Uzmanlardan Altcoin Tavsiyeleri

Hem kripto para borsalarının kendileri, hem de piyasa içerisinde adı duyulmuş olan kripto para yorumcuları ve analistler zaman zaman geleceği olan kripto para birimleri ile ilgili açıklamalar yapıyor, tavsiyelerde bulunuyorlar. Bu altcoin yatırım tavsiyelerini takip etmek, doğru yatırım stratejileri geliştirmek ve gerçekçi yatırımlar yapmak açısından büyük önem taşıyor. Elbette bu piyasalarda kazanç elde etmenin yolu biraz da buradan geçiyor. Biz de bu yazımızda uzmanların altcoin yatırım tavsiyelerini bir araya getirdik…

Jimmy Aki’nin Altcoin Tavsiyeleri

jimmy aki

Özellikle kripto para dünyasına yeni girmiş olan yatırımcıların ilk etapta uzman tavsiyelerine ihtiyaçları olabilir. Bu noktada ünlü ve başarılı kripto para analisti Jimmy Aki’nin altcoin tavsiyelerine kulak verilebilir. Jimmy Aki’nin değerlenebileceğini düşündüğü altcoinler arasında Uniswap (UNI), AAVE, Compound Finance (COMP) ve Binance Coin (BNB) var. Jimmy Aki’nin sırasıyla bu altcoinler hakkında paylaşmış olduğu görüşler şu şekilde:

 • Uniswap (UNI): Uniswap 2021 mayıs ayındaki büyük düşüşte değerini neredeyse yarı yarıya kaybetti. Fakat son günlerde bir yükseliş trendi içerisine girdi. Bu durum onu gelecekte satın alınabilecek olan kripto varlıklardan biri haline getiriyor. 44.92 dolarlık bir tüm zamanlar rekoru bulunan UNI, Eylül 2021 itibariyle 22.53 dolar seviyesinde bulunuyor.
 • AAVE: AAVE platformu pasif gelir elde etmeye yarayan bir platform olduğu için gün geçtikçe daha fazla yatırımcı tarafından tercih edilmeye başladı. Bir ara 242 dolara kadar gerileyen AAVE, Aki’ye göre bir yükseliş trendi içerisine girecek. Aynı zamanda AAVE yakında kurumsal müşteriler için kredi sağlamaya başlayacak. Bu durum da değerlendirme beklentilerini yükseltiyor. AAVE’nin güncel seviyesi 320 dolar seviyelerinde seyrediyor.
 • Compound Finance (COMP): COMP, 2021 yılında 854.48 dolar seviyelerini görerek inanılmaz bir yükseliş yaşadı. Bu durum piyasadaki yatırımcıların altcoine olan ilgisini de artırdı. Kurumsal şirketlere yavaş yavaş kendisini kabul ettirmeye başlayan COMP, yeni nesil bir finansal hizmet vadediyor ve bu yüzden de değerlenme ihtimali çok yüksek. COMP Eylül 2021 itibariyle 400 dolar seviyesinden işlem görüyor.
 • Binance Coin (BNB): Nisan ayı içerisinde kripto para dünyasında yaşanan büyük patlama sırasında BNB de tüm zamanlar rekoru kırarak 650 dolar seviyesine ulaşmıştı ve Aki tarafından bunun çok da yukarılarına çıkılabileceği düşünülüyor. Binance şu an dünyanın en geniş işlem hacmine sahip borsası ve gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Bu yüzden de BNB geleceği en parlak görünen altcoinlerden biri olarak gösteriliyor. Bu yalnızca Aki’ye göre değil, hemen hemen tüm kripto para yatırımcılarına göre böyle. Aynı zamanda Binance üzerinde elinde BNB tutan yatırımcılar pek çok avantajdan faydalandığı için Binance’e olan ilgi her zaman taze kalacak. Eğer siz de bir yandan gelecekte değerlenecek bir altcoini elinizde tutmak, bir yandan da elinizde tuttuğunuz bu kripto varlıklar ile Binance’de komisyon indirimleri almak istiyorsanız, BNB kesinlikle öneriliyor.

Jimmy Aki’nin favori olarak gösterdiği altcoinlerin listesi bu şekilde. Eğer Jimmy Aki’den daha fazla altcoin yatırım tavsiyesi almak isterseniz, yatırımcının sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Coinmarketcap’ten Altcoin Tavsiyeleri

coinmarketcap

Jimmy Aki de dahil olmak üzere pek çok kripto para yatırımcısı, pek çok veriyi Coinmarketcap üzerinden alıyor. Bu yüzden sistem kripto para dünyası hakkındaki en geniş arşivlerden birine sahip. Aynı zamanda sistemin gelecekte değerlenebileceği düşünülen altcoinler ilgili bir listesi de bulunuyor. Bu listeye göre değerlenecek olan altcoinler şunlar:

 • Binance Coin (BNB)
 • Ethereum (ETH)
 • Bitcoin Cash (BCH)

Binance Coin hakkında Jimmy Aki’nin görüşlerine yer vermiştir. Coinmarketcap’in Ethereum ve Bitcoin Cash hakkındaki yorumları ise şu şekilde:

 • Ethereum (ETH): Ethereum piyasaya girdiği andan bu yana Bitcoin’den sonra gelen en büyük altcoin. Bugüne kadar kendisine güvenen pek çok yatırımcının yüzünü güldürdü. Bu yüzden de Ethereum’a olan güven çok ekstrem durumlar yaşanmadığı sürece azalmayacak. Ethereumun güncel seviyesi ise 3300 dolar civarında. Aynı zamanda Ethereuma duyulan güvenin artmasının önemli sebeplerinden biri de, 2021 yılında yaşanan büyük düşüşten en az etkilenen kripto para birimlerinden biri olması.
 • Bitcoin Cash (BCH): 2017 yılında bitcoin blok zincirinde yaşanan bir çatallanma ile ortaya çıkmış olan Bitcoin Cash, günümüzde pek çok yatırımcının gelecekte değerlenecek altcoinler listesinde bulunuyor. BCH hakkında yapılan yorumlar, hiçbir zaman Bitcoin seviyesine ulaşamayacak olsa da, Ethereum gibi bir altcoine dönüşebileceği yönünde. Bu yüzden de değerlendirilmesi gerekiyor.

Coinmarketcap bir yandan kripto para piyasalarını takip etmek, bir yandan da altcoin tavsiyeleri almak için oldukça ideal bir platform. Piyasada bulunan pek çok eski yatırımcı hala Coinmarketcap sistemini kullanmaya devam ediyor. Jimmy Aki ve Coinmarketcap dışında, piyasada isim yapmış pek çok kripto para analistinin ortak olacak değerleneceğini düşündüğü altcoinler de bulunuyor. Şimdi hep birlikte bu altcoinlere bakalım…

Uzmanlardan Ortak Altcoin Tavsiyeleri

Pek çok kripto para analistine göre gelecekte değerlenebilecek çok sayıda altcoin bulunuyor. Bu tavsiyeler arasında öne çıkan altcoinlerin listesi ise şu şekilde:

 • Dogecoin (DOGE)
 • Ripple (XRP)
 • Cardano (ADA)

Söz konusu liste elbette uzatılabilir. Fakat siz bu yatırım tavsiyelerinden çok daha fazlasını isterseniz, bunun için uzman kripto para analistlerinin sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz. Sırasıyla listelediğimiz altcoinlerin projelerine bakalım…

 • Dogecoin (DOGE): Elon Musk ile gündeme gelmiş olan ve yine Elon Musk sayesinde inanılmaz bir yükseliş göstermiş olan Dogecoinin bu yükselişinin gelecekte de devam edeceği düşünülüyor. Bir Meme-coin olması sebebiyle de sosyal medya organizasyonları ile yükseliş göstermesi çok daha kolay. Dogecoinin güncel seviyesi 0.24 dolar.
 • Ripple (XRP): Ripple her ne kadar kendisine açılan davalar sebebiyle epey zor günler geçirmiş olsa da, bu durumun üstesinden geldi ve eski günlerine dönmek üzere. Davalar açılmadan önce Ripple’a olan güven, şimdi yeniden oluşmaya başladı ve bu durum Ripple’a olan güveni artırıyor. Pek çok analist Ripple’ın dava sürecinin sonunda bu işin üstesinden gelemeyeceğini düşünüyordu fakat bu durumun üstesinden geldiler. Bu da yatırımcıların Ripple’a olan ilgisini artırdı. Ripple’ın güncel seviyesi 1.08 dolar seviyesinde ve uzman analistlere göre bu fiyat Ripple için henüz çok çok düşük.
 • Cardano (ADA): Cardano’nun güncel fiyatı 2.42 dolar seviyelerinde ve gelecekte bu fiyatın yakın zamanda 4x yapabileceği tahmin ediliyor. Hatta öyle ki uzun vadede Cardano’nun Ethereum’u bile geçebileceğine dair ortaya atılan yorumlar bulunuyor. Bu yorumlar gerçekleri yansıtıyor çünkü pek çok kripto para yorumcusuna göre Cardano, Ethereum ile mukayese edildiğinde çok daha büyük ve çok daha güçlü bir topluluğa sahip.

Uzmanların tavsiye etmiş oldukları bu altcoinlerin, uzmanların tahmin ettiği gibi bir hareket yapabilecekleri gibi, aynı zamanda bu söylenenlerin tersi de çıkabilir. O yüzden bunların bizim tarafımızdan sunulan bir yatırım tavsiyesi olmadığını bilmeniz gerekiyor. Elbette tüm bu uzman kripto para analistlerinin söylediklerine kulak verin ama mümkün olduğunda kendi yatırım stratejilerinizi geliştirmeye çalışın.

Geleceği olan coinler ve en ucuz coinler sayfalarımıza da göz atabilirsiniz.

“Uzmanlardan Altcoin Tavsiyeleri” üzerine bir yorum

 1. Uzmanlar genelde hep aynı şeyi söylerler ama farklı yollardan sonunda da derler yatırım tavsiyesi değildir. Güldürmeyin beni tamamen yatırım tavsiyesidir bu. Burda önemli olan doğru yerde doğru zamanı kollayarak alım ve satım yapmaktır. Bunu piyasayı tabloyu okuyan insalardan dinleyip uygulamak elbette daha kolay ama artık o dönem bitti artık onlar bile bir metre ilerisini göremiyor. Çünkü artık spekülasyon var balinalar var Elon Musk var bir anda tertsine cevrilen bir borsada tavsiye dinlemek hikaye dinlemekle eş değerde.

  Cevapla

Yorum yapın