Kripto Paralar

ANKR Coin Nedir? Geleceği ve Yorumlar

Bitcoin, Ethereum ve Litecoin… Bu kripto para birimleri ile başlayan kripto para yolculuğu, bugün sayısız yeni kripto para birimi ile devam ediyor. Her geçen gün birbirinden farklı projeleri ile yeni kripto para birimleri piyasaya sürülüyor. Bu kripto para birimlerinden biri de ANKR coin.

ANKR Coin Nedir?

Web 3.0 için Blockchain bulut altyapısı sunmak amacıyla kurulmuş olan ANKR coin, Blockchain düğümlerinin dağıtılması adına kolay, erişilebilir ve uygun fiyatlı bir altyapı yaratmak adına çalışıyor. Böylece blockchain düğümlerini tüm dünya üzerinde anlık olarak dağıtabilmek imkanı sağlanmış oluyor. Güvenilir ve yüksek erişilebilirliğe sahip bir küresel ağ olan ANKR platformu, aynı zamanda kullanıcılarına bu ağ üzerinde çalışabilme imkanı da sunuyor. ANKR platformunun geliştirmiş olduğu Kubernetes isimli yerel dağıtım çözümü ile, normal şartlar altında günler boyu sürecek olan DevOps çalışmalarının süresi de bir hayli kısalıyor.

ANKR, bulut teknolojisi alanında çalışacak bir platform olarak 2017 yılında California Berkeley Üniversitesi’nde Chandler Song ve Ryan Fang tarafından kuruldu. ANKR platformu dünyanın farklı bölgelerine dağılmış durumda bulunan çok geniş bir ekibe sahip. Genel merkezi San Francisco’da bulunan ANKR platformunun şu an dünya üzerinde Bükreş, Amsterdan, Şangay, Moskova, Güneydoğu Asya ve Hindistan’da ofisleri bulunuyor.

ANKR içerisinde Node (düğüm) ve API olmak üzere iki piyasa bulunuyor. Node piyasası aracılığı ile blockchain içerisinde yer alan düğümler birkaç dakika içerisinde kullanıcılara dağıtılabiliyor. ANKR içerisindeki API piyasasında ise DeFi protokolleri ve genel blok zincirleri için API çözümleri tek tıklamayla sunulabiliyor. ANKR, bir yandan ödemeleri kolaylaştırırken, kaynak sağlayıcıların ve kullanıcıların itibar verilerinin sağlanması ve akıllı sözleşmeleri kullanarak veri merkezlerinin algoritmik olarak önerilmesi adına önemli bir altyapı parçası olarak Blockchain teknolojisinden faydalanıyor.

Resmi site: https://www.ankr.com/

ANKR Coin Avantajları

ANKR, blok zincirlerinin barındırılması adına oldukça etkili çözümler üreten, başarılı bir proje olarak karşımıza çıkıyor. ANKR projesinin en önemli avantajları kolay kurulum imkanının bulunuyor olması ve aynı zamanda tüm çözümlerin uygun fiyatlı olarak sağlanıyor olması. Fiyatların uygun olmasının en önemli sebebi de, sistem üzerine bulunan kaynakların paylaşımlı olarak kullanılabiliyor olması. Standart barındırma maliyetleri göz önünde bulundurulduğu zaman çok daha uygun maliyetler ortaya çıkaran bir sistem olan ANKR, yazılım geliştiricilere, kurumsal şirketlere ve blockchain gönüllülerine hizmet veriyor. Bu sebeple de diğer barındırma hizmetleri ile mukayese edildiğinde çok daha avantajlı bir durumda bulunuyor.

Günümüzde özellikle çok büyük ölçeklere sahip olan blockchain projeleri, barındırma servislerine ve bulut depolama sistemlerine ihtiyaç duyuyor. Piyasada bu hizmeti veren platformlar arasında bulunan ANKR, özellikle sistem kaynaklarının etkin kullanımı konusunda rakiplerinden bir adım öne çıkıyor. Aynı zamanda ANKR projesinin sunmuş olduğu diğer avantajlar ise şu şekilde: Kurulum, yedekleme ve blockchain senkronizasyonu. Tüm bu avantajları göz önünde bulundurulduğunda, ANKR projesinin ne kadar başarılı olabileceği ve gelecekte çok daha iyi bir noktada olabileceği düşünülüyor.

ANKR Coin Geleceği

ANKR coin piyasayı okuma konusunda hem bilgisine hem de sezgisine güvenilen pek çok kripto para yatırımcısının odağında bulunuyor. Kripto para analistlerine göre gelecekte ANKR coinin yükselme ihtimali bulunuyor. Gelecek fiyat tahminleri ile ilgili olarak, fiyat beklentilerini içeren şöyle bir liste hazırlanmış:

  • 2024 – 0,44 dolar
  • 2025 – 0,66 dolar
  • 2026 – 0,95 dolar
  • 2027 – 1,45 dolar
  • 2028 – 2,07 dolar
  • 2029 – 2,89 dolar
  • 2030 – 4,15 dolar

Elbette söz konusu rakamlar tamamen tahminlere dayanıyor ve ANKR coin hakkında kesin bir fiyat tahmini verebilmek kimse için mümkün değil.

Kaynak: https://walletinvestor.com/forecast/ankr-prediction

ANKR Coin Yorumlar

Şu an dünya üzerinde bulut teknolojisi alanında çalışan Microsoft, Google, Amazon, IBM ve benzeri çok sayıda firma bulunuyor. Her ne kadar ANKR platformunun bu büyük şirketler ile rekabet edip edemeyeceği bilinmiyor olsa da, çalıştığı alanda yürütmüş olduğu faaliyetlerle dikkat çeken bir proje. Bu yüzden de her yatırımcının radarında bulunması gerekiyor.

Aynı zamanda ANKR daha ucuz depolama çözümleri sunduğu için, gelecekte büyüme potansiyeli de bir hayli yüksek. Ayrıca ANKR kurucularının 10 yıllık bir Amazon geçmişi var ve bu deneyimlerini ANKR projesini büyütmek adına kullanabilirler. Dolayısıyla tüm bu koşullar göz önünde bulundurulduğu zaman ANKR projesinin başarıya ulaşabilecek bir proje olduğu ve ANKR coin yatırımcılarının da uzun vadede bu projeden kazanç sağlayacağı düşünülüyor.

ANKR Coin Hakkında Bilinmesi Gerekenler

ANKR coin hem Ethereum blok zincirinde, hem de Binance Smart Chin blok zincirinde eş zamanlı üretilmiş bir kripto para birimi olarak hem Ethereum hem de Binance Smart Chain cüzdanlarında saklanabiliyor. Eğer yerli borsalar üzerinden bir ANKR işlemi gerçekleştirecekseniz bunun için Btcturk Pro kullanmanız gerekiyor. Ayrıca Btcturk Pro yalnızca ERC20 tabanlı ANKR destekliyor olduğu için, Btcturk Pro hesabınız üzerinden yapacağınız ANKR çekme ya da ANKR yatırma işlemlerinizi ERC20 cüzdanları üzerinden gerçekleştirmeniz gerekiyor. Aynı zamanda Btcturk Pro üzerinden Türk Lirası kullanarak ANKR coin satın alabilirsiniz.

Şu anda dünya üzerinde ANKR coin ile işlem yapılan en büyük borsa Binance. Binance borsasından ardından sırasıyla CoinTiger, Huobi, Global ve Upbit geliyor. ANKR coin şu an dünya üzerinde işlemleri açık olan hemen hemen tüm kripto para borsalarında listeleniyor.

Bu coini Binance’den %15 komisyon indirimiyle almak için Binance Referans Kodu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Referans kodu indirimiyle üye olursanız ömür boyu tüm işlemlerinizde geçerli indirim kazanacaksınız.

Kripto para dünyası içerisinde yer alan pek çok kripto para biriminin gelecekte değer kazanması ve yatırımcılarına kazanç getirmesi muhtemel. Bu kripto para birimlerinden biri de ANKR coin. Fakat unutulmamalıdır ki kripto para dünyasında dengeler çok değişken ve ani yükselişler, ani düşüşler yaşanabiliyor. Bu yüzden yatırım yapmadan önce kripto para dünyası hakkında etraflıca bilgi sahibi olmak gerekiyor. Bu hem kayıplar yaşamamak, hem de doğru yatırım stratejileri geliştirmek açısından oldukça önemli. Siz de doğru yatırım stratejileri geliştirmek ve kripto para dünyası ile ilgili pek çok bilgiye ulaşmak isterseniz, Kripto Feed üzerinden bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Sushi Coin analiz yazımıza geçebilirsiniz.

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bir Yorum

  1. ANKR coin ilk gördüğümde Annkara kısaltması olarak düşünmüştüm. Küresel bir coinmiş. Ben şahsen yeni çıkan yada ismini bilmediğim coinleri hayali bir şekilde alır not ederim iniş ve çıkışlarına bakar analizin sonucuna göre yatırım yaparım. Bu coinide takibe alıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu