum tüm piyasayı etkilediği için bunun Bake coin için bir sorun olduğunu düşünmemek gerekiyor. Çünkü Bake coin potansiyeli olan bir kripto para birimi.

Bake Coin Nedir?

2020 yılının Eylül ayında piyasaya sürülmüş olan Bakery Token, yani Bake coin, Bakery Swap ekosistemi içerisinde yaratılmış olan bir kripto para birimi. Bakery Swap, Binance Smart Chain blok zinciri üzerinde bir takas borsası ve merkezi olmayan bir pazar oluşturma ekosistemi kurmayı hedefliyor. Bake coin ise Bakery Swap içerisinde bulunan anonim bir grup tarafından, Bep-20 tabanlı bir kripto para birimi olarak oluşturuldu.

Bake Coin varlık çiftlerine likidite sağlanarak, Bakery Swap platformu üzerinden kazanılıyor. Aynı zamanda likidite havuzu tokenlarını stake ederek ya da Bake coini stake ederek de kazanılabilir. Bakery Swap yemek tabanlı bir oyun platformu olduğu için likidite havuzlarında biriken tokenları Donut, Rolls ve Waffle gibi havuzlara da yatırmak mümkün. Bake coin sahipleri, yönetişim oylamalarına katılabilir ve aynı zamanda işlem ücreti komisyonları alabilir. Bakery Swap içerisinde yapılan tüm işlemlerde yüzde 0,30’luk bir işlem ücreti uygulanıyor. Bu miktarın yüzde 0,25’lik kısmı likidite sağlayıcılarına dağıtılırken, yüzde 0,05’lik kısmı ise Bake coine çevriliyor ve ödül olarak dağıtılıyor.

Bakery Swap projesini ortaya çıkarmış olan grup tamamen anonim şekilde hareket ediyor ve isimlerini belirtmiyor. Bu ekip aynı zamanda merkeziyetsiz otonom organizasyonların geleceğine inanıyor ve bu yüzden dağıtılan ödüllerden düşük pay alarak DAO organizasyonunu geliştirmeyi hedefliyorlar. DeFi teknolojilerini kullanan Bakery Swap platformu içerisinde NFT alım satımları yapmak da mümkün.

Bake Coin Analizi

Bake coinin toplam arzu 2020 yılının Eylül ayında 278 milyon adet olarak belirlenmiş olsa da, bu sayının geliştirilebilir olması sebebiyle 2021 yılının Eylül ayında toplam arz miktarı 290 milyon adet olarak güncellendi. Bu arzın toplamda 193 milyon adetlik kısmı dolaşımda bulunuyor.

2021 yılında sert düşüşlerin yaşandığı dönemlerde Bake coinin tutunduğu ve tepki aldığı seviye 1,57 dolar oldu. Bu seviyelerde uzun süre tutunan Bake coin, 2022 yılının başlarında ise 0.50$ civarına kadar düştü. Birçok kişinin yatırım yaptığı bu kripto para biriminin ileride nasıl hareket edeceği merak konusu.

Bake Coin Geleceği

Bake Coin Binance Smart Chain tarafından destek almış olması, işlem ücretlerinin düşük olması ve NFT alım satım gibi avantajları ile pek çok yatırımcının dikkatini çekmeyi başardı. Bu sebeple Bake coinin geleceğine dair yapılan yorumlar da bir hayli olumlu. Yani Bake coin yatırımcıları gelecekte daha büyük karlar elde edebilir.

Kripto para piyasalarının önemli yatırım araçlarından biri olan UniSwap projesinin daha yenilikçi ve daha gelişmiş bir modeli olarak gösterilen Bakery Swap, oyunlaştırma seçenekleri ile Bake coin kullanımını yaygınlaştırmayı düşünüyor ve eğer bu gerçekleşirse Bake coin daha da fazla değerlenecek. Bake coinin geleceği her ne kadar yüksek seviyeler vadediyor olsa da, yatırımcılar piyasayı iyi analiz etmeli ve her zaman risk faktörünü göz önünde bulundurmalı.

Bake Coin Yorumlar

Bake coin, kullanıcılarının platform üzerinde yer alan oyunlaştırma seçeneği ile ödüllendirilmelerine imkan tanıyor. Fakat kripto para dünyasının önemli uzman ve analistlerine göre, Bake coinin değerlenmesini sağlayabilecek en önemli faktör, son dönemin popüler kavramı NFT alım satımı için bulunmuş olduğu girişimler. Herkesin kolayca erişebileceği bir platform olan Bakery Swap her geçen gün daha fazla yatırımcıyı Bake coin almak için teşvik edebilir. Tüm bunların dışında analistler tarafından yapılmış olan başlıca Bake coin yorumlarını şu şekilde listelemek mümkün:

  • Bazı analistler tarafından Bake coinin uzun vadede 3,07 dolar seviyesine ulaşabileceğini düşünüyor. Piyasada pek çok uzman tarafından dile getirilen, en gerçekçi yorumlardan biri bu.
  • Bake coinin kısa vadede kötü ama uzun vadede başarılı bir yatırım olabileceği düşünülüyor.
  • Gelecekte Bake coinin ulaşabileceği en düşük seviyenin 1,23 dolar olacağı, en yüksek seviyesinin ise 17,98 dolar olacağı düşünülüyor.

Yorumlara bakıldığı zaman Bake coin hakkında piyasada olumlu bir hava estiği söylenebilir. Yine de anlık olarak değişebilen kripto para dünyası içerisinde yaşanan her türlü gelişmeyi anlık olarak takip etmek gerekiyor. Bu konu hakkında yorumlar yapan analistleri ve uzmanları takip etmek, söylediklerine kulak vermek, risk faktörünü hesaplamak ve yatırım stratejilerini de buna göre geliştirmek gerekiyor. Başarılı yatırımlar, ancak bu şekilde gerçekleştirebilir ve bu yatırımlar ancak bu şekilde kazanç getirebilir.

Bake Coin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bake coin hacminin çok büyük bir kısmı Binance üzerinde bulunuyor. Binance’in hemen ardında ise Gate.io var. Bake coin aynı zamanda Bithumb ve Indodax gibi borsalarda da mevcut. Eğer Paribu ya da Btcturk gibi yerli borsalardan Bake coin işlemleri yapmak isterseniz, bu ne yazık ki mümkün değil.

Bu coini Binance’den %15 komisyon indirimiyle almak için Binance Referans Kodu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Referans kodu indirimiyle üye olursanız ömür boyu tüm işlemlerinizde geçerli indirim kazanacaksınız.

Eğer Bake coin yatırımı yapacaksanız, elbette vermiş olduğumuz tüm bu bilgilere kulak verin fakat bunların birer yatırım tavsiyesi olmadığını da bilin. Eğer kripto para dünyasına yeni giriyorsanız sadece bunlara değil, aynı zamanda piyasada bulunan diğer hatırı sayılır kripto para uzmanlarına da kulak verin. Ayrıca doğrudan yatırım tavsiyeleri almak yerine, yatırım stratejilerini nasıl geliştireceğinize dair bilgilere de kulak verirseniz, bu piyasaya adapte olmanız çok daha kolay olacaktır.

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu