Kripto Para Haberleri

ABD Tarım Dışı İstihdam Verileri Kritik Bitcoin Düşüşüne Dur Dedi.

Art arda gelen olumsuz haberlerin ardından büyük bir düşüş yaşayan ve %10’luk kaybı aşan Bitcoin, ABD tarım dışı istihdam verileri akabinde yeniden bir nebze yükseldi. Yaşanan düşüş nedeni ile 20.000 $ altına inen Bitcoin, yeniden bu rakamın üzerine çıkmayı başardı. Kritik düşüşe dur diyen verilerden sonra BTC biraz daha toparlanmayı başardı.

ABD Tarım Dışı İstihdam Verileri Ne Oldu?

ABD tarım dışı istihdam verileri 225.000 beklentisi içerisinde açıklanması bekleniyordu. Ancak açıklanan rakam bir anda 311.000 oldu. Bu durumda da pek çok gösterge şaşarken ilk başta da bu durumu körükleyen şey BTC oldu. BTC nezdinde verilerin açıklanması ile birlikte hızlı bir yükseliş göze çarptı.

ABD Tarım Dışı İstihdam Verileri Kritik Bitcoin Düşüşüne Dur Dedi.
ABD Tarım Dışı İstihdam Verileri Kritik Bitcoin Düşüşüne Dur Dedi.

En on şubat ayında tam olarak 517.000 açıklanan veri sonrasında 311.000 açıklanan bu veri de aslında göstergeleri bir nebze olsun değiştirmiş oldu. Böylece verilerin üst üste beklentilerin üzerinde açıklandığı 11. Ayda geride kalmış oldu. 19.500 dolar seviyelerini gören Bitcoin bu aşamadan sonra ise kendisini 20.300 dolar seviyelerine birden yükseltmeyi başardı.

ABD İşsizlik Oranı Arttı

ABD tarım dışı istihdam verileri ile birlikte BTC yükselişini de sürdürdü. Düşüşe dur diyen BTC bir anda %3 oranında yükseldi. Açıklamaların ardından ise araya hafta sonu girdiği için bu aşamadan sonra 20.000 $ üzerinde şimdi gözler ise 14 martta açıklanacak olan enflasyon verilerinde olacak. Bu tarihten sonra açıklanacak olan verilerin iyi gelmesi durumuna KuCoin davasının yaralarını BTC biraz olsun saracak gibi duruyor.

Tüm gelişimleri anlık almak ister misiniz? >>> Derhal Twitter hesaplarımızı takip ederek bildirimleri açın, gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Not: Bu sitede yazılan yazı içerikleri tamamen yorum ve analize dayalıdır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildi.

Sorumluluk Reddi Beyanı

KriptoFeed.com sitesinde yer alan haberler, yazılar, incelemeler, değerlendirmeler, yorumlar ve makaleler yatırım tavsiyesi amacına sahip değildir. KriptoFeed.com herhangi bir kripto paranın veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını veya ticaret yapılmasını önermez. KriptoFeed.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu yüzden KriptoFeed.com adresinde yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu