Kripto Paralar

Alice Coin Nedir? Analiz, Geleceği ve Yorumlar

Kripto para piyasalarına girdikten sonra hızlı bir yükseliş hareketi yaparak, kısa sürede değerlenen Alice Coin, marketin en fazla ilgi çeken varlıklarından biri. My Neighbor Alice platformunun yerel program tokenı olarak işlem gören Alice Coin, gaming ve blockchain teknolojisini bir araya getirmesiyle biliniyor. Platform, Animal Crossing oyunundan ilham alarak oluşturulan ilginç eşyalar toplama, yeni arkadaşlıklar kurma ve sanal ada parçalarını geliştirme oyunu olarak öne çıkıyor.

Alice Coin Nedir?

Alice Coin, Ocak 2021 tarihinde çeşitli testlerle başlatılan ve çok geçmeden Binance Launchpool’a adını yazdıran My Neighbor Alice platformunun tokenı olarak geliştirildi. Platformun Steam üzerinde resmi çıkış tarihi ise 2022 Ocak ayı olarak belirlendi. Piyasadaki öncü oyun projelerinden esinlenerek geliştirilen My Neighbor Alice, online gaming sektörünü yeni nesil blockchain teknolojisi ile birleştirmeyi hedefler ve bunun için yerel tokenı Alice Coin’i kullanır.

Alice platformunda oyuncular sanal ada satın alabilir, bu adalar üzerinde geliştirmeler yapabilir, oyun içi arkadaşlıklar kurabilir ve ilginç eşyaların alım satımını yapabilir. Özetle inşaat üzerine kurulu olan platform, oyun içi her türlü aktivitede kendi tokenından faydalanır. Platformdaki her bir oyuncunun kendine özel bir avatar seçme ve bunun üzerinden başka oyuncularla etkileşime girme şansı da bulunur. Oyun içi arazi satın alarak, inşaat ve geliştirme yaparak ya da çeşitli görevleri tamamlayarak Alice Coin kazanma imkanı bulunur. Platformun ilgi çeken bir diğer özelliği de NFT alım satımına izin veren yapısıdır. Buna göre; oyuncular NFT’leri kullanarak arazi de dahil olmak üzere oyun içi pek çok ögeyi satın alabilir, kiralayabilir veya elden çıkarabilir. Kripto marketin en yeni nesil projelerinden olan NFT’leri destekleyen bu yapı, Alice Coin’i ilgi çekici para birimlerinden biri haline getirir.

Resmi site: https://www.myneighboralice.com/

Alice Coin Avantajları

Alice oyunu, kısıtlı arzı olan arazi parçalarını alıp geliştirme üzerine kuruludur. Bu evrendeki arazilerin her biri NFT varlıklar ile temsil edilir. Oyuncular oyun içi satın alma işlemlerinde, arazi üzerine yapılan inşaatlarda, meyve sebze toplama gibi çeşitli aktivitelerde yerel token olan Alice Coin’i kullanır. Bunun yanı sıra oyuncular, benzersiz ögeleri toplayıp biriktirerek ve takas ederek diğer oyuncularla iletişim kurabilir, elde bulundurdukları NFT varlıklar üzerinden faiz geliri elde edebilir. Ayrıca, teminat destekli NFT’ler ile bu ögeler üzerinden kira geliri de kazanabilirler.

Alice Coin, oyun içi farklı işlemlerde kullanılabilir. Bu kullanım alanları temel olarak şu şekilde sıralanır:

  • Oyun İçi Para Birimi: Alice Coin oyun içinde ve pazar alanında oyuncuların eldeki varlıklarını, beceri setlerini ve çeşitli ögeleri satın alması için kullanılır.
  • Yönetim: Alice Coin varlık sahiplerinin, Alice platformundaki öneri, geliştirme ve yenilenme gibi yönetim konularında oy kullanma ayrıcalığı olur. Merkeziyetsiz DAO ile devam eden yönetim sürecinde, platformu daha iyi hale getirecek planlamalara birlikte karar verilir.
  • Oyuncu Teşviği: Platform, yeni kullanıcıları ağına katmak için bir nevi teşvik modeli kullanır. Bu modele göre; oyun içi görevleri tamamlayan kullanıcılar Alice Coin ile ödüllendirilir. Bu sistem, oyunun daha geniş bir kitle tarafından kabul görmesini sağlarken, market hacmini büyütür ve ekonomisini geliştirir.
  • Stake Etme: Oyundaki diğer tokenlar ve Alice Coin üzerinden pasif gelir elde etme şansı bulunur. Buna göre kullanıcılar, eldeki varlıklarını belirli bir vade ile kilitler ve bunun üzerinden kazanç elde eder.
  • Sosyal Ayrıcalık: Çevrimiçi kullanıcılar, aynı adada bulunan diğer oyuncularla iletişim kurabilir, kendi aralarından jeton ve öge takası yapabilir. Sohbet modülleri, bir oyuncunun başka bir oyuncu adasını ziyaret etmesine ve grup olarak görev tamamlamasına izin verir.
  • Pazar Yeri: Kullanıcı varlıkları pazar yerinde satışa çıkarılır. Bu satışlar daha fazla likidite ve teşvik için kullanılır.
  • NFT Teminatı: Oyun üzerinde NFT alımı yapan bir kullanıcı, NFT teminatından faydalanarak geri satma yapabilir. Buna göre; kilitli teminat yardımıyla NFT’yi imha etme seçeneğine sahip olur.
  • NFT Kiralama: Oyun içi bütün ögeler ve araziler başka oyunculara kiralanabilen NFT’lerdir. Oyuncular akıllı sözleşmeleri kullanarak bu NFT’leri kiralayabilir. Kira sözleşmesi bitiminde kiralanan NFT imha edilmeden esas sahibine geri döner.

Alice Coin Geleceği

Resmi lansmanından uzun süre önce bile popülerlik kazanan Alice Coin, pek çok analiste göre sunduğu avantajlarla ileride değerlenecek kripto para projelerinden biri olarak görülmektedir. Oyunun resmi olarak çıkış yapmadan çok sayıda yatırımcı kazanması, gelecekte daha iyi yerlere geleceğinin bir göstergesi olabilir. Platformun popülerlik kazanması ve daha fazla yatırımcı edinmesi halinde, Alice Coin grafiklerinde de yükseliş hareketleri izlenebilir. Bunlara ek olarak, güven duyulan bir proje olması da Alice Coin’in değer kazanmasında etkili olabilir. Oyun içi NFT kullanımı, pasif gelir imkanı ve görevler üzerinden token kazanma sistemi gibi avantajlar Alice Coin’i öne çıkaran özelliklerdendir. Bu özelliklerin benimsenmesi ve aktif kullanımı platformun değerlenmesini sağlayabilir.

Bununla birlikte, Alice Coin yatırımı yapmak isteyenlerin kripto para ve DeFi piyasalarının oldukça volatil olduğunu bilerek işlem açmaları önerilir. Ani dalgalanan bu piyasalarda dikkatsiz davranan yatırımcılar, bütün birikimlerini kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabilirler. Bu gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için her zaman yatırımların dikkatle yapılması, marketin derinlemesine incelenmesi ve takip edilen kripto para birimindeki gelişmelerin dikkate alınması önerilir. Bunun için çeşitli sosyal medya platformlarının yanı sıra kripto para haber sayfaları ve coinlerin resmi web siteleri takip edilebilir. Heyecan yapmadan yatırım yapan ve dikkatli davranan kullanıcılar, marketteki bütün hareketlerden kazançlı çıkabilir.

Alice Coin Yorumları

Alice Coin projesi, NFT sistemini oyunlaştırarak yeni kullanıcılarla buluşturur. Bu nedenle kripto marketin genişlemesi ve yeni kullanıcılara ulaşması anlamında önemli bir yere sahiptir. Steam üzerinden yayınlandıktan sonra Alice platformunun daha fazla genişlemesi beklenmektedir. Buna göre; analistlerin çoğu Alice Coin projesinin geleceğin parlayan yıldızlarından biri olabileceğini düşünmektedir. NFT alım satımı, teminat sistemi, kiralama özellikleri, stake elde etme özelliği ve teşvik mekanizması Alice Coin’in daha fazla kripto para yatırımcısına ulaşmasında önemli bir etmen haline gelebilir.

Son zamanlarda blok zincir teknolojisinin tokenize edilmesi sık rastlanılan bir özelliktir. My Neighbor Alice platformu da tokenize etme sistemini aktif olarak kullanır. Blockchain teknolojisini daha yaygın ve aktif olarak kullandırmayı hedefleyen platform, amacına ulaşırsa yatırımcısına yüksek kazanç sağlayabilir. Ancak platform alanında tek olma özelliği taşımaz. Gaming ve token sistemini birleştiren diğer rakip platformlara göre genişleme ve büyüme grafiğinin takip edilmesi, yatırımcılar açısından büyük fayda sağlayabilir. Fakat zamanında hızlı değer kazanmış olan bu coinde, aynı potansiyelin hala bulunduğu ve gelecekte benzer hareketleri tekrarlayabileceği de göz önünde bulundurulmalıdır. Öte yandan hiçbir kripto para projesine gözü kapalı bel bağlamamak ve piyasa analizini değerlendirmeden yatırım yapmamak gerekir. Ani yükselişler yaşanan kripto para piyasasında ani düşüşlerin de olduğu ve pek çok yatırımcının zarara uğradığı unutulmamalıdır.

Bu coini Binance’den %15 komisyon indirimiyle almak için Binance Referans Kodu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Referans kodu indirimiyle üye olursanız ömür boyu tüm işlemlerinizde geçerli indirim kazanacaksınız.

REEF coin yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Ayhan Türker

İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde Ekonomi Yüksek Lisans'ı yapan Ayhan, lisans eğitimini Londra'da tamamladı. Kripto para ve blockchain teknolojisi üzerine eğitim aldıktan sonra İzmir'de düzenlenen Kripto Para Teknoloji etkinliğinin organizasyon ekibinde yer aldı. 5 yıldır kripto dünyası ile ilgilenmekle birlikte finans alanında kariyer planına emin adımlarla devam ediyor. Bu süre içerisinde kripto para konusunda elde ettiği deneyimleri KriptoFeed.com için paylaşıyor. Daha önce farklı ulusal ve global haber sitelerinde ekonomi editörlüğü yapma deneyiminden sonra sadece kripto para dünyasına odaklanmaya karar verdi ve analizlerini Kripto Feed kullanıcılarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Bir Yorum

  1. çok değişik bilmediğimiz amma token varmış ilk defa duydum ben bu coini oyun severler kullanmış ve halen kullanmakta. Bence denenebilir bir coin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu